Radni ustalili wynagrodzenie prezydent Sabiny Nowosielskiej na nową kadencję

14

Mimo że Sabina Nowosielska kontynuuje pracę w urzędzie, zgodnie z prawem rada miasta na nowo musiała ustalić jej wynagrodzenie. Formalnie bowiem jest kolejnym prezydentem Kędzierzyna-Koźla.

Projekt uchwały ustanawiającej wynagrodzenie prezydenta Kędzierzyna-Koźla trafił na sesję rady miasta zwołaną w zeszłym tygodniu. To drugi raz w tym roku. W lipcu radni obniżyli pobory prezydent, dostosowując je do limitów określonych w budzącym wtedy duże kontrowersje rozporządzeniu prezesa rady ministrów.

Według nich pensja zasadnicza włodarza miasta do 300 tys. mieszkańców wynosi maksymalnie 5 tys. zł, dodatek funkcyjny 2,1 tys. zł, dodatek specjalny zaś 40 proc. obu tych kwot. Wcześniej prezydent otrzymywała pensję zasadniczą w wysokości 6,2 tys. zł oraz dodatek funkcyjny 2,1 tys. zł. Są to kwoty brutto.

W projekcie, który trafił na sesję, zaproponowano stawki na dotychczasowym poziomie.

– Ustalenie pensji prezydenta powinno następować każdorazowo po wyborze na nową kadencję, nawet jeżeli jest to ta sama osoba, która dotąd sprawowała ten urząd – tłumaczył sekretarz miasta Zbigniew Romanowicz.

Radni Grzegorz Chudomięt i Marek Piasecki, którzy prosili o dodatkowe uzasadnienie uchwały, dopytywali jednak, dlaczego poziom wynagrodzenia jest na takim, a nie innym poziomie. Zbigniew Romanowicz tłumaczył, iż maksymalne obecnie stawki są efektem faktycznej obniżki z połowy roku.

– Prezydent miasta prowadzi nadzór nad budżetem, nad jednostkami podległymi. Wydaje się rozsądnym, że powinien zarabiać najlepiej , jeśli chodzi o pracowników i osoby w jednostkach podlegających mu (…) Pomimo wyznaczenia maksymalnych stawek pani prezydent i tak będzie zarabiała mniej niż niektórzy prezesi podlegających jej spółek – argumentował także wiceprezydent Artur Maruszczak.

Ostatecznie wszyscy radni obecni na sali zagłosowali za przyjęciem uchwały ustalającej wynagrodzenie prezydenta zgodnie z projektem uchwały.

14 KOMENTARZE

  1. Nie jestem Pani fanem ale uwa, am że to maka kwota jaką pani zarabia, na takim stanowisku powinno się zarabiać znacznie więcej, pozdro dla kumatych

  2. Zenada za takie pieniądze pracowac, na takim stanowisku z taka wiedza, doswiadczeniem I wyksztalceniem. Pani Prezydent powinna zarabiac najmniej ,trzy razy tyle

    • ~ Mieszkaniec~ Dobre, Pani prezydent kandydując ponownie na prezydenta miasta wiedziała za ile będzie pracować, zresztą zarobek adekwatny do tego co dotychczas zrobiła, i do tego co jeszcze zrobione nie zostało. Mam tu na myśli słynne oKKo, lokomotywę której jeszcze nie ma i nikt nie wie czy w ogóle się pojawi, wirtualne przejście pod wiaduktem kolejowym, itp.

  3. Nowa patologia wprowadzona pod publikę suwerena, niskie pensje dla prezydentów, burmistrzów. Teraz taka praca to będzie „magnes” dla ekspertów… kierowanie się jedynie misją, no nie wiem

  4. Orły się: dopytywali jednak, dlaczego poziom wynagrodzenia jest na takim, a nie innym poziomie.
    No niezły początek. A odpowiedź Sławomira: będę strzelał. Zaczyna się kabaret „bez Rycha”.

  5. Wiedza, doświadczenie, wykształcenie…. jak śpiewał Kuba Sienkiewicz „wszystko ch….” skoro nadzór nad inwestycjami leży i kwiczy. Widocznie doświadczenie ma głównie w zarabianiu, a nie koniecznie w efektywnym zarządzaniu…

  6. Wow aż się łzy do oczy pchają taki tu żal w komentarzach. Aktywni niech początkiem roku przejrzą oświadczenie majątkowe Pani Prezydent, to wtedy zaprzestaną żałować tak małego jej zarobku. A co do wiedzy i doświadczenie, to musi ona jeszcze troszeczkę popracować w samorządzie.

Skomentuj