Remigiusz Rączka będzie gotował w Reńskiej Wsi. Przed nami VI Jarmark Urbanowy

0

Ten weekend w Reńskiej Wsi upłynie pod znakiem dobrej zabawy. Już po raz szósty mieszkańcy miejscowości spotkają się na Jarmarku Urbanowym. Impreza rozpocznie się w sobotni wieczór od zabawy tanecznej, dzień później przyjdzie czas na występy młodych artystów oraz dużą dawkę wrażeń ze świata kulinariów.

Podczas tegorocznej edycji Jarmarku Urbanowego w Reńskiej Wsi impreza toczyć się będzie wokół świata kuchni. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Remigiusz Rączka – mistrz kuchni śląskiej, doskonale znany z telewizyjnego programu „Rączka gotuje”, który w niedzielę będzie gotował na oczach mieszkańców, a następnie poczęstuje ich swoimi specjałami.

Wcześniej mieszkańcy będą mogli skosztować wypieków uczestników 8. edycji konkursu na najlepszy kołocz, który organizuje Lokalna Grupa Działania Euro-Country. W niedzielne popołudnie impreza rozpocznie się o godzinie 13 od występów grup wokalnych i tanecznych. Przez cały dzień będzie można skorzystać z bogatej oferty stoisk gastronomicznych, wziąć udział w warsztatach rzemieślniczych, czy zakupić wino z winiarni Synapsa. Na najmłodszych czekać będą darmowe dmuchańce.

Szósta edycja Jarmarku Urbanowego rozpocznie się w sobotę o godzinie 19, kiedy odbędzie się zabawa z zespołem Marces. Z kolei ostatnim punktem imprezy będzie niedzielny koncert zespołu Bis. Tradycyjnie już miejscem jarmarku będzie plac za Gminnym Ośrodkiem Kultury w Reńskiej Wsi.

 

Skomentuj