Ogromne pieniądze z unii dla Kędzierzyna-Koźla. Marszałek pochwalił skuteczność prezydent Nowosielskiej

2
Prezydent Sabina Nowosielska i marszałek Andrzej Buła na placu budowy nowych basenów w Azotach. Ta inwestycja również uzyskała dofinansowanie.

Ponad 27 milionów złotych – tyle pieniędzy dotąd pozyskała gmina Kędzierzyn-Koźle w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. 

Zatwierdzone wnioski dotyczyły różnych inwestycji, które zostały lub będą realizowane, jak np. remont zabytkowego parku w Sławięcicach, przebudowa kozielskiego zamku , budowa nowych ścieżek rowerowych czy wymiana oświetlenia. Powyższe działania zostały docenione przez marszałka województwa Andrzeja Bułę. Miejscy urzędnicy jednak nie spoczywają na laurach i walczą o kolejne dofinansowania. Mowa tu o łącznej kwocie ponad 15 milionów złotych m.in. na rozwój e-usług, zakup nowych autobusów czy zagospodarowanie terenu byłego lodowiska na os. Azoty oraz kozielskich plant.

Przedstawiciele samorządów najbardziej aktywnych w pozyskiwaniu środków unijnych odebrali dyplomy marszałka podczas konferencji w Pruszkowie. Liderzy to gminy Opole, Kędzierzyn-Koźle, Miasto i Gmina Nysa, Namysłów i Pokój (gmina) oraz Powiat krapkowicki i Starostwo Powiatowe w Nysie.

Z miliarda euro, jakie czekają na rozdział w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego jak dotąd wypłacono 16 proc. – to pieniądze, które już funkcjonują w naszej gospodarce. W tej kategorii Opolszczyzna cały czas jest wśród wszystkich regionów na pierwszym miejscu.

2 KOMENTARZE

Skomentuj