Rafał Trzaskowski w Kędzierzynie-Koźlu. Relacja z całego wiecu na placu Rady Europy. WIDEO

163

Ostatni tydzień tej wyjątkowo długiej i burzliwej kampanii wyborczej Rafał Trzaskowski postanowił rozpocząć w Kędzierzynie-Koźlu. Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Polski pojawił się na wiecu zorganizowanym na placu Rady Europy przed urzędem miasta. Towarzyszyła mu prezydent Sabina Nowosielska i setki zwolenników. Trzaskowski komentował bieżące wydarzenia polityczne i ruchy kontrkandydata, ale też nawiązał do spraw lokalnych. Powiedział, że w Kędzierzynie-Koźlu bardzo mu się podoba, nie szczędził pochwał pod adresem prezydent Nowosielskiej. Odniósł się także do zablokowanej inwestycji w porcie, co według niego jest wynikiem działania rządu ukierunkowanego na osłabienie samorządów. Pełna relacja z wiecu:

163 KOMENTARZE

 1. Ale słabiutkie wystąpienie – jesteście najpiękniejsi słuchajcie, jesteście najmądrzejsi słuchajcie, jak ja się cieszę że tutaj jestem słuchajcie, ja was urządzę tylko mnie wybierzcie.

  • Wziął wynajął jakiegoś nawoływacza z megafonem, żeby podłechtać ego ;D jak dla mnie żenua.. Gościu nie mówi nic konkretnego, a ludzie wiwatują xdd
   „miasto znane z siatkówki..”
   i wszyscy „jeeee”, „jupii”, „jest taki nietuzinkowy!”..
   jak te baranki na pastwisku.. Pasterz zrobi beee i wszystkie barany też beczą.. Czy w Polsce kiedyś będzie dobrze? Nie wiem, ale się domyślam. Nie ma mojego głosu..

   • Jak nie znasz rzekomego „nawoływacza z megafonem” to znaczy że nic nie wiesz o tym mieście. Wszyscy znają pana Andrzeja. To znany opozycjonista z czasów PRL, internowany w stanie wojennym, a dziś bojownik o Polskę demokratyczną. Żeś palnął głupotę.

    • Szanowny Rüstem Pasza, Kiedyś byłem za PIS, ale widząc ich kłamstwa zmieniłem się, spoważniałem, przejrzałem na oczy. Nastapiło to w ostatnich tygodniach. Ja znam pana Andrzeja, fajny gość. Zaczynam też walkę o Polskę dla wszystkich Polaków, jak pan Andrzej.
     Dość kłamstw PISu, dość ataków i bajdurzenia pinokia-Morawieckiego.
     No i wierszyk na koniec. Autora podam po serii wierszyków i limeryków.
     NIE WIERZ DUDZIE
     Gdy Ci idzie jak po grudzie,
     nie wierz Dudzie.
     Kiedy marzysz wciąż o cudzie,
     nie wierz Dudzie.
     Gdy w dziurawej mieszkasz budzie,
     nie wierz Dudzie.
     Kiedy nie chcesz żyć w ułudzie,
     nie wierz Dudzie.
     Gdy zdobywasz wszystko w trudzie,
     nie wierz Dudzie.
     Gdyś w ujemnej amplitudzie,
     nie wierz Dudzie.
     Gdy się pogrążyłeś w nudzie,
     nie wierz Dudzie.
     Kiedy drażnią Cię źli ludzie,
     nie wierz Dudzie.
     Czyś w Warszawie czy w Ostródzie
     nie wierz Dudzie.
     Powiadali już praludzie,
     nie wierz Dudzie.
     WIEM TO Z DAWNA I DLATEGO
     DZIŚ WYBIERAM TRZASKOWSKIEGO.

     • Znowu troll podszywa się pod mnie :)) Trzaskowski wykazał się jako prezydent Warszawy i wystarczy :)) Jak całe PO-KO obiecanki cacanki a głupiemu radość, byle do korytka :)) Właściciel portu dalej ma problem pozwać właściciela bocznicy ??? :))

   • Jasne, że lepszy jest aplauz i euforia na hasło, obnizka vatu na podpaski i tampony…..szał i uwielbienie, no to jeszcze dorzucił musztardę i ludzie oszaleli…. faktycznie, to jest lepsze

 2. Czy dużo jest spraw, w których Rafał Trzaskowski nie zmienił zdania?
  Był przeciw 500+, jest za.
  Był za wyższym wiekiem emerytalnym, jest za niższym.
  Był za przyjęciem uchodźców, już nie jest.
  Był za szybkim przyjęciem euro, jest za późniejszym.
  Był za ślubami homoseksualistów, teraz nie jest.
  Zatem nie wiadomo, co tak naprawdę zrobi po wyborach, jest niebezpieczny. Trzaskowski jako prezydent to może być powrót skrajnej biedy, zatrzymanie wielkich inwestycji, koniec sojuszu z USA i zwrot w kierunku Berlina i Moskwy, reaktywacja pełnych patologii WSI oraz demoralizacja dzieci ideologią Gender/LGBT. Warto wiedzieć, że Trzaskowski nie spełnił ponad 90% swoich obietnic w Warszawie, choć rządzi już sporo czasu.

 3. A ja czekam i chyba się nie doczekam na Prezydenta który uniewinnił PEDOFILA na Adriana Dudę aby wspomógł skomlących Ratlerków którzy sympatyzują z PiS–em!

  • „Przecież prezydent nam pomógł, jestem mu za to wdzięczna. Nie chcę być wykorzystywana i pragnę żyć normalnie, w spokoju dla moich bliskich. Od lat walczyłam, pisałam pisma. Konkubent jest dzisiaj innym człowiekiem, który nam pomaga i chcemy z nim być. Apeluję, by dać nam spokój i nie zajmować się naszym życiem.” Rodzina po kilkuletniej batalii znów może żyć razem. Prezydent, opierając się na decyzji sądów, kuratora oraz prokuratury i dramatycznych pismach samych zainteresowanych, zgodził się na skrócenie mężczyźnie zakazu kontaktowania się z rodziną. Na życzenie bliskich i za ich pełną aprobatą.
   Konkubina oraz jej córka nie zamierzaj zostawić tej sprawy bez walki. Niewykluczone, ze szykują pozew przeciwko wydawcy Faktu.
   Uważaj, żebyś nie był następny!

   • Fajny gościu, oto limeryk (z „polityka w limerykach”) o tym fakcie:
    Stroił raz tęgie miny
    Duda – obrońca rodziny
    Starczyła chwila
    I hyc – pedofila
    Wypuścił między dzieciny

    • Znowu troll podszywa się pod mnie :)) Całe PO-KO obiecanki cacanki a głupiemu radość, byle do korytka :))

   • Za dużo tvnuPO24 się naoglądała i mózg ma zryty jak asfalt na naszych ulicach. Przecież tam wmawiają od 5 lat ludziom jak to jest teraz źle. Im nic nie przejdzie przez gardło, że coś dało się zrobić z tym dziadostwem po rządach platfósów. Żyją sobie chyba dalej na tej zielonej wyspie Donka, który kazał ludziom tylko pasa zaciskać a elity się wtedy dobrze bawiły.

  • Nirvano, od marca ta rodzina jest razem, bo to wyprosili u Prezydenta. Teraz, po kilku miesiącach wywleczono ich prywatność, by POlitycznie przywalić Prezydentowi! A może przyjrzeć się bliżej prof. Hartmanowi, który POpiera związki kazirodcze, takiemu Rafalali, który sam przyznał, że nie widzi nic złego w pedofilii, lewakom, którzy domagają się legalizacji tzw. miękkiej pedofilii?

  • Do @Nirvana i trola podszywającego pod mnie. Uwielbiam takich kretynów jak wy :)). Poruszacie kwestię ułaskawienia pedofila przez prezydenta Dudę. Zatem partnerka i córka ułaskawionego napisały w oświadczeniu „Wybaczyłyśmy i długo odbudowywałyśmy zaufanie. Dlatego wiemy, że, nasz tata i partner się zmienił. Zwróciłyśmy się do pana prezydenta o prawo łaski. Prawie dwa lata o nic nie zabiegałyśmy. Nie dla niego, bo on całą karę odsiedział w więzieniu, co do jednego dnia, ale dla nas. Chciałyśmy tylko móc się z nim na co dzień widywać. Nic więcej”. Dodatkowo wyraziły się „Jesteśmy bardzo wdzięczne panu prezydentowi”
   Tytuł artykułu: „Partnerka i córka ułaskawionego chcą 1 mln zł od tabloidu. Jest pozew.”

 4. „Czarny Ali Baba” dostał megafon i cieszył się, jak małpa z banana. Wrzeszczał klakier i wrzeszczał. Rafał 20 Groszy farmazony sadził takie, ze głowa mała, ale gawiedź była zachwycona, bo im kadził. Sabci to chyba nawet miałaby uśmiech na około głowy, gdyby Rafał 20 Groszy bąka puścił. ŚMIECH NA SALI. NIC WIĘCEJ.

  • być może to jeszcze papmersy z czasów Lecha Kalksteina, za panowania którego w Warszawie w ogóle nie było oczyszczalni i wszystko spływało nie tylko do Torunia.

 5. Monotonia wystąpień nic nowego nie wspomnę już o braku programu wyborczego, kłamie w wielu sprawach, kruczy, w dni parzyste mówi że jest za adoptowaniem dzieci i legalizacją związków partnerskich, a w dni nieparzyste mówi że nie, podobnie jest z przyjmowaniem uchodźców. Nigdy nie zagłosuję na kłamcę, bo po wygranych wyborach wróci do swoich narracji. Obecny prezydent Andrzej Duda ma mój głos! – D U D A 2020!

 6. oglądałam w tvn, całość.
  no cóż jak zwykle dużo słów mało treści.oprócz tego że przebijało się ciągle a w zasadzie tym zaczynał każde zdanie: ,,chcę jasno powiedzieć,, nic konkretnego nie powiedział. Pchwalił p.Nowosielską, kibiców Zaksy, trochę o porcie, i tyle.Przebijało się tylko ,Pis,Pis,Pis, Duda,Duda Duda.No i dodał że jesteśmy stolicą chemii! czy my jesteśmy stolicą chemii?A może Puławy raczej.człowiek który co dzień próbuje udowodnić że prowadzi kampanię ,,miłości,, nie zareagował jak jego otoczenie zaczęło skandować Kaczor ,Kaczor. . Odniosłam wrażenie że pani prezydent była z lekka zniesmaczona.moja ocena jest negatywna . Mojego głosu nie dostanie.

 7. Gdzie są zachowane 2 metry, gdzie są maski na gębach ? Ile zapłacono klakierom za klaskanie i machania transparentami z durnymi hasłami ? Głupi naród wierzy w obiecanki, dają się robić jak niedorozwój za lizaka. Jacy kandydaci taki elektorat. Polityczni ślepcy.

  • nazwać cię idiotą, to byłby komplement. Dno parówo osiągasz codziennie i jeszcze ten podpis „Koźlanin” Chyba z Hrubieszowa albo jakieś innej Lipki Kościelnej.

  • Panie Koźlanin a kimże Pan jest że ciągle tylko obraża? Kto jest tym politycznym ślepcem? Prezydent, starosta, 3/4 radnych, większość mieszkańców? Na kogo Pan głosował niech się Pan przyzna co?

   • Jeśli byś był mądrzejszy to byś wiedział, że ani na PO ,ani na PIS po prostu na nikogo.
    Ślepe jest społeczeństwo z resztą tak jak ty Ryszardzie bo nie rozumiesz tekstu.
    A może stwierdzisz ,że społeczeństwo nie jest zaślepione swoimi idolami politycznymi oraz ich przekonaniami ? Skąd się wzięła ta ludzka nienawiść ? Kto ją rozsiewa drogi Ryszardzie , no kto ? Kto skłóca społeczeństwo i dlaczego ? Odpowiedź jest jedna politycy i media. Łatwo manipulować ludźmi skłóconymi, wmawiać im różne historie (nie zawsze prawdziwe) związane z przeciwnikiem z innej opcji politycznej itd. Chyba ,że tego nie zauważasz i w ten sposób stajesz się ślepcem politycznym.

 8. A w Częstochowie bredził o Ślązakachh i gorolach.Jestem częstochowianką i nie jemy w naszym domu modrej kapusty i rolady, bo my nie Ślązacy.Co za przygłup na miarę tej szajki ,która uśmiechała się do swego bożka głuPOty.Jestem za Bosakiem ,a w tej sytuacji poprę Dudę.

 9. Nie wiedziałam że mamy w mieście tylu śmiesznych pajaców którym wystarczy zagrać ,a oni tańczą po każdym zdaniu wypowiedzianym przez tego pseudo kandydata ,niech coś pożytecznego w Warszawie zrobi ,a nie pcha się do koryta…do tego den debilny pomysł by wozić z sobą mównicę dla Dudy …naprawdę myślał że nasz prezydent będzie jeździł za nim po kraju ? Oszalał ,podlizuje się ludziom i tej naszej prezydentowej miasta ,ona też powinna sobie inne zajęcie znaleźć…tyle w temacie -Trzaskowski nie wciskaj ludziom kitu bo i tak w końcu się wyda że to ściema była

 10. Nie pozwolę żeby Duda podnosił na mnie głos ryczy na swoich wiecach jak krowa w oborze że nie ma wody,a drugi kandydat to przynajmniej rozmawia żeczowo i z kulturą.Ja wam żądam jedno pytanie, gdzie są pieniądze wypracowane przez emerytów i rencistów A także przez młodych ludzi ,którzy jakiś kapitał początkowy już mają i go wypracowali ale nieszczęśliwie zmarli na koronawirusa,a to są miliardy zł.???ja wam powiem w tych Dudowych obietnicach i różnorodnych 500+++++.To powinne dostać rodziny i dzieci tych zmarłych,bo to są pieniądze przez nich wypracowane,i kto tu jest złodziejem ja się pytam PiS czy KO????

  • Poproś Trzaskowskiego to Ci podniesie wiek emerytalny do 67 lat. Możesz go poprosić jeszcze o wiele innych rzeczy. On Ci to wszystko załatwi.

 11. Z wielką odrazą oglądnąłem tę relację, żeby sprawdzić, czy wśród gawiedzi nie ma moich znajomych. Znalazłem kilka osób i to od dzisiaj są moi byli znajomi. Rozpoznałem tych, którzy byli bez maseczek (spora grupa), a tym zasłoniętym tym razem się udało.
  A gdzie był napastnik Nitras?

 12. Ujął mnie spontaniczny człowiek drący się w megafon i równie spontaniczne reakcje falującego tłumu. Siadam na rower i jadę szukać inwestorów o których również była mowa. Brawo miasto możliwości (utraconych)

 13. „Moi mili,
  Nie na­ma­wiam, ale ra­dzę:
  Je­śli dziś otrzy­mam wła­dzę,
  Daję sło­wo, że za­sa­dzę
  W cią­gu pię­ciu dni na pia­sku
  Drze­wa mego wy­na­laz­ku.

  Już nie szysz­ki, nie żo­łę­dzie,
  Ale ro­snąć na nich bę­dzie
  Schab wę­dzo­ny i pie­czo­ny,
  Bocz­ki, szyn­ki, sal­ce­so­ny,
  Mor­ta­de­la i ser­del­ki,
  Mięs prze­róż­nych wy­bór wiel­ki,
  Na­wet pro­się w ga­la­re­cie,
  Je­śli tyl­ko za­pra­gnie­cie.”

  • Mirosławie, skoro nie podałeś autora, to i ja nie podam, zamieszczając jego wierszyk:
   RANDKA
   Usiedli sobie razem do kawki
   chłopak z Krakówka z panną z Warszawki
   i po dyskusji wnet ustalili,
   że nie należy wspierać debili,
   szczególnie jeśli debil w dodatku
   chamem okazał się na ostatku.
   Nie chcąc się dalej męczyć z tą szują
   NA TRZASKOWSKIEGO WIĘC ZAGŁOSUJĄ.

   • Znowu troll podszywa się pod mnie :)) Zrób sobie randkę z własną rączką wpatrując w Trzaskę :))

 14. jesteście śmieszni i straszni, daliście sie podzielic a teraz z siekierą ruszycie na kazdego, kto nie z wami. Opamiętajcie się w tej nienawiści bo za chwilę rzucicie się do gardeł swoich najbliższych tylko dlatego, ze ich na zdjęciu zobaczycie

 15. Piękne te komentarze tych cudownych „PISarzy” jeden mądrzejszy od drugiego ,a co takiego dobrego rządzący zrobili w tym kraju (zrobimy,damy,pomożemy ale k…a komu chyba SOBIE)

 16. To Wasze wieszanie psów na Trzaskowskim budzi moje małe zdumienie i zakłopotanie. Zakłopotanie dlatego, że może ja o czymś nie wiem, albo coś przegapiłem. Żyję w tym kraju już lat niemało i staram się być tzw. doinformowany, ale chyba coś poszło nie tak. Bo mimo moich starań Wy wiecie o wiele więcej niż ja.
  Dla mnie Duda jest człowiekiem słabiutkim intelektualnie, a nad jego moralnością zawisł ogromny znak zapytania. Chyba nie przesadzę gdy powiem, że jego kręgosłup moralny to jest raczej taki rachityczny. Ale z Waszych postów wynika, że to Trzaskowski jest taki kiepski i słabiutki pod każdym względem. Niektórzy go maja wręcz za wiejskiego głupka. Wnioskować więc mógłbym, a wręcz powinienem, że to Duda jest tytanem pracy, wulkanem intelektu, ostoją moralności i dobra samego w sobie. Podpowiedzcie mi więc proszę, dlaczego ja o tym nic nie wiem. Co umknęło mojej uwadze, co przegapiłem? Jakie fakty z jego życia, jakie czyny, jakie heroiczne zachowania, które poświęcenie i oddanie dla innych ludzi, jaka nieprzeciętność działań czy decyzji przekonuje przekonuje Was tak bardzo, że chcecie wykreować go na prezydenta? Do wyborów mamy jeszcze kilka dni, pomóżcie mi więc proszę spojrzeć na Dudę jak na nieprzeciętną osobowość.

  • Marku, nic nie przegapiles, nic Ci nie umknęlo. Tym sie roznisz od tych z pierwszego sortu, ze używasz mózgu. I tyle w temacie. Zresztą znakomicie podsumowania poziomu intelektualnego wyborcow pis dokonała premier Szydlo. Kto słyszal ten wie o co chodzi

  • Noo janusz. Nie powiem, nie powiem. Twoje wpisy są naprawdę nietuzinkowe. Wyrafinowane i na poziomie. I nawet wprowadziłes takie trudne słowa, jak sodoma i aborcja. Plus makaronizm Klodnitz. Niejednego mógłbyś nabrać, mówiąc że zdobyłeś pełne podstawowe wykształcenie.

 17. Ale gadacie , ale gadacie pisiorki jedne. Głosujcie na waszego Dudę, niech dalej łamią konstytucję. Bezmózgi jedne . Wstyd mi za was. Macie tak poryte w głowach, jak te wszystkie marionetki Jarosława.

 18. Po lekturze komentarzy sympatyków Pana Rafała Czaskowskiego ,utrzymanych w retoryce spotykanej jedynie w barze „Semafor” – utwierdzam się w mojej decyzji by nie mieć z tym środowiskiem nic wspólnego. Serdecznie pozdrawiam i życzę dobrej nocy.

 19. Dla niektórych z was jest to „ten kraj”! Nie „mój/nasz kraj”, „moja ojczyzna”, „moja Polska”, tylko „ten kraj”. I dlatego tak wygląda, podzielony, okradziony, z brukselskim donosicielami – zaprzańcami, z nie przestrzegającymi prawa KODowcami i Obywatelami RP. Z mającymi się dobrze komuchami i zboczeńcami. Taki ten kraj!

  • No właśnie. Pamiętamy jak PiS donosił w Brukseli w 2014 roku. Banda pisowskich głupków żaliła się na forum PE i skarżyła na Polskę, że Tv Rydzyka nie dostało miejsca na multipleksie

 20. Atmosfera była super, pełna nadziei i zapału. Kandydat mówił ciekawie, z szacunkiem wobec mieszkańców – bez agresji, rzeczowo i potrafił nawet rozbawić wspomnieniem o meczu Warszawa-Kędzierzyn. Nam, którzy byli na spotkaniu, bardzo się podobało. Nie widzę sensu wypowiadania się jeśli się tam nie było. Pozdrawiam wszystkich i życzę spokoju.

  • Jak tepym trzeba byc…ach tak NEUMANN PRZECIEŻ POWIEDZIAŁ i tak na nas zagłosują bo się nie znają .głosuj sobie na Rafała to jak dobrze pójdzie dostaniesz 20 groszy.Byłam niestety na tym spotkaniu ponieważ akurat przechodziłam w tym czasie i nic konkretnego nie powiedział oprócz Duda to Duda tamto i powiem szczerze żę Panu Prezydentowi Dudzie to on do pięt nie dorasta a ludzi w porównaniu do spotkań z obecnym i przyszłym prezydentem Polski była garstka.

 21. Do Marka jak PO coś obiecało przed wyborami to dziwnym trafem pojawiał się jakiś kryzys i wszystko brało w łeb. kiedyś w radiu Park było szukam pracy a teraz szukam prawnika, i raczej to nie zasługa POKO

 22. Modlitwa Polaka – dzień świra

  Gdy wieczorne zgasną zorze,
  zanim głowę do snu złożę,
  modlitwę moją zanoszę,
  Bogu Ojcu i Synowi.
  Dopierdolcie sąsiadowi!
  Dla siebie o nic nie wnoszę,
  tylko mu dosrajcie, proszę!
  Kto ja jestem?
  Polak mały! Mały, zawistny i podły!
  Jaki znak mój? Krwawe gały!
  Oto wznoszę swoje modły
  do Boga, Maryi i Syna!
  Zniszczcie tego skurwysyna!
  Mojego rodaka, sąsiada,
  tego wroga, tego gada!
  Żeby mu okradli garaż,
  żeby go zdradzała stara,
  żeby mu spalili sklep,
  żeby dostał cegłą w łeb,
  żeby mu się córka z czarnym
  i w ogóle, żeby miał marnie!
  Żeby miał AIDS-a i raka,
  oto modlitwa Polaka!

 23. A dlaczego Trzaskowski nie przyjechał na debatę do Końskich?
  Bo nie wiedziałby, co powiedzieć. Dużo mówi, ale bez sensu.
  #Duda2020

  • Przypadkowi mieszkańcy to działacze pisowscy. Pytania z kartek, a odpowiedzi wraz z tymi pytaniami spontanicznymi z promptera. I błyskotliwość śledzia w Bałtyku: pracują w USA nasi i ichni nad szczepionką ale ja bym się nie szczepił, bo ja się nie szczepię obowiązkowo. Na grypę się nie szczepiłem (obowiązkowo???) to na koronawirusa też nie. Powiedział kandydat Duda w Końskich. Facet z czerwonym nosem pytał o adopcję w parach jednopłciowych. Pewnie całe życie go to nurtowało, po kolorze jego nosa tak sądzę.

 24. „Szkoda na was strzępić ryja” – Stonoga.

  Jeszcze tydzień i pochowacie się w budach, znów zapanuje tu spokój, ja teraz mam wakacje za te dudowe plusy, wszystko jemu zawdzięczam , a nic sobie, on mi daje €od Angeli, kasę na bombelki, że madka nie musi pracować, pozdrawiam z lazurowej Riwiery. Głosuję w Nicei.

 25. Przypominam wszystkim popierającym Dudę, że inwestycja w Porcie stoi, bo PiS rękami PKP nie pozwolił na wybudowanie bocznicy kolejowej. Co do OFE, to chyba zapomnieliście, że za chwilę (wstrzymano tylko przez pandemię) wasze oszczędności PiS przeleje do ZUS i jak zwykle przeje na bieżące wydatki i tyle je będziecie widzieć.

 26. Niedawno Rafał Trzaskowski oznajmił, że “Wypali gorącym żelazem WSZYSTKO to co zrobił PiS”.
  Taką deklarację wyborcy Platformy Obywatelskiej przyjęli gorącymi brawami, wykrzykując – MAMY DOŚĆ!
  Czyli zdaniem również wyborców PO:
  – obniżenie wieku emerytalnego przez PiS – WYPALIĆ, mamy dość! – brawa
  – 500 plus – WYPALIĆ, mamy dość! – brawa
  – 300 plus – WYPALIĆ, mamy dość! – brawa
  – 13 emerytura – WYPALIĆ, mamy dość! – brawa
  – obniżenie podatku dochodowego do 17 % – WYPALIĆ, mamy dość! – brawa
  – PiS zlikwidował PIT dla młodych – WYPALIĆ, mamy dość! – brawa
  – zatrzymanie i obniżenie bezrobocia – WYPALIĆ, mamy dość! – brawa
  – w Kędzierzynie-K rozpoczęcie budowy dalszej części obwodnicy – WYPALIĆ, mamy dość! – brawa
  itd, itp

  Z powyższego wynika, że BRAWA należą się też za to, że 8 lat rządów Platformy BYŁO bardzo fajne i super, czyli :
  – wysokie bezrobocie – BRAWA
  – podnoszenie podatków – BRAWA
  – wyganianie młodych do pracy za granicę – BRAWA
  – podniesienie wieku emerytalnego – BRAWA
  – zabranie pieniędzy z OFE – BRAWA
  – obniżenie zasiłku pogrzebowego z 6,5 do 4 tys – BRAWA
  – posłowie Platformy głosowali przeciwko dalszej rozbudowie obwodnicy Kędzierzyna-Koźla – BRAWA
  – itd. itp

 27. Wyjątkowo trafnie wyborców Platformy określił były szef jej klubu Sławomir Neumann mówiąc, że “są to pojeby”.
  Tu Neumannowi można wierzyć, gdyż świetnie zna swoich wyborców i doskonale wie kto głosuje oraz popiera PO”.
  Chociaż może dziwić, że liderzy Platformy o własnych wyborcach wypowiadają się z taką nienawiścią

  • Rafał 20 Groszy ma o nich identyczne zdanie. Mówi im jakieś farmazony, a oni cieszą się i klaszczą. POrąbani na całego.

 28. Duda to niejest prezydent dobrze o tym wiecie ,to wstyd tylko starsi go popierają bo pamietaja komune,za darmo wakacj ,kolonie ,w pracy sie lezalo i kasa za darmo i za tym tęsknią,,,,

 29. Kilka wpisów powyżej zwróciłem się do Was z prośbą. Jako osoba słabo doinformowana, a stojąca przed dokonaniem ważnego wyboru, prosiłem osoby o wiedzy większej niż moja, o przybliżenie mi postaci obecnego prezydenta. Nie liczyłem oczywiście na elaboraty, ale na kilka zdań, które potwierdziły by, że powinienem postawić na Dudę. Myślałem, że ktoś powie o nim coś dobrego, miłego. Niestety nikt. Nikt nie jest w stanie napisać kilku zdań o człowieku, który podobno jest idealnym kandydatem na prezydenta. Nikt z Was, wyborców PiS, nie ma dobrego zdania o tym człowieku, albo nie potraficie się wygęgać? To jest dobry numer. Wręcz kabaretowy.
  Czas pójścia do urny się zbliża, dlatego te moje wątpliwości postanowiłem rozwiązać w inny sposób. Ponieważ na kogoś trzeba postawić, a z taką głęboką znajomością kandydatów u mnie tak kiepsko, że aż wstyd się przyznać, dlatego kryterium wyboru będzie dosyć kuriozalne. Mieszkam w bloku, a na moim piętrze jest jedno mieszkanie puste. Zacząłem się więc zastanawiać, kogo chciałbym mieć jako przyszłego sąsiada, Dudę czy Trzaskowskiego. I muszę Wam powiedzieć, że przemyślenia nie trwały długo. Marzył bym aby moim sąsiadem został Trzaskowski. Po prostu fajny człowiek. W przeciwieństwie do. No i już.

  • Panie Marku. Przecież ma Pan już wyrobione zdanie o panu prezydencie Andrzeju Dudzie i to Pan pisze elaboraty, których nawet z szacunku do piszącego, czytać się nie chce.
   „Dla mnie Duda jest człowiekiem słabiutkim intelektualnie, a nad jego moralnością zawisł ogromny znak zapytania. Chyba nie przesadzę gdy powiem, że jego kręgosłup moralny to jest raczej taki rachityczny.”
   Zachowuje się Pan jak rasowy troll i hejter, takie dwa w jednym, a definicję tych słów znajdzie Pan w necie.

   • Po prostu napisał swoje spostrzeżenia na temat dudy. Wyszedł z założenia, że może się myli i ktoś przedstawi jakieś argumenty przemawiające za Duda. Ale nie znalazł się nikt, kto potrafiłby wymienić kilka pozytywnych cech Andrzeja. Z pustego i Salomon nie naleje.

  • Gdybyś czytał komentarze i artykuły od dłuższego czasu to byś nie zadał tego pytania. :))

 30. Jeśli by rolę Dudy odnieść do układów elektrycznych to jego funkcja jest realizowana przez przekaźnik. Mózg to cewka pobudzana sygnałem sterującym z Nowogrodzkiej. Przy próbach samodzielnego odłączenia zwiększane jest napięcie sterujące.

  • Jak Ty mnie Rychu zaimponowałeś! Zwolnij trochę z uwagi na prądy wirowe, które mimo wielu zalet mogą spowodować też wiele szkód o czym jako wytrawny elektronik, ekspert od wszystkiego i jak sam się określiłeś forumowy idiota zapewne doskonale wiesz.

   • Ale je się minimalizuje przez zastosowanie pakietów blach, a tego brakuje w rdzeniu cewki ww osoby.

    • Nie zakumałeś Rychu, że to w trosce o Ciebie? Niczego nie zminimalizujesz tą jedyną blaszką ale jest szansa, że wykryjesz ukryte wady. Prądy zanikają z głębokością a błędy wyłażą na wierzch.

     • Z głębokością wnikania prądu jest jeszcze związane wiele wielkości fizycznych o których już nie masz pojęcia, już się nie zagłębiaj w obce wody…

     • Lepszy Ryszardzie to jak jest „…. Z głębokością wnikania prądu jest jeszcze związane wiele wielkości fizycznych …” Jesteśmy ciekawi twojego wywodu profesorskiego. Masz okazję wykazać się !!!

     • Ależ bardzo chętnie dowiem się czegoś nowego. Mądrego zawsze warto posłuchać mimo, że sam uważa się za internetowego głupka. Nie posiadam świadectwa ukończenia gimnazjum i nie ukrywam, że Twój poziom wiedzy jest imponujący.

 31. Podpowiedzcie mi, bo ja się nie znam z iloma prezydentami europejskich krajów spotkał się Duda i rozmawiał bez tłumacza? Nie wymieniajcie śmiesznego Trumpa z USA bo to nie jest treścią pytania, z niego to ostatnie rednecki Teksasu drą już łacha.

 32. PO, jako kandydata postawiłaby pawiana, a POrąbany elektorat i tak na pawiana zagłosuje, bo musi być byle kto, byle nie ktoś z PiS. Ten antyPiS mózgi wam zlasował, więc klaszczecie po każdej obiecance-cacance Rafała 20 Groszy.

 33. „Prezydent zapewnił ci wszystko. Dał wam dostatek i tego nie umiecie docenić” – starsza krewna powiedziała wczoraj do dziewczyny, w mieście z peronem do podpisów. Młoda może mieć poglądy, ale ma robić jak rodzice.
  Tamte ziemie obfitują w zatwardziałe, skostniałe poglądy. Krowie placki na ścieżkach, zamiast chodników długo tam panowały (poprzednia ekipa zmieniła sporo). Wszystko ma zostawać za zamkniętymi drzwiami, pasuje do ułaskawienia.
  Odpowiednie miejsce na „debatę”.
  Jeśli obecny stawia na takich, to ja nie.

 34. Trzaskowski na pytanie kwestii odszkodowań od RFN (dla myślących inaczej czyli Niemiec :)) ) za II Wojnę Światową dla Polski stwierdził, że są ważniejsze sprawy jak kontynuacja reprywatyzacji majątku. :)) Z państwowego majątku nie wiele zostało: lasy państwowe, energetyka, zbrojeniówka, służba zdrowia. Bez komentarza :)))

 35. Rafał Trzaskowski w Kędzierzynie-Koźlu pochwalił samorząd i prezydent miasta Sabina Nowosielska. Widać nie zna realiów w tym mieście lub całkowicie akceptuje :)) Żenujące :)))

  • A duda nawet nic nie wie o tym mieście…. Dlaczego nie przyjechał? Przegrał tu … A to że RAFAŁ pochwalił. To co w tym złego ??? duda gdzie nie pojedzie tego chwali ,dworce malują i trawę. Trzy autokary klakierów po 200zł i obiad. To jest żenada i wstyd na cały świat. … jedzie do usa na półgodzinną rozmowę ze świtą…………….. to jest żenada

   • Rafał to do Brazylii na 6 dni pojechał i to do 5 gwiazdkowego hotelu.
    Poleciał na drugi koniec swiata na konferencję żeby zabrac głos.
    I przemawiał całe 3 i pół minuty.
    Dla dobra Polski oczywiscie :)

    A po 200 zł to Rafał bedzie dawał emerytkom za każde wychowane dziecko :)

    No chyba, że zapomni, bo chłop ma sklerozę :))

  • Ty POdszywaczu znów pPISzesz?
   Ja jestem prawdziwy >niech żyje Kędzierzyn-koźle<, a ten POwyżej to przebieraniec.
   Zmądrzałem i głosuję na Rafała Trzaskowskiego – wolę normalność, niż ciągłe atakowanie różnych grup społecznych i zawodowych przez Sebastiana Dudę.

 36. Czy władze KK ulegną namowom Trzaskowskiego aby wzorem Warszawy majątek komunalny sprzedać Niemcom za friko? Port zdaje się już mamy z głowy

  • Acha, czyli port w ruinie miał dalej niszczeć, ale tak przecież dzięki PiS jest, to dzięki PiS dalej niszczeje, powinieneś być zadowolony. Nawet lepiej bo nie traci miasto a szwajcarski inwestor, ważne by sąsiadowi się hata spaliła, krowa zdechła, a kury przestały się nieść, idź i pomódl się o to pod krucyfiksem Prawdziwy Polaku. Ponoć ta ja jestem idiota…

 37. Mam pytanie takie same jak „@Ryszardowa :-)”. „Ja mam pytanie do wszystkich MIŁOŚKIKÓW PO i KO.
  Proszę mi powiedzieć co takiego dała Wam ta partia ?” Czekam na odpowiedzi (sensowne).

  • Partie mają nie dawać nie od tego są……………….mają nie zabierać. Jak PIS- 38 nowych podatków. Finanse w ruinie. Banki światowe czekają kiedy ogłosić bankructwo Polski. Ministrowie zamiast pracować agitują ? KTO ZA TO PŁACI? Za te przekupstwa wyborcze ? ponad 3000 afer PISu nie ruszone. RESPIRATORY,MASECZKI,70 MLN SASINA,MILIARDY NA KOŚCIÓŁ, A w min finansów 16 pracowników fałszowało faktury VAT…. P R A C O W N I C Y M I N I S T E R S T W A !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I CO

  • Za PO nie było mnie wstyd, tak jak teraz, za bycie urodzonym w Polsce.
   A dzięki PiS przez ostatnie 12 miesięcy szynka u mojego rzeźnia zmieniła cenę z 35 na 45zl.
   Dziękujemy Duda, dziękujemy Matołusz Milion Elektryków.

   • To Twój problem Rysiu,że Ci wstyd.
    Szynka Ci podrożała ?
    To miej pretensję do swojego rzeźnika.
    No ale Ty o wszystko oczywiscie obwiniasz PIS.
    Masło pewnie też kupujesz po 9 zł a pietruszkę po 20 zł :))

     • Ciekawe, że cena wywozu smieci najbardziej wzrosła w Warszawie gdzie rzadzi Trzaskowski :)

      I przypomnij sobie 2013 rok i ustawę smieciowa.
      W niektórych gminach podwyżki sięgnęły 100-200%.
      Ale to też wina PISu :)

   • Po co się tu męczysz, droga wolna nikt Cię tu siłą nie zatrzymuje. Jedź gdziekolwiek i bądź dumnym kimkolwiek. Już tam na Ciebie czekają.

   • Budowali drogi,wodociągi,kanalizację oczyszczalnie na wsiach. A ci nic przez 5lat nie zbudowali a rozdają pieniądze jak kasa jest pusta…. sami nakradli i dalej kradną. Drukują kasę i biorą kredyty w bankach komercyjnych u kolegów Morawieckiego… Konta im rosną w bankach szwajcarskich. Czy jest jedna inwestycja rozpoczęta i zakończona przez ten 5letni okres ??? Twoje wnuki i ich wnuki tego nie spłacą. Wpłaty do budżetu i na ZUS w kwietniu,maju i czerwcu są mniejsze o ponad 30%. A to dopiero początek. ALE RZĄD SIĘ WYŻYWI …..Skąd my to znamy

    • ”Na budowach polskich dróg wre..
     Wartość robót budowlanych w kontraktach realizowanych obecnie na zlecenie GDDKiA wynosi 81 mld zł
     Ale to nie koniec. Szykują się kolejne umowy.”

     Tak więc nie pisz bzdur, że sie nie buduje, bo się tylko osmieszasz.

     Kradło to się za czasów PO.
     Od kiedy PO przejęła w Polsce władzę, luka VAT rosła z roku na rok.
     Ok kiedy rzadzi PIS, dziwnym trafem luka zaczęł spadac.
     Obecnie jest o połowę mniejsza niż za PO.

     Deficyt to samo, za PO po 30-40 mld rocznie.
     Za PIS po 10-15 mld rocznie.

     I to mimo ogromnych( ponad 100 mld ) wydanych na programy socjalne.

     O innych danych już nawet nie wspomnę.

    • 32% nadwyżki ponad
     85 528 zł !!!
     Poniżej płaci się 17% z kwotą wolną 3000 zł.
     PIS obniżył w 2019 roku podatek z 18 na 17% zwiększając kwotę wolną z 600 zł na 3000 zł.
     Więc do osiągnięcia pierwszego progu, dając Ci 1000 zł, zwracają Ci prawie cały Twój podatek.
     Więc nie narzekaj.

 38. Morawiecki lata po kraju z wirtualnymi czekami, nie ma co robić w rządzie? Dziwne bo kraj chyba wymaga kilku spraw do załatwienia…

 39. Nigdy nie zaufam PO Polska już przejrzała na oczy dawno kim oni są tylko w KK ślepota ludzka trzyma ich przy władzy a może jakieś układy…. PiS też nie jest najlepsza opcja dla Polski ale sam myśl ze PO mogło by powrócić do władzy skutecznie nakazuje mi głosować na PiS.

 40. PO rzadzilo 8 lat przeciez.. Wiec niech mi ktos wytlumaczy co oni zrobili w tym czasie dla Polski.. bo nierozumiem dlaczego ludzie wciaz wierza w puste gadanie.

 41. Przypominam ze Macron mowi wszedzie tylko po francuzku i francuzi tez po francuzku . Markel po niemiecku i niemcy tez po niemiecku a Polacy oczekuja od prezydenta ze ma byc poliglotem. To glupota. Czemu polacy chca sie tak sprzedawac i robic sobie poprzeczki. Coniektorzy Nie szanuja polskiego jezyka.

  • Poliglotą, Pani Anno, poliglotą. A Francuzi i Niemcy piszemy dużą literą. Ale to tylko tak a propos szanowania języka polskiego.
   Macron i Merkel mówią po angielsku (Merkel całkiem nieźle). Czy nasz obecny prezydent zna inne języki, nie wiem. Nie bardzo też wiem, co ma znajomość kilku języków do sprzedawania się. Ale jeśli Pani wie, to już wystarczy.

 42. Prezydentem będzie obrońca i orędownik spraw Polski i Polaków, albo stypendysta anty Polaka Sorosa, który będzie reprezentował interesy Niemiec i Niemców. Wybór jest prosty i zależy tylko od Ciebie. Nie licz na to, że spełni bajki przedwyborcze Trzaskowski, bo on jest partyjniakiem z PO, która dba tylko o interesy swojej wierchuszki. Nawet swe „doły” ma w tzw. głębokim poważaniu. Naiwne „psy ogrodnika” z PO szczerzą kły łudząc się, że kapnie im coś z pańskiego stołu. Warszawka myślała, myśli i myśleć będzie zawsze tylko o sobie. Najgorsze jest to, że lokalni z PO o tym wiedzą, ale wpojony im anty PiS zaburza u nich zdolność racjonalnego myślenia. Prawdziwi polscy patrioci zagłosują tylko i wyłącznie na obecnego prezydenta Andrzeja Dudę, bo to jasna przyszłość dla nas i naszego kraju.

 43. Prezydentem będzie obrońca i orędownik spraw Polski i Polaków, albo stypendysta antyPolaka Sorosa, który będzie reprezentował interesy Niemiec i Niemców. Wybór jest prosty i zależy tylko od Ciebie. Nie licz na to, że spełni bajki przedwyborcze Trzaskowski, bo on jest partyjniakiem z PO, która dba tylko o interesy swojej wierchuszki. Nawet swe „doły” ma w tzw. głębokim poważaniu. Naiwne „psy ogrodnika” z PO szczerzą kły łudząc się, że kapnie im coś z pańskiego stołu. Warszawka myślała, myśli i myśleć będzie zawsze tylko o sobie. Najgorsze jest to, że lokalni z PO o tym wiedzą, ale wpojony im antyPiS zaburza u nich zdolność racjonalnego myślenia. Prawdziwi polscy patrioci zagłosują tylko i wyłącznie na obecnego prezydenta Andrzeja Dudę, bo to jasna przyszłość dla nas i naszego kraju.

 44. Achaaaa, to można być polskim patriotą, ale można też być „prawdziwym polskim patriotą”.

  Takich daleko idących uogólnień unikałem jak ognia, można bowiem komuś sprawić przykrość lub kogoś zranić. Tym razem jest mi to obojętne.
  To forum ukazuje dwa fakty. Wystarczy nie zgodzić się z opiniami zwolenników PiS, im nie przytakiwać, a natychmiast stają się złośliwi, agresywni i zachowują jak upierdliwy kundelek, który obszczekuje twoją nogę, aby ją ugyźć, ale niestety morda zbyt mała. I to dotyczy wszystkich zwolenników PiS.
  Druga kwestia, to zdumiewająca zależność. Im więcej mentalności PiS-owskiej lub takiego „prawdziwego polskiego patriotyzmu|” tym gorsza znajomość i szacunek do języka polskiego. I to dotyczy już nie wszstkich, ale większości zwolenników PiS. Ale za to „prawdziwych polskich patriotów” już w stu procentach. Ja sobie tego nie wymyśliłem. Wystarczy przelecieć się po wpisach na tym forum.

  • Panie Marku, Pan o wyborcach PiS wyraża się niepochlebnie, a nie wspomina języka „miłości” wyborców PO-KO.
   Daję przykład komentarza przy innym wątku, na tym forum:
   Mati 9 lipca 2020 at 19:43
   ty o tym samochodzie to wszędzie będziesz pisał? Jakie to ma znaczenie, że auto ma niemieckie blachy? Ludzie mają zarejestrowane auta gdzie chcą. Mieszkańcy pomorskiego jak i opolskiego pracują w D więc o co ci chodzi pluskwo? Mogę ci pokazać auto na austriackich blachach z plakatem dudy. Co to znaczy? Pewnie, że Austria wtrąca się w wybory i popiera dudę. Skąd ty się pajacu urwałeś z takim myśleniem. Pewnie z Ćwokowa Dolnego.
   „To forum ukazuje dwa fakty. Wystarczy nie zgodzić się z opiniami zwolenników PO-KO, im nie przytakiwać, a natychmiast stają się złośliwi, agresywni i zachowują jak upierdliwy kundelek, który obszczekuje twoją nogę, aby ją ugyźć, ale niestety morda zbyt mała. I to dotyczy wszystkich zwolenników PO-KO.”
   Panu też się literówki zdarzają, nawet w tym tekście.
   I drugi fakt. Niech Pan zerknie w górę komentarzy i przeczyta wypowiedzi @czerpaka, @oli, a także niezliczone przykłady przy innych artykułach.
   Życzę dobrego samopoczucia przy lekturze.

    • Trzaska twierdzi. To jest wolność słowa !!! @Marek, @czerpak, @oli tak trzymać, absolutnie nikt nie będzie trzymał nas za pysk. Brawo !!! „Skąd ty się pajacu urwałeś z takim myśleniem. Pewnie z Ćwokowa Dolnego.” bardzo dobry tekst, dobór słów doskonały łączący wszystkich polaków. Brawo !!! PO-KO lubi takich ludzi, to nasi.

     • Was polaków zapewne łączy bardzo wiele, szczególnie pyski.
      Nas Polaków łączą trzy wartości: Bóg, Honor, Ojczyzna. I tym się różnimy.

 45. @fajny gość. Noooooo jeszcze ciekawe, kto traktuje Polaków z pogardą wymyślając np dla beneficjentów 500plus przezwiska tupu „Janusze” czy „Grażyny”? Rozumiem że przezwisko „mohery” ,to był wyraz szacunku Donalda Tuska dla osób starszych

Skomentuj