Reaktywacja Młodych Demokratów w Kędzierzynie-Koźlu. Młodzieżówka Platformy zaprasza

15
Foto: Młodzi Demokraci Opolskie

Po niemal dwóch dekadach przerwy w Kędzierzynie-Koźlu reaktywują się struktury stowarzyszenia Młodzi Demokraci. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w czwartek o 18.00 w siedzibie powiatowej Platformy Obywatelskiej.

Młodzi Demokraci to stowarzyszenie skupiające młodych ludzi (w wieku od 15 do 35 lat). Jego cele to m.in. promocja udziału ludzi młodych w życiu publicznym, społecznym i ekonomicznym oraz dążenie do upowszechniania wśród młodzieży postaw obywatelskich. Współpracuje z Platformą Obywatelską, stąd też w powszechnej opinii funkcjonuje jako „młodzieżówka PO”. Organizacja miała w naszym mieście wcześniej swoje struktury w latach 1997-2001 (wtedy współpracowała z Unią Wolności).

Obecnie w Kędzierzynie-Koźlu nie istnieją młodzieżowe struktury współpracujące z partiami politycznymi (kiedyś, oprócz Młodych Demokratów, działała u nas także młodzieżówka SLD). Zaangażowana politycznie młodzież naszego województwa w zorganizowany sposób działa jedynie w Opolu.

– Chcemy pokazać młodym ludziom, że nie trzeba jeździć do stolicy regionu, by być aktywnym społecznie i politycznie. Praca w swojej małej ojczyźnie ma podwójną wartość – mówi Tobiasz Gajda, przewodniczący Młodych Demokratów w województwie opolskim. – Kędzierzyn-Koźle to pierwszy etap naszego wyjścia poza Opole, kończymy też przygotowania do otwarcia koła w Nysie.

Co ciekawe, reaktywacja Młodych Demokratów w Kędzierzynie-Koźlu nastąpi oddolnie, bez inspiracji „z góry”.

– Zgłosiła się do mnie trójka bardzo młodych ludzi, chętnych do działania – mówi Michał Nowak, przewodniczący PO w Kędzierzynie-Koźlu. – Od razu więc skontaktowałem się z Tobiaszem Gajdą i umówiliśmy inauguracyjne spotkanie. Jest ono otwarte dla wszystkich chętnych, serdecznie zapraszam wszystkich młodych chcących działać i mających w sercu wartości demokratyczne.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 12 września o 18.00 w powiatowej siedzibie PO w Kędzierzynie-Koźlu, mieszczącej się przy ul. Leszka Białego 5 (os. Piastów).

15 KOMENTARZE

 1. Brawo! Piękni i Młodzi ! Bierzcie sprawy Polski w swoje ręce! To wasza przyszłość! Nie pozwalajcie na niszczenie Polski przez staruchów!

  • Też kiedyś będziesz staruchą. A młodzi przygotują ci eutanazję bez twojej zgody i wiedzy, bo takie są teraz trendy w nowoczesności!

   • a co w tym złego? eutanazja jest spoko, po co się męczyć na starość, jak ktoś chce mieć wybór i wcześniej zasnąć?

  • Do nie pocieszona… Hahahaha a za, czasów PO było kolorowo? Wtedy było złodziejstwo wszech czasów, chyba że taki fetysz lubisz jak cie okradaja hahahaha hahahaha hahahaha

   • Do Hujster…..hahaha ? co to za słownictwo ? nowomowa ? brakuje ci słów ? do szkoły od września trzeba było się zapisać a nie plewić buraki. A co takiego ci PO ukradło ? 4lata szukają haków i co -dupa ani jedno skazanie. A te twoje katofaszystowskie rządy okradają na miliardy— tylko jest taka różnica- że oni pójdą siedzieć …………….

 2. Prawdziwa polska młodzież, patriotyczny kwiat nie będzie się w inteligenckim towarzystwie zrzeszał. Ich miejsce spotkań to marsz z pochodniami w Częstochowie przy aprobacie sukienkowych lub opalanie z kolegami przed stadionem na Kuźniczkach.

 3. Serio po? Za malo afer? Serio pis? Bo dają 500 plus? Zamiast tego mogliby zlikwidować podatek dochodowy, cit, pit, zmniejszyć vat do 10%, podwyższyć kwote wolna od podatku i na koniec zerwac konkordat z watykanem i przeznaczyć to na służbę zdrowia, no ale po co…

Skomentuj