Rekordowa liczba zgonów z powodu COVID-19 w powiecie. Minionej doby zmarło aż 7 mieszkańców

6

To najwyższy wynik odnotowany w naszym powiecie od wybuchu pandemii. Pięcioro pacjentów to osoby z chorobami współistniejącymi, w przypadku dwóch zgonów zakażenie koronawirusem było jedyną przyczyną śmierci pacjenta.

Czwarta fala pandemii koronawirusa od kilku tygodni przetacza się przez kraj, a każdy kolejny dzień przynosi nowe informacje o zakażeniach i ofiarach śmiertelnych. W ostatnich dniach liczba nowych zakażeń ustabilizowała się na poziomie ponad 20 tysięcy zakażeń w skali kraju, ale niepokoją informacje dotyczące zgonów, których przyczyną jest COVID-19.

W naszym powiecie odnotowano wczoraj rekordową liczbę zgonów, których przyczyną był koronawirus. Zmarło aż 7 pacjentów, z czego 5 miało choroby współistniejące. To najwyższy wynik od początku pandemii.

Służby sanitarno-epidemiologiczne potwierdziły też 93 nowe przypadki zakażeń koronawirusem w powiecie, na kwarantannie przebywa obecnie 2082 mieszkańców.

6 KOMENTARZE

  1. A w 2020 kandydat Duda obwieszczał zwycięstwo nad pandemią, nie ma pandemii tak przecież Prezydent Polski ogłaszał, słyszałem w TVP, a przecież Dziennik Telewizyjny nie kłamie. Jacek Kurski prezes i ambitny polityk, przyszły premier dzieli się z narodem tylko dobrymi wiadomościami. Nie mogą być prawdą oszczerstwa jakie wysuwa GW opisując rzekome wysługiwanie się ochroniarzami by jechali po czekoladki, bułki dla drugiej kościelnej żony.
    Jestem przekonany wiarą konfederatów i tym podobnych prawiczków z Sejmu, że maski to ograniczanie wolności suwerena, nie zgadzam się, by musieli opuszczać salę najważniejszej izby mądrości Polaków. Noga w gipsie śpiącego Korwina na komisyjnym stole to jest pokazanie wszystkim podatnikom właściwej drogi, kierunku marszu dla lepszej Polski. Tacy ludzie powinni zastąpić PiS u władzy.
    Marszałkini Witek powinna zarządzić reasumpcję tych zgonów.

  2. Jak już udajecie rzetelny portal to podajcie kto zmarł w wypadkach, z powodu nowotworów itd a nie jedna medialna choroba w sumie przeziębienie i każdy sra ze strachu…

Skomentuj