Ranking kredytów gotówkowych – wybierz najlepszy kredyt gotówkowy dla siebie

0

Zgodnie ze statystykami, nawet co drugi dorosły Polak posiada przynajmniej jeden kredyt, a największą popularnością cieszy się kredyt na dowolny cel. Wszystko dlatego, że właśnie ten produkt bankowy jest przyznawany na preferencyjnych warunkach, szybko, bez zbędnych formalności, a bank nie ingeruje w to, na co przeznaczane są środki.

Według rankingów to właśnie kredyt gotówkowy na dowolny cel spełnia całkowicie potrzeby oraz oczekiwania współczesnych klientów instytucji bankowych. Trzeba przyznać, że ci są zresztą coraz bardziej świadomi własnych możliwości oraz warunków, jakie stawiają banki. Okazuje się również, że dzisiaj zaciągnięcie kredytów gotówkowych poprzedza szczegółowa analiza ofert, powszechnie wykorzystywany jest już ranking kredytów gotówkowych, a sama decyzja o współpracy z bankiem jest podejmowana tylko w sposób racjonalny. Przyjrzyjmy się bliżej rankingom kredytowym. Podpowiadamy, na jakie kluczowe czynniki zwracać szczególną uwagę, korzystając z tego narzędzia.

Co uwzględnia ranking kredytów gotówkowych?

Jak wspomnieliśmy, ranking kredytów gotówkowych jest zestawieniem, w którym potencjalny kredytobiorca znajdzie porównanie co najmniej kilku różnych ofert kredytów gotówkowych, uwzględniając priorytetowe kryteria, takie jak oprocentowanie, czas trwania umowy z bankiem czy dodatkowe koszty. Pamiętajmy, że ranking, który pozwala klientom banków wybrać najlepszy kredyt gotówkowy, może zawierać tylko te informacje, na których w szczególności zależy kredytobiorcy. Ponieważ dzisiaj to kredytobiorca stawia warunki bankom, a na rynku usług finansowych panuje ogromna konkurencja, oferty kredytowe mogą znacznie się od siebie różnić. To klient wybiera najlepszą dla siebie opcję. Rankingi mogą zawierać więc dane mówiące o kosztach, formie wnioskowania, czasie wypłaty środków czy warunków weryfikacji potencjalnego klienta. Dzięki temu udaje się znaleźć kredyt gotówkowy dosłownie „szyty na miarę” indywidualnych oczekiwań. Co jednak ważne, każdy ranking kredytów gotówkowych wskazuje jednak tylko szacowane propozycje danych instytucji bankowych, natomiast te ostateczne klient pozna dopiero po wydaniu decyzji pozytywnej o możliwości udzielenia kredytu. Warto także podkreślić, że każdy ma też szansę negocjować warunki kredytowe, by te były jak najkorzystniejsze.

Dobry ranking kredytów gotówkowych, czyli jaki?

Wybór samego kredytu gotówkowego oczywiście nie jest łatwy, bo każda instytucja bankowa realizuje własną politykę kredytową i ustala inne warunki, ale proste nie jest także znalezienie rzetelnego zestawienia konkurencyjnych ofert. Okazuje się, że ranking kredytów gotówkowych musi spełniać co najmniej kilka priorytetowych czynników, by można było uznawać go za narzędzie przydatne w podjęciu racjonalnej decyzji o współpracy z bankiem.

Dobry ranking kredytów gotówkowych jest publikowany na niezależnych portalach o tematyce finansowej. Te, które są generowane przez banki, mogą wskazywać korzystne warunki jedynie wybranych produktów kredytowych, przez co mogą być niewiarygodne i nieobiektywne.

Co więcej, rankingi muszą być aktualne. Weźmy pod uwagę, że nowe oferty pojawiają się nawet kilka razy w miesiącu, więc zestawienie z poprzedniego kwartału może tylko wprowadzać w błąd.

W rankingu muszą być uwzględnione kryteria, na których najbardziej zależy klientowi. Zawsze jest to wysokość oprocentowania, marża, wysokość comiesięcznej raty, okres trwania współpracy z wybraną instytucją bankową. Liczy się także proces weryfikacji klienta, warunki wcześniejszej spłaty, wszelkie dodatkowe koszty, czyli wskaźnik RRSO oraz wszystkie ograniczenia. Pamiętajmy także, że banki coraz częściej zachęcają do współpracy, proponując korzystne bonusy i warto z takowych korzystać. Tutaj wymienić można chociażby możliwość założenia całkowicie bezpłatnego konta bankowego czy promocję, w ramach której kredytobiorca nie musi płacić prowizji za udzielenie zobowiązania kredytowego. Istotne jest też forma wnioskowania o kredyt gotówkowy i dzisiaj coraz chętniej Polacy wybierają opcję online. Ważny jest także czas wpłynięcia środków na wskazany rachunek, a te najlepsze oferty przewidują przelew nawet w kilkanaście minut.

Co ważne, ranking kredytów gotówkowych jest tylko jednym z przydatnych narzędzi. Przyszły kredytobiorca powinien wykorzystać także kalkulator kredytowy, który wskaże opłacalność zaciągania danego zobowiązania pod względem kosztów. Wystarczy wpisać w odpowiednie rubryki wskazane wartości, by móc stwierdzić, że kredyt gotówkowy jest na miarę naszych możliwości finansowych i generuje niskie koszty dodatkowe. W najlepszej sytuacji kredytobiorca nie poniesie żadnych opłat, a wskaźnik RRSO wynosi 0%. Właśnie na takie kredyty gotówkowe na dowolny cel trzeba dzisiaj stawiać.

Artykuł sponsorowany

Skomentuj