Recytowali wiersze znanych poetów. Międzyszkolny konkurs w Cisowej

0

Uczniowie szkół z Kędzierzyna-Koźla wzięli udział w międzyszkolnym konkursie recytatorskim „Poeci dzieciom, dzieci poetom” organizowanym w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Cisowej. Młodzi recytatorzy po raz kolejny pokazali swój talent i odwagę.    

To już tradycja, że w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Cisowej odbywa się międzyszkolny konkurs recytatorski „Poeci dzieciom, dzieci poetom”, który wyłania najprawdziwsze perełki recytatorskie.

Celem konkursu jest przybliżenie dzieciom poezji, ale również pokazanie, że już nawet uczniowie z klas 1-3 równie dobrze radzą sobie z recytacją, jak dzieci ze starszych klas. Kolejne edycje konkursu wyłaniają prawdziwe młode talenty, bywa, że spotykam te dzieci w kolejnym toku edukacji, jak próbują swoich sił w innych konkursach recytatorskich – mówi Tomasz Radłowski, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Cisowej.

O tym, które dziecko najpiękniej recytowało, decydowało jury w składzie: Barbara Górnik, Ranata Szajt i Ewa Kowalczyk.

– Oceniając uczniów będę zwracała uwagę na dobór repertuaru, czy tekst jest dopasowany do wieku i możliwości interpretacyjnych recytatora. Istotne jest również, czy właściwie akcentują i czy mają odpowiednie tempo mówienia. Oczywiście nie bez znaczenia jest staranność i ogólny wyraz artystyczny – podkreśla Ewa Lecibil z Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie-Koźlu.

Jak co roku wszystkich uczestników konkursu odwiedził święty Mikołaj z upominkami.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj