Recytowali wiersze wybitnej poetki. IX Powiatowy Konkurs Recytatorski w Zespole Szkół nr 1

0

Jej twórczość wybrzmiewała w ustach znakomitych polskich wokalistów takich jak Maryla Rodowicz, Edyta Geppert, Sława Przybylska. Nie ma osoby, która nie znałaby takich tekstów piosenek jak „Polska Madonna” „Niech żyje bal”, czy „Nie żałuję”. Agnieszka Osiecka była muzą tegorocznego IX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w Kędzierzynie-Koźlu.

Organizatorem IX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego był Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu. W tym roku w centrum zainteresowania znalazła się twórczość Agnieszki Osieckiej.

Tegoroczna edycja konkursu rozgrywała się wyjątkowo w trzech kategoriach. Tradycyjnie były to recytacje uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a oprócz tego, ze względu na specyficzną twórczość artystki, uczniowie próbowali swoich sił w kategorii piosenka.

Jak widać było podczas konkursu, twórczość Agnieszki Osieckiej jest bliska współczesnemu pokoleniu. Młodzi ludzie wkładali w recytowanie i piosenki całe swoje serce. Pierwsze miejsce wśród uczestników szkół średnich zajęła Anna Łukowska z Zespołu Szkół nr 3, a wśród młodszych uczestników Balbina Kupczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu. Najwyżej oceniony przez jurorów został występ wokalny był w wykonaniu Natalii Piekielny z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5.

foto: ZS nr 1

Skomentuj