Rażąco zły stan zatrzymanej ciężarówki. Kierowca musiał oddać inspektorom dowód rejestracyjny

0

Wycieki płynu chłodniczego, eksploatacyjnego, substancji z siłowników windy samowyładowczej oraz usterkę układu hamulcowego stwierdzili w pojeździe polskiego przewoźnika inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału WITD w Opolu.

Zatrzymany do kontroli drogowej 8 listopada br. pojazd wracał do bazy po skończonym kursie z pustymi pojemnikami po artykułach spożywczych. Szczegółowa kontrola wykazała rażąco zły stan techniczny pojazdu – zagrażający bezpieczeństwu zarówno kierowcy, jak i innych użytkowników dróg. Kontrolujący stwierdził m.in. obfite wycieki płynu chłodniczego (już po zatrzymaniu do kontroli jeden z przewodów chłodniczych pękł), wycieki płynów eksploatacyjnych innych niż woda (substancja oleista) oraz wycieki substancji z siłowników windy samowyładowczej zainstalowanej w pojeździe.

Ponadto po wciśnięciu pedału hamulca słychać było upływ powietrza i nastąpił znaczny ubytek ciśnienia w układzie hamulcowym. Pojazd usunięty został z ruchu drogowego, jako zagrażający jego bezpieczeństwu oraz zagrażający środowisku naturalnemu. Za dopuszczenie pojazdu w takim stanie technicznym do ruchu drogowego, oprócz zatrzymania dowodu rejestracyjnego i mandatu dla kierowcy, przewoźnik poniesie odpowiedzialność administracyjną.

Źródło: Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Opolu

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj