Ratownicy MUKS WOPR ze świetnymi występami w mistrzostwach Europy i Grand Prix Polski. ZDJĘCIA

1

Ratownicy wodni z MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle dostarczyli nam kolejnych powodów do dumy. Zawodnicy z naszego miasta po raz kolejny udowodnili, że należą do krajowej czołówki. Za nimi udane występy podczas Grand Prix Polski w Ostrołęce oraz mistrzostw Europy w Hiszpanii.

Znakomite wyszkolenie sportowców z Kędzierzyna-Koźla zaowocowało kolejnymi powołaniami do kadry narodowej. Paulina Budzyńska i Joanna Czok znalazły się w 24-osobowej reprezentacji Polski startującej podczas mistrzostw Europy w Castellon de la  Plana w Hiszpanii. Nasze zawodniczki wystąpiły w kategorii junior wyśmienicie reprezentując nasze miasto i kraj. Ratowniczki z Kędzierzyna-Koźla nie tylko zaliczyły doskonałe występy w finałach B, ale poprawiły również swoje rekordy życiowe.

Kolejnym ważnym sprawdzianem dla podopiecznych Bogdana Stańczyka i Jędrzeja Janyka było Grand Prix Polski. W Ostrołęce do rywalizacji przystąpiło ponad 140 zawodników z kraju, w tym cała polska reprezentacja z Hiszpanii. MUKS WOPR do walki o medale wystawiło 19-osobową ekipę. Łącznie nasza drużyna zdobyła 9 medali, w tym 1 złoty, 4 srebrne i 4 brązowe. Najlepiej zaprezentowali się Karol Rekowski, Maksymilian Topolnicki i Joanna Czok. O sile naszej drużyny stanowili także: Paulina Budzińska, Jadwiga Burzyńska, Paulina Reszczyńska, Julia Samsel, Martyna Rigol, Zofia Rapiejko, Paulina Machoń, Julia Guziak, Natalia Bajer, Maciej Leszczyński, Michał Barnuś, Kajetan Gancarz, Bartosz Antonik, Jan Rapiejko, Tomasz Budz, Maciej Onyszkiewicz.

Szkolenie dzieci i młodzieży w klubie MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Gminy Kędzierzyn-Koźle.

1 KOMENTARZ

Skomentuj