Rajd rowerowy, zawody biegowe i dużo ciekawych atrakcji. W niedzielę „przystanek forma”

0

To będzie niezwykle aktywna i ciekawa niedziela w Kędzierzynie-Koźlu. W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w naszym mieście odbędzie się „przystanek forma”. W ramach wydarzenia zaplanowano rajd rowerowy, biegi dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz rodzinny piknik w sławięcickim parku.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to wydarzenie zainicjowane w 2002 roku przez Komisję Europejską, którego celem jest zachęcenie mieszkańców miasta do zamiany samochodu na alternatywne środki transportu. Spacer, przejażdżka rowerem czy też komunikacją miejską, to rozwiązania wpływające pozytywnie zarówno na środowisko, jak i naszą kondycję.

W obchody wydarzenia od kilku lat włącza się Kędzierzyn-Koźle. W tym roku Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu zainicjowało otwarcie zielonego przystanku przy ulicy Piastowskiej. Przez cały tydzień w obchody mocno angażują się szkoły podstawowe z terenu miasta.

Część główna wydarzenia odbędzie się w niedzielę. O godzinie 8.30 z parkingu na Placu Raciborskim wystartuje rajd rowerowy, którego uczestnicy przejadą przez całe miasto aż do parku w Sławięcicach. Mieszkańcy poszczególnych osiedli będą mogli dołączyć do rajdu już w trakcie jego trwania. O godzinie 13 na trasę wyruszą uczestnicy biegu na 5 kilometrów oraz marszu nordic walking – trasa poprowadzi alejkami zabytkowego parku. Wcześniej zorganizowane zostaną zawody dla dzieci i młodzieży. Zapisy na bieg i regulamin dostępne na STRONIE.

Uczestnicy niedzielnej imprezy będą mogli skorzystać z zajęć sportowych, skosztować poczęstunku od rady osiedla Sławięcice, a dla z myślą o najmłodszych na miejscu dostępne będą animacje. Wydarzenie organizuje MZK przy współpracy z urzędem miasta, Zespołem Szkół nr 3 w Sławięcicach, miejscową radą osiedla i Klubem Sportowym Koziołek.

Skomentuj