Radni PiS z Kędzierzyna-Koźla zawiadamiają organy ścigania. Chodzi o jesienne protesty aborcyjne

100

Pod koniec listopada radni Prawa i Sprawiedliwości z Kędzierzyna-Koźla wystosowali apel do zarządu powiatu, domagając się wyjaśnienia okoliczności, w jakich zorganizowane zostały jesienne protesty przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Jak wskazywali, ich zdaniem doszło wówczas do profanacji i obrazy uczuć religijnych.

Więcej: Apel radnych PiS w sprawie strajku kobiet: domagają się wyjaśnień i ukarania inicjatorów

Apel szybko doczekał się odpowiedzi ze strony radnych Sabiny Nowosielskiej-Koalicji Obywatelskiej, którzy pisząc o odczuwanym „niedowierzaniu, współczuciu, zażenowaniu i smutku” solidaryzowali się z uczestnikami demonstracji.

Więcej: Klub Radnych Sabiny Nowosielskiej-KO odpowiada radnym PiS w sprawie odpowiedzialności za protesty

Później do radnych PiS nadeszła odpowiedź adresata apelu, a więc starosty i zarządu powiatu. Stwierdzono w niej m.in., iż samorząd nie ma kompetencji do badania, czy podczas zgromadzenia doszło do złamania prawa. Nie może też rewidować, jak nauczyciele wykonują swoją pracę – przeczytaj całość.

Teraz radni PiS postanowili zrobić kolejny krok. W reakcji na odpowiedź powiatu postanowili zawiadomić organy ścigania – pełna treść pisma. Jego zasadniczą część publikujemy także poniżej:

Odpowiedź, jaką Zarząd Powiatu z dnia 15 grudnia 2020 roku wystosował na apel radnych
Prawo i Sprawiedliwość budzi nasze zdziwienie i oburzenie wobec rzekomej niemocy autorów pisma. W zorganizowane marsze nienawiści, ataki na obiekty kultu religijnego i akty profanacji wciągano dzieci i młodzież. Niestety brali w tym również czynny udział nieliczni nauczyciele oraz poszczególni radni naszych Samorządów.

Z pisma pani starosty Małgorzaty Tudaj dowiadujemy się, że Starostwo, będące organem
prowadzącym jednostek oświatowych nie ma wpływu na działania zatrudnionych nauczycieli
oraz możliwości weryfikacji treści przekazywanych dzieciom i młodzieży w trakcie zajęć.
Jest to nieprawdą, ponieważ w czasach nauki zdalnej zajęcia prowadzone za pośrednictwem
Internetu podlegają nadzorowi tak jak zajęcia stacjonarne. Jeśli jest tak, że Starostwo nie może weryfikować pracy nauczycieli, to na podstawie czego przyznaje wybranym systematycznie nagrody pieniężne? Z uzasadnienia do przyznawanych nagród wynika jednoznacznie, że Starostwo prowadzi szczegółową obserwację działań wszystkich nauczycieli, a niektórych nagradza.

Starostwo, Urząd Miasta podobnie jak Policja są zobligowani do przestrzegania oraz stania
na straży porządku oraz ładu społecznego. Przez lata byliśmy przekonywani, że w naszym Powiecie standardy w tym względzie są na najwyższym poziomie. Istnieje Komisja Bezpieczeństwa we współpracy z Gminą Kędzierzyn-Koźle oraz jej przedstawicielami. W obliczu realnego zagrożenia, rejestrowanego monitoringiem łamania prawa Starosta twierdzi, że nie posiada kompetencji… nie ma możliwości.. nie przysługują mu uprawnienia…, że od porządku i pilnowania jest Policja i Prokuratura. Systematycznie rozbudowywany nakładami naszych pieniędzy monitoring miasta okazał się być bezużyteczny.

Będąc w trudnym okresie pandemii, wobec szkalowania stanowionych od tysiącleci
wartości, oczekujemy od naszych przedstawicieli społecznych realnego działania i wsparcia.
Niepokojące jest to, że są środowiska bardzo wrogo nastawione do Kościoła, które podburzają młodych ludzi, którzy nie do końca byli świadomi, po co idą, co krzyczą, po co przeklinają. Niektóre młode mamy prowadziły dzieci, pchały wózeczki. Kościół wskazuje wybory, a to się nie podoba, bo wygodnie żyć bez zasad i wartości.

Władza lokalna nie może być obojętna na te zjawiska. A hipokryzją jest aktywne
uczestnictwo władz w uroczystościach religijnych i jednocześnie w aktach agresji wobec Kościoła katolickiego. W ciągu mijającego roku przedstawicielki władzy Samorządowej uczestniczyły w orszaku Trzech Króli, obnosząc się w przebraniu Świętych, przysposabiając wobec rzeszy wiernych koronę królewską. Przemawiały, oddając cześć Bogu i zebranym wiernym. Zapewniać swoją obecnością o przywiązaniu do Kościoła i jego tradycji, by w kilka miesięcy później nawoływać do uczestnictwa w marszach nienawiści, pełnych bluźnierstwa. Wdzierać się na prywatny teren Kościołów Katolickich znieważając ich świętość, pomawiając osoby duchowne.

W przekonaniu naszego społeczeństwa jest to obłuda zakłamanie i bierność. Może warto się zastanowić nad przestrzeganiem prawa i połączyć je z sprawowaną władzą.

Za pośrednictwem Rady Powiatu i Miasta, my niżej podpisani radni, jako reprezentanci
z wyboru społeczeństwa, składamy do organów ścigania zawiadomienie o obrazie uczuć religijnych i napaści na obiekty kultu religijnego na terenie naszego miasta powiatowego z wnioskiem o ustalenie i sprawiedliwe ukaranie winnych zaistniałym wydarzeniom.
Radni Prawo i Sprawiedliwość
Rady Powiatu i Miasta Kędzierzyn-Koźle
Andrzej Lachowicz
Andrzej Krebs
Sebastian Szklarczyk
Jerzy Pałys
Dominik Szustakiewicz

100 KOMENTARZE

 1. Dali by sobie już siana. Teraz będą na siłę udowadniać jacy to oni nie są potrzebni i głęboko wierzący. Śmiechu warte.

 2. W Polsce obraza uczuć religijnych podlega karze. Co, jak co ale są konsekwentni w tym co robią, czy to się komuś podoba, czy nie.

 3. Mogę to skomentować tylko tak: brak pomysłu na powiat, brak pomysłu na gminę, brak pomysłu na naszą małą ojczyznę. By móc wykazać się w szeregach partii tacy ludzie jak Krebs, czy Pałys mogą tylko „donieść”. Wstydzę się że mamy takich radnych, wstydzę się że Ci ludzie „reprezentują” interesy społeczeństwa. Jako mieszkaniec Lenartowic wstydzę się za Pałysa. Zamiast dbać o interesy mieszkańców osiedla, to jak pies szczeka bo mu „Pan” każe.

  • „W Polsce obraza uczuć religijnych podlega karze.” masz z tym problem ? Trzeba przestrzegać litery prawa i być praworządnym. Masz z tym problem ? Typowe POKO, przestrzegam prawo i szanuję innych, gdy mi to pasuje.

   • To chyba ty masz jakiś problem zawzięty PISowczyku. Jesteście jak pod jeden komputer podłączeni bo bredzicie te same hasła w które nawet sami nie wierzycie. A religijność to jest każdego prywatna sprawa anie przymus. Na temat Prawa do tego sprawiedliwości to się lepiej nie wypowiadaj bo jej nie ma. A problem masz ze sobą jesteś sfrustrowany
    więc udaj się do psychiatry tam ci pomogą. I to co Roman napisał w swym komentarzu jest prawdą.

    • Tu z Tobą trzeba zgodzić się „Na temat Prawa do tego sprawiedliwości to się lepiej nie wypowiadaj bo jej nie ma.” Dlaczego ? Bo dla ELIT ma być pięknie, a jak „plebs” będzie chciał normalnego traktowania to wszędzie ma dostać w cztery litery gdzie pójdzie czy pracodawca, urząd, milicja, sąd lub w Brukseli. Ma wiedzieć gdzie jego miejsce.
     „A religijność to jest każdego prywatna sprawa anie przymus.” no cóż POKO pokazało poszanowanie dla religijności innych narzucając swoją wizję przeszkadzając w mszach, profanując miejsca kultu itd. Pięknie.
     Typowe POKO, przestrzegam prawo i szanuję innych, gdy mi to pasuje.

     • Ty to jednak jesteś zacofany PISowiec. Dlaczego religijność mieszacz z politykom jak g…. i plewy. I ty śmiesz się jeszcze nazywać katolikiem ?
      Odkąd solidaruchy rządzą to jest ponad 30 lat to zwykły człowiek nie ma co szukać sprawiedliwości a teraz tym bardziej przy dyktaturze PISmanów.

 4. Brawo radni powiatowi, tak trzymać! Daliście odpowiedź staroście taką jaką być powinna, powiedzieliście to, co myśli tysiące obywateli naszego miasta i do tego jeszcze odważnie podpisaliście się z imienia i nazwiska. Dlaczego radne z PiS-u w Radzie miasta panie radne Kukolka i Filipowicz milczą? Mam wątpliwości czy dobrze zrobiłem głosując na jedną z tych pań w swoim okręgu wyborczym.

 5. PiS ma takie same prawa jak protestujący, może protestować że protestują.
  W demokracji głos idioty i profesora ma tę samą siłę sprawczą.

 6. Wolność słowa nie tłumaczy ataku na Kościół i Duchowieństwo. Winni powinni zostać ukarani, po prostu. Dobrze, że ktoś się za to w końcu zabrał.

 7. Czekam aż pani czochara złoży zawiadomienie w sprawie zakupu milionów maseczek bez atestu, respiratorów które nie działają i wyborów za 70mln które Gowin z Kaczorem odwołali „bo tak”…

  • Ogarnij się kobiecino. Przecież te małe, nieświadome dzieci były w centrum dzikich wrzasków i wykrzykiwanych wulgaryzmów (widziałam i słyszałam to z okna). Mam nadzieje, że ty nie masz dzieci, bo właśnie oblałaś egzamin rodzicielski.

 8. A to oni jakieś konkrety podali? siebie jako świadków, i przesłuchają prokuratorzy tych wszystkich ze zdjęcia? A ta młodzież co niby nieświadoma, to im to powiedziała?

  • Zdjęcia, nagrania i dane z spisywania „spacerowiczów” robione przez Policję. Nagrania z monitoringu miejskiego. Artykuły i zdjęcia z gazet lokalnych i mediów społecznościowych. Uczestnicy „spacerów” np. prezydent miasta Kędzierzyn-Koźle Sabina Nowosielska, Senator RP z partii PO Beniamin Godyla itd.
   Wystarczy tobie taki materiał dowodowy ?

  • Nie, pisowcy wyznają kult rozdziewiczania młodych chłopców członkiem wikarego i wara każdemu od tysiącletniej tradycji no chyba ze tez chce doznać laski.

   Czochary i inne Krebsy nie bójcie się protestujących. Kościół sam doskonale sobie radzi w tym żeby siebie wszystkim obrzydzić, wiara katolicka w tym kraju wymrze razem z waszym pokoleniem

  • Było nie było to już ponad 2000 lat.
   A tak na marginesie to warto by sprawdzić czy osoby urzędowe biorące udział w marszach wściekłych macic nie naruszyły prawa. Jeśli sąd by to potwierdził to musiały by się pożegnać ze stanowiskami.

 9. tego boją się czarne macice – poniesienia konsekwencji łącznie z naganami, utratą pracy, potępieńcze wycia i wrzaskliwe przekleństwa połączone z wściekłymi atakami na kościół znajdą swój finał – w sądzie lub kuratorium, co się odwlecze to nie uciecze !

 10. Żałosne są te pokemony i lewaki.
  Rządu i tak nie zmienicie. Nie pomoże wasze wycie i urządzane skandaliczne uliczne awantury z rynsztokowymi przekleństwami. Kto łamie prawo musi się liczyć z konsekwencjami i ponieść karę. Skandalem jest to, że w tych wulgarnych burdach brały udział osoby, takie jak dyrektorzy szkół, nauczyciele, pracownicy urzędów, radni, przewodniczący rady miasta, prezydent miasta, które powinny świecić przykładem. Radny Lachowicz i jego koledzy radni mają rację. Wszyscy jesteśmy równi wobec prawa. Nie ma równych i równiejszych.
  Tak trzymać!
  Wyje i wypisuje
  w komentarzach brednie tylko kilku pokemonów i lewaków 5 lub szeciu. Mieszkańcy są oburzeni atakowaniem Kościoła Katolickiego. Jestem zaskoczony dlaczego Starosta podpisuje głupoty.

  • Skoro „lewaków” jest tylko kilku, to jakim cudem PO ma 13 radnych w mieście a PiS tylko 5 z czego pod listem podpisał się aż 1 ????? buahahhaha

   • Odpowiedz jest prosta.
    Lewaki nie mają rzeczowych argumentów. Zostało im jedynie obrażanie innych, wulgaryzmy i epitety. POKO w radzie miasta pokazało i pokazuje swoje możliwości i umiejętności w zarządzaniu miastem możliwości.
    To nazywa się wzbogacanie wymiany poglądów według POKO.

  • Ecik zmień najpierw nick bo tylko obrażasz kabaret Masztalskich. I tak w ogóle skończ pieprzyć te pierdolamento. Ludzie są jeszcze w tym kraju wolni i mają prawo robić co chcą po godzinach pracy. Zwłaszcza jeśli się nie zgadzają z dyktaturą. A ty zatrzeciewiony PISowcu lepiej trzym gębę na kłódkę. O karaniu lepiej się nie wypowiadaj. Bo już nie długo twoja ulubiona partia może przestać rządzić i wówczas się ich rozliczy za zrujnowanie tego kraju. A burdy to wyście zrobili i to przy pomocy kiboli w tym poniszczyliście sanktuaria i zwalacie na innych. A w ogóle ten syf to rozpoczął twój niewielki guru. Te wasze zachowanie to nie licuje z wiarą katolicką za którą cały czas się chowacie.

 11. Są tacy, którzy nie boją się powiedzieć prawdy prosto w oczy, ale są i tacy/takie, który są mocni w gębie i najlepiej w tłumie. Ci panowie akurat mają rację. Widziałam te przemarsze rozsiewające wirusy i wulgaryzmy. To głównie sprawka lewaków z „odpowiednim” rodowodem, którzy teraz, na forum dają upust swoim frustracjom. Zdjęcia nie kłamią.

 12. Ciekawe kto p. Tudajowej podsunał do podpisania takie denne pismo-stanowisko. mówia i śmieją się, że tak łatwo dała się wystroić na dudka..Przecież jak sztrajkowali z przekleństwami na ulicach była w tym czasie na chorobowym i mówią, że podpisać miał wice, a nie ona. Jak, by nie było to wyszła wielka plama i wrobili starostę w niewygodną i niepotrzebną sytuację. Mam nadzieję, że w tej sprawie zabierze głos pan Masełko, on tak czasem ładnie mówi i taki przekonywujący jako szef klubu, wiadomo jakiego. On nie popuści i o dobro klubu będzie walczył jak lew albo lwica.

  • Zamiast Maryji Powinna wystęPOwać w Jasełkach, jako owca, lub wół, albo osioł.
   Podobnie jest z „królową benzenu i śniegu”.

 13. Wniosek z większości zajadłych komentarzy nasuwa mi się jeden – lewicowo-tęczowy i antypolski element znowu sfrustrowany wyruszył na żer.

 14. Jako Prawdziwy Polak POpieram protestujące kobity.
  Kobieta ma mieć wybór, ta możliwość ma być jej wyborem i to ona, jak tego tak bardzo chce, sama czy z partnerem, mężem, kochankiem podejmuje decyzję i POnosi jej konsekwencje – ewentualne konsekwencje.
  To nie ma być narzucone prawo Zbigniewa Z. czy I Dziewicy z Żoliborza. A właśnie Jarosław, czy widzieliście jego zdjęcie z kolegami jak cały był obsikany? Facet nie trzyma moczu albo na łódkach nie ubrał pieluchomajtek. Taki to „mężczyzna” decyduje o losie waszym.

 15. Oj pisiory i tak zwani katolicy, protesty były i pewnie będą w obronie prawa wyboru dla kobiet, nie może być tak że garstka wszystko wiedzących oszołomów decyduje o życiu tysięcy kobiet które nie chcą przez całe życie niańczyć warzywka które zastały zmuszone urodzić, to jest prawo wyboru a że przy okazji dostało się duchowieństwu które dalej broni i ukrywa pedofilów jest tylko ich winą i sami się proszą o takie zachowanie. Doniesienia radnych jest kpina i lizaniem d… y władzy centralnej z kaczorem na czele a nóż ktoś zauważy i doceni umizgi.

  • Oczywiście wszystko wskazuje, że przeszli do POKO i głosowali za budżetem. W sprawach hucp i awantur ulicznych radna Kukolka i Filipowicz jakoś dziwnie nabrała wody w usta i milczą. Kto zgadnie dlaczego?
   Pani poseł Porowska jeśli jest taka akuratna w sprawach partyjnych to powinna obie radne miejskie z PiS-u w K-K zawiesić tak jak już ekspresowo zawiesiła swoja koleżankę, która Warszawa później odwiesiła.

 16. W naszym mieście żyje około 50 000 osób, a w tzw.”spontanicznym proteście” lewaków i pokemonów szorowało buciorami po ulicach łamiąc prawo i przy tym wulgarnie wygłaszając antyrządowe hasła zaledwie trochę ponad pięćset. O jakim proteście tu mowa i poparciu mieszkańców? Społeczeństwo ma swoje zdanie o przeklinających na ulicach przygłupach.

 17. Popaprane pisiory, gdyby nie koronowirus i kiepska pogoda przekonali byście się ilu macie poplecznikow w mieście, czas kaczora i Ziobry się kończy co widać po braku publikacji wyroku trybunału, boją się że przegięli pałe i za chwilę będzie pozamiatane.

  • Z ciebie taki obserwator, jak z końskiej dupy rajzen tasza. Gdyby nie PiS, to nadal żebrałbyś pod Biedronką na jabola ćwoku jeden.

 18. Pani radna Kukolka podobno na razie szefowa PiS-u w K-K jest jeszcze w PiS-e?….Mówią, że na początku wyborów był zapał i energia, ale teraz zdaje się, że coś jej nie bardzo z polityką wychodzi i na razie efektów nie widać specjalnie. Zastanawiają się i pytają czy maszerowała i spacerowała złotą jesienią?

Skomentuj