Rekord zakażeń w czwartej fali koronawirusa. Nasz powiat w czołówce niechlubnej statystyki

9

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o rekordowej liczbie zakażeń w czwartej fali koronawirusa. W całej Polsce odnotowano 28 380 nowych przypadków zachorowań, zmarło 460 osób (z czego 342 to osoby z chorobami współistniejącymi). Bardzo niepokojąco wyglądają statystki odnotowane w naszym powiecie, który znalazł się dziś na 9. miejscu pod względem liczby potwierdzonych zakażeń na 10 tysięcy mieszkańców.

Czwarta fala koronawirusa nie zwalnia tempa, o czym dobitnie świadczą dzisiejsze statystyki zakażeń. W całej Polsce odnotowano aż 28 380 nowych przypadków koronawirusa – to najwyższy wynik od wiosny, kiedy przez kraj przelewała się trzecia fala. W całym kraju odnotowano dziś aż 460 zgonów, z czego 118 to osoby, u których jedyną przyczyną śmierci był Covid-19, 342 pacjentów miało choroby współistniejące.

Na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego odnotowano dziś aż 125 nowych przypadków zakażeń i jeden przypadek śmiertelny choroby. Dzisiejsze statystyki plasują nasz powiat w czołówce pod względem liczby odnotowanych przypadków na 10 tysięcy mieszkańców. Współczynnik ten wynosi w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim 13,36 i jest to 9. wynik w kraju. Kwarantanną objętych jest 2298 mieszkańców naszego powiatu.

9 KOMENTARZE

   • Zaszczepilem się bo tak chciałem, szczepie się przeciw grypie od kilkunastu lat i żyje, ty nie musisz ale jak będziesz zdychal na covid, nie wzywaj karetki, bo innymbędzie potrzebna, łóżko szpitalne tez się dla innych przyda, ale gdzie tam, tacy jak ty pierwsi polecicie do szpitala, już takich anty szczepuonkowcow znam

 1. W zakładach pracy i marketach,gdzie pracują i korzystają tysiące ludzi, nie ma ognisk covida.
  W Zakładach Azotowych,parę tysięcy osób, zero zamkniętych wydziałów.

  Zamykane są urzędy i szkoły,tam jakimś cudem jest najwięcej zakażeń i wszyscy chorują,od paru lat zdalna praca,albo zamknięte dla ludzi,tylko przez internet.
  Wszystko jasne,w końcu to ludzie po studiach,potrafią nieźle główkować.

 2. Weżcie się do pracy biurowe nieroby,we wszystkich urzędach stacjonarnie dwie ,trzy osoby pracują.
  Ile to będzie trwać ,trzy lata,pięć,dziesięć??
  Obniżyć zarobki do najniższej krajowej za to opierniczanie się.

Skomentuj