Remont alei Jana Pawła II dobiega końca. Urząd podał termin otwarcia drogi

5

Trwające od końcówki czerwca prace związane z przebudową alei Jana Pawła II są na finiszu. W nocy z niedzieli na poniedziałek droga ma zostać otwarta dla kierowców.

Przebudowa głównej arterii Kędzierzyna-Koźla rozpoczęła się jeszcze w poprzedniej kadencji samorządu od budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Gliwickiej i Kozielskiej oraz remontu jezdni do skrzyżowania z łącznikiem do obwodnicy. Następnie prace objęły odcinek od łącznika do wiaduktu, gdzie na skrzyżowaniu z ulicami Reja i Tartacznej powstało rondo, i przeniosły się na aleję Jana Pawła II.

Pod koniec czerwca budowlańcy zamknęli kolejny fragment alei – tym razem odcinek od skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego do krytej pływalni. Remont pochłonął 5,8 miliona złotych. W ramach inwestycji przebudowana została sama droga, ale też chodniki, wzdłuż remontowanego odcinka powstała też ścieżka rowerowa.

Jak informuje urząd miasta, roboty są na finiszu. W niedzielę późnym wieczorem rozpocznie się demontaż tymczasowego oznakowania oraz ogrodzenia. Aleja ma być przejezdna w nocy z niedzieli na poniedziałek.

5 KOMENTARZE

  1. Remont bardzo fajny, tylko od plywalni w stronę Piastów jest kilka dziur do załatania i nierówności do wyrównania. Można to było zrobić jak na drodze praktycznie nie bylo ruchu. A tak teraz z prostej drogi jak stół wpadamy znowu w takie byle co, chyba że po zimie kolejny remont.

Skomentuj