Rekordowa liczba zakażeń i zgonów. W kozielskim szpitalu kolejne trzy ofiary śmiertelne

11

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 3003 nowych przypadkach koronawirusa i 75 ofiarach śmiertelnych COVID-19. Trzy zgony miały miejsce w kozielskim szpitalu.

To najwyższy dobowy przyrost zakażeń oraz największa liczba ofiar śmiertelnych. Z powodu COVID-19 zmarło 75 osób (u 8 COVID-19 był wykazany jako jedyna przyczyna śmierci). Trzy zgony odnotowano w części zakaźnej kozielskiego szpitala. Ofiary to dwie kobiety w wieku 82 i 84 lat oraz 80-letni mężczyzna. Wszyscy pochodzą z powiatu nyskiego.

Łącznie w województwie odnotowano dziś aż 6 ofiar śmiertelnych pandemii (trzy przypadki śmiertelne odnotowano w powiecie oleskim). W raporcie ministerstwa znajduje się też informacja o 50 nowych zakażeniach odnotowanych w województwie opolskim.

11 KOMENTARZE

      • Jak ta strona jest tak super rzetelna(ironia), to mogą podać z łaski swojej też inne choroby i ile ludzi dziennie umiera na inne choroby niż covid. Spoko pewnie jesteś od nich obrońcą, to odpowiem jak trollowi. Zakłady pogrzebowe jakoś dają rade, umieralność wzrasta z innymi miesiącami, ale księża nie pocieszeni, wierni za mało na tace rzucają a i pogrzebów mniej…

  1. kolejne szkoły idą na kwarantannę z całymi rodzinami, pozdrawiam z domowego aresztu, szkoda, nie mogę do Brukseli polecieć, przepadnie również kilometrówka

    • A po co? Przecież ludzie umierają tylko na covid. Nasi medycy zadowoleni bo za dużo większą kasę mniej pracują (koleżanka leżała z covidem, ani razu nie widziała lekarza, tylko kontakt przez telefon komórkowy, pielęgniarki były przez 3 tygodnie TRZY razy). Maja tygodniowe dyżury pod telefonem, potem trzy tygodnie wolnego. A ze ludzie choruja i umieraja nie tylko na covid, kogo to obchodzi. Poza tym wg nowych zasad wszystkie szpitale maja mieć miejsca covidowe, ale już bez tych pieniędzy co szpitale jednoimienne, bez dodatkowego personelu. Tak więc wdrażamy program „Lombardia plus” czyli covid wprowadzimy do wszystkich szpitali i wtedy już naprawdę nie będzie gdzie się leczyc…..

Skomentuj