Radni PiS reagują na słowa starosty w sprawie centralizacji szpitali. Opublikowali stanowisko

116

W jednym z ostatnich wywiadów starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Małgorzata Tudaj krytycznie oceniła plany rządu w zakresie centralizacji szpitali. „Pamiętamy czasy, gdy szpitale były centralnie zarządzanie i nie chcemy tego powtarzać. Myślę, że nie ma lepszej formy zarządzania aniżeli samorząd, który jest bliżej mieszkańca, pacjenta i petenta. To jest podstawa” – powiedziała między innymi (przeczytaj całość). Wywiad spotkał się z reakcją radnych Prawa i Sprawiedliwości. Wystosowali stanowisko, którego treść zamieszczamy poniżej:

Klub Radnych Kędzierzyn-Koźle, dn. 12.02.2021 r.
Rady Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego
Prawo i Sprawiedliwość

Stanowisko

Ze zdziwieniem przyjęliśmy wypowiedź Starosty Powiatu, Pani Małgorzaty Tudaj
zamieszczoną w KK24 dotyczącą Zarządzenia Ministra Zdrowia z dnia 23.XII.2020 r., w sprawie utworzenia Zespołu do spraw przygotowania rozwiązań legislacyjnych dotyczących restrukturyzacji podmiotów leczniczych wykonujących działalność leczniczą w rodzaju świadczenia szpitalne.

Z wypowiedzi Pani Tudaj wynika, że ma ona obawy co do możliwości utraty kontroli i wpływu Samorządów na działanie szpitali. Szczególnie jesteśmy zaskoczeni, że wysoki rangą urzędnik samorządowy poddaje bezrefleksyjnej krytyce propozycje i zamierzenia Rządu RP oraz Ministra Zdrowia, które mają na celu poprawę obecnego stanu rzeczy. Pani Starosta jedną miarą potraktowała wszystkie szpitale w Polsce, choć nie wszystkie radzą sobie tak skutecznie, w tych szczególnie trudnych czasach, jak nasz szpital powiatowy. Na jakiej podstawie Pani Starosta twierdzi, że cyt.: „Nie można dokonywać oddłużenia innych szpitali kosztem dobrze prosperującego szpitala powiatowego”?

To także, m.in. dzięki staraniom naszego, tak krytykowanego przez oponentów politycznych Rządu RP szpital nasz jest obecnie w tak dobrej sytuacji finansowej i sprzętowej, czego Pani Starosta nie była łaskawa zauważyć. To obecny Rząd Prawicy, doceniając pełną poświęceń, niezwykle trudną i odpowiedzialną pracę pracowników służby zdrowia wspomaga szpitale i dostosowuje wynagrodzenie pracowników adekwatnie do trudności i wnoszonego wysiłku w codzienne ratowanie naszego zdrowia i życia.

Powszechnie wiadomym jest, że szpitale i samorządy utrzymywane są z naszych podatków, których dysponentem jest Rząd i Parlament RP. To właśnie centralnie kształtowany budżet i sprawne zarządzanie zapewnia, że między innymi i nasz szpital, w ostatnim czasie funkcjonuje prawidłowo. Mimo znaczącej pomocy państwa są w Polsce szpitale, których nieudolne zarządzanie przez lokalne samorządy powoduje ciągłe, rosnące straty i zadłużenia tych jednostek. Z jednej strony powoduje to zakusy podmiotów prywatnych na ich przejęcie, z drugiej wymaga skutecznej interwencji Ministra Zdrowia, co mając na uwadze czyni obecny Rząd RP. Dezawuowanie i krytykanctwo poczynań sprawnie i skutecznie działającego Rządu RP tego stanu nie zmieni. Potrzebna jest współpraca
samorządów z ludźmi, którzy potrafią i którym po prostu, po ludzku udają się rzeczy do tej pory uznawane za niemożliwe. Samorządy, które nie mają pomysłu na zmianę złej sytuacji swoich szpitali i ogólnie pojętej opieki zdrowotnej powinny pozwolić Rządowi RP działać w interesie obywateli, a nie lokalnych notabli z koalicji POKO. Do tego właśnie zmierza cytowane powyżej Zarządzenie Ministra Zdrowia, mające na celu poprawę istniejącej sytuacji w skali całego kraju.

Porównanie działań prawicowego Rządu RP do cyt: „powrotu do czasów socjalistycznych” jest skandaliczne i kompromitujące osobę silącą się na takie pozbawione odzwierciedlenia
w rzeczywistości porównania. Warto pamiętać, że o naszej, samorządowców przydatności dla społeczności lokalnej decydować powinny nie tylko ustawowy zapis, ale nasze sprawne, dobre i skuteczne dla ludzi działanie, lub jego brak. Powinna nam przyświecać gotowość do wspólnej pracy dla dobra powiatu i jego mieszkańców, a nie krytykanctwo, ignorancja i egoizm.

Radni Prawo i Sprawiedliwość
Andrzej Lachowicz
Andrzej Krebs
Sebastian Szklarczyk
Jerzy Pałys
Dominik Szustakiewicz

Do wiadomości:
1. Premier Rządu RP
2. Minister Zdrowia

116 KOMENTARZE

 1. „Prawicowy rząd RP” dobre sobie. Akurat krytykanctwo, ignorancja i egoizm to domena obecnego rządu PIS.

  • Coś ci się pomerdało. Platfusy zwykłych ludzi mieli tam gdzie plery zmieniają swoją nazwę. Wtedy to był raj dla złodziei i krętaczy. Zresztą widać tą pogarde platpampersów na każdym kroku jak japę otworzą. Dobrze, że już nie rządzą, bo wszystko by sprzedali i zlikwidowali. Jedynie zaciskanie pasa by było, jak to wódz ryży mówił. A te gwiazdki to sobie na pędzlu gorącym żelazem wypal.

 2. Już opowieści biblijne zapodały że jeden taki za 25 srebrnych wyparł się tego co słuszne. Tyle tysięcy lat minęło i zmieniła się tylko stawka. Zasada działania ta sama.

 3. A ja się dowiedziałem z Wiadomości kanału KAŁ 1 i kanału KAŁ INFO, że to jest epokowa decyzja i takich szpitali będzie nam zazdrościła Europa, a że nie wspomnę USA.

 4. Zrobić referendum w KK czy mieszkańcy chcą siedziby PiS bo coś za głośno szczekają w wszystkie strony . Co by człowiek nie zrobił czy powiedział PiS zawsze na przekór.

  • Oj Andrzejek, z wiedzy elementarnej to by wpadało się podciągnąć. Każdy pracujący człowiek płaci składkę zdrowotną na NFZ. Później się okazuje że na rehabilitację czy operacje czeka się po kilka lat i finalnie trzeba to robić prywatnie i wydać kolejne pieniądze. Wolałbym moją składkę przeznaczyć na prywatną klinikę w której mnie faktycznie przyjmą i zajmą się profesjonalnie, a nie od niechcenia jak na NFZ.

 5. 30 srebrników za tyle sprzedał Jezusa Judasz Iskariota. Ewangelia wg św. Mateusza „Wtedy jeden z Dwunastu, imieniem Judasz Iskariota, udał się do arcykapłanów i rzekł: «Co chcecie mi dać, a ja wam Go wydam». A oni wyznaczyli mu trzydzieści srebrników.

 6. Zacznijmy od tego że radni są wybierani przez społeczność lokalną by swą działalnością służyć wyborcom czyli mieszkańcom danego okręgu. Również są przedstawicielami władzy samorządowej i mają podejmować decyzje, uchwały zgodne z prawem i dobrem społecznym. Jak widać radni chyba zapominają po co są i komu mają służyć. Wychodzi na to że radni PIS nie dość że wykorzystują swą posadę dla celów partyjnych to jeszcze przeciw społeczeństwu w tym przypadku lokalnemu. Po prostu przekraczają swe kompetencje i to już nie pierwszy raz. Za owe czyny czyli szczucie policji przeciw kobietom a teraz zabranianie władzom lokalnym mieć własne zdanie to powinno dać mieszkańcom do myślenia. Tacy jak ci którzy podpisali się pod pismem przetoczonym w artykule powinni być natychmiastowo zawieszeni a następnie usunięci z rad powiatowej i miejskiej. Przypominam tym pseudo radnym z ramienia PIS : służba zdrowia jest dobrem społecznym a nie prywata Prawa i Sprawiedliwości. To nie sklep który ma przynosić zysk. Szpital to dobro służące lecznictwu społeczeństwa z resztą zgodne z konstytucją. Uzurpowanie sobie przez radnych że działalność szpitala kozielskiego to ich dzieło – jest jakąś kpiną. Sporo pozarządowych fundacji i instytucji ze zbiórek społecznych wspiera polskie szpitale bo często państwo chodź za to odpowiada zapomina o obowiązku finansowania służby zdrowia. Do tego spora część składek społecznych na NFZ trafia nie za wykonywane usługi leczenia pacjenta tylko jako premie i pensje pracowników biurowych wymienionego molocha.
  Jakby było mało problemów ostatni czas pokazuje jak próbują manipulować mediami w tym wykupowanie mniejszych portali, wydawnictw, gazet przez państwową instytucje zajmującą się do tej pory handlem i obrotem wyrobami naftowymi „Orlen” oraz próbę wprowadzenia kolejnej daniny (a tak naprawdę chodzi o abonament którego społeczeństwo w dużej mierze nie płaci). Wygląda na to że PIS jak w 1933 roku w Niemczech A Hitler chce mieć absolutną władzę. A na to nie można pozwolić gdyż już i tak działalność PIS-u powoduje kłótnie i niepokoje społeczne które mogą przerodzić się w wojnę domową a to nam nie potrzebne.
  Także choć nie popieram p. Tudaj i jej działalności to jednak ma prawo jako władza lokalna mająca pieczę nad służbą zdrowia w Kędzierzynie-Koźlu do własnej opinii na powyższy temat. A radni niech zajmą się tym do czego zostali wybrani przez lokalne społeczeństwo.

  • Piękny tekst, jak ulał odnoszący się do PO i KO. Czas by radni z POKO wzieli się za odśnieżanie miasta możliwości. :)))

  • Aleś sobie teorie powymyślał Kołkowaty , nie pomoże ci zaklinanie rzeczywistości.
   Pamiętamy wasze rządy zielonej wyspy szczęśliwości i niecnej mocy
   Wyborcy w demokratycznych wyborach po raz drugi wybrali jednak partię PiS, a nie was nieudaczników.
   Gdzie jest teraz wasz lider „perła Peru”? jest za granicą. Gdzie ta obiecana przez POkemonów szczęśliwość i dobrobyt?
   Teraz rozpaczliwie walczycie o przetrwanie, bez programu i wizji. Waszym programem, pragnieniem tylko i wyłącznie jest walka z PiS-em i nic więcej. Na tym według waszego guru polega wasza praca dla Rzeczpospolitej. To za mało panie radny Michale Nowak i Robercie Węgrzyn. Chodzi wam tylko i wyłącznie o przejęcie władzy i nic więcej. Jesteście żałośni i przegrani. Wyborcy wiedzą co jesteście warci i wasze niecne zabiegi nie przekonają ich. Pan panie radny Robercie pan już r5az zasłynął swoim konceptem i słynnym powiedzeniem i wylicza pan gdzie kto pracuje. Może zrobimy personalna wyliczankę kto co ma i gdzie jest. A tak naprawdę im szybciej ogłosicie polityczną plajtę, tym lepiej będzie dla naszego społeczeństwa.
   Może jednak trzeba zrobić wyliczankę i pokazać naszym wyborcom, kto zaradny radny miejski gminny, wojewódzki i powiatowy oraz urzędnik z lokalnej koalicji POKO ma synekury i stołki wysokopłatne w UM, UG, Sejmiku i ich spółkach. Może pan radny Nowak nam te informacje przedstawi publicznie.
   Z grubsza wiadomo, kto jest gdzie i co robi.
   Panie radny Nowak plac do protestowania i manifestowania przeciwko Rządowi RP nie jest najważniejszym problemem do załatwienia dla mieszkańców naszego miasta.
   A tak już po gospodarsku to ulice i drogi naszego miasta nie są należycie odśnieżane, chodniki trudne do chodzenia, opłata za wywóz śmieci coraz droższa itd. Emisja benzenu tez daje się we znaki. Mieszkań brak i pracy też.
   Co do Pani starosty Tudaj, to wydaje się, że nie jest ona tym opatrznościowym guru zarządzającym w powiecie opieką zdrowotna. Powiat pełni tylko rolę pośrednika w przekazywaniu środków finansowych Rządu RP z kieszeni podatnika dla szpitala. Szpitalem i ochroną zdrowia w naszym powiecie kieruje i zarządza dyrektor naszego powiatowego szpitala, zgodnie z dyspozycja wojewody i Ministerstwa Zdrowia. Powiat nie ma takiej kasy ,aby finansować koszty opieki zdrowotnej w naszym powiecie.

   • Człowieku ty piszesz do mnie jako Aleksandra Kolko czy masz pretensje do władz lokalnych ? Ale skoro ty mnie obrażasz to nie będę dłużny ciemniaku. Przeczytaj pacanie co żeś napisał i do kogo…. A z tego co mogę wywnioskować to uważnie mojej wypowiedzi nie przeczytałeś i nie zrozumiałeś. Więc jak masz pisać takie bzdury to lepiej nic nie pisz. Masz wąskie horyzonty myślowe i zauważasz to co tobie wskazują i wymuszają z partii której jesteś zwolennikiem. Jak widać sam nie jesteś w stanie podjąć racjonalnego i nie politycznego myślenia.

  • Zgadzam się z Panem, polecam przeczytać powyższą wypowiedź każdemu pisiorowi. Może zrozumie istotę problemu.

    • Przestań już PISiora pokazywać zboczku. Masz problem z pustogłowiem a szukasz u innych do tego masz po prostu urojenia. I w ogóle spadaj stąd zboczeńcu. Nie zapomnij się wyspowiadać rydzykowi ze swych bezeceństw.

     • Spierdylaj na drzewo liście pompować padalcu i nie udawaj głupszego niż jesteś.

     • Nie wysilaj się platfarfoclu, bo ci wulgaryzmów braknie z tej nienawiści. Resortowe dziecko bedzie tu rerać do normalnych ludzi. Próchnicę to zaraz możesz mieć w jadaczce, jak pierdykniesz barana o ścianę. Chyba ktoś cię nieźle przeorał, patrząc na słownictwo w tych idiotyzmach co wypisujesz. Jeszcze chyba cię odwłok boli, widząc te popisy publiczne. Hehe. Co kolejny cymbał to zabawniejszy.

     • Analizujemy treść : pierwszy cytat (Nie wysilaj się platfarfoclu, bo ci wulgaryzmów braknie z tej nienawiści.) Piszący oskarża o wulgaryzmy sam je stosując :[platfarfoclu]. Następny cytat:(Resortowe dziecko bedzie tu rerać do normalnych ludzi.) O jaki resort chodzi ? Co to za słowo [rerać] ? I kolejne zdania :(Próchnicę to zaraz możesz mieć w jadaczce, jak pierdykniesz barana o ścianę.) Jak można mieć próchnicę w jadaczce ? Zęba to rozumiem, analizujmy te wypociny dalej: (Chyba ktoś cię nieźle przeorał, patrząc na słownictwo w tych idiotyzmach co wypisujesz. Jeszcze chyba cię odwłok boli, widząc te popisy publiczne.) Jak można kogoś przeorać ? Od kiedy to człowiek ma odwłok ?
      Więc autor tego czegoś bo nawet nie można tego określić jest regularnym kretynem zaprzeczającym i jednocześnie oskarżającym innych. A to że to inni to mają w sobie nienawiść, oskarża o wulgaryzmy sam je stosując no i te słownictwo „rerać ” – nie ma takiego słowa w j. polskim, do tego odwłok czy próchnica…. Proponuje temu pseudo „inteligentnemu i normalnemu” autorowi spojrzeć w lustro i zobaczy tam prymitywnego cymbała ! Nie kompromituj się bo i tak taplasz się we własnym g**nie.

     • po co analizować te żałosne wpisy kolesia spod krzyża?
      Ma rozrywkę i przy okazji daje świetną wizytówkę newadowemu plemieniu.

     • Nie filozofuj cymbale, bo płodzisz te rozprawki a nic z tego nie wynika. Puść sobie pawia, wytrzyj gila, wypierdź trzmiela i turlaj dropsa krasnalu.

    • Już dawno mam odśnieżone pod domem.
     POKO nieroby żerują na innych !!!
     Nie potrafią nawet odśnieżyć rządzonego przez siebie miasta, a chcą rządzić całym krajem !!!!
     Im szybciej te nieroby pójdą w polityczny niebyt, to tym lepiej !!!

     • Ponad trzydzieści lat temu skończył się PRL i tam panowie towarzysze rozmawiając komunikowali się w liczbie mnogiej. Widać tobie te zaszłości pozostały. Szukasz nierobów a sam nim jesteś i to z PISu. Biedaku zryli ci tylko umysł karmiąc tymi PISowskimi patologicznymi hasełkami oraz chorą ideologią prowadzącą do zniszczenia Polski.
      Dodam jeszcze że chciałeś by ci ktoś sprzątnął śnieg przed twoim domem. A samemu nie łaska ? A pretensje nie do mnie poza tym mamy taki klimat.

 7. Dali głos. Spece od centralizacji szpitali. I się podpisali. To taka, w razie czego lista płac, lub inna lista liczących na łaskawość maluśkiego.

 8. Niestety w łbach tylko PiS i bez okładania obelgami tej partii POpaprańcy nie moga funkcjonować .Brak argumentów i dlatego POpaprańcy piszą same inwektywy. Jedynie tyle tylko potrafią.
  Jest takie powiedzenie ” psy wyją, a karawana idzie dalej”
  Mieszkańcy mówią , że lepiej weźcie się za odśnieżanie miejskich ulic i chodników. To pożyteczniejsze, niż skowyt i organizacja placów w kędziorkowie dla bezkarnych „spacerów-rykowisk” małolatów z błyskawicami.

  • Hipokryta bo tym frajerze jesteś. I sprawdź co to oznacza byś wiedział. Ja tylko tyle powiem że oskarżasz jak to nazywasz pogardliwie {POpaprańcy} o rzekome obelgi które najczęściej właśnie padają od takich jak ty ciemniaków i tłumoków. Nasłuchasz się tych bredni z TVP ,rozgłośni toruńskiej i później pleciesz od rzeczy.
   Nawet nie rozumiesz jak ciebie ten niskiego wzrostu robi w bambuko. Załatwia sprawy wagi państwowej w siedzibie na ulicy Nowogrodzkiej 84/86 do tego na ulicy Wilczej tam spotkania z tajemniczymi osobami. Nie zapominajmy o Srebrnej i aferą z tym adresem. Owszem PO nie było fer wobec kraju i jego mieszkańców ale takiego gnoju nie narobili co teraz rządzący. Niby prospołecznie (jak lisy po cichu do kurnika) kupując sobie przychylność społeczeństwa, a ci za marne 500 plus i 13 emeryturę się po porostu sprzedali. Zabrali kobietom możliwość wyboru – ty to nazwałeś {„spacerów-rykowisk” małolatów z błyskawicami} , zaczynają zakładać knebel wolnym mediom, chcą z centralizować jak za PRLu służbę zdrowia. Nie wiadomo co jeszcze szykują. Ojciec Kaczyńskiego przed śmiercią udzielił wywiadu twierdząc by nie dawać im władzy bo się to źle skończy i się nie pomylił. Przekonaj mnie że nie mam racji ale żelaznymi argumentami… Dlaczego PIS jest lepszy od PO ? Czekam na uczciwą i merytoryczną wypowiedź !

  • Jakie inwektywy? Jeśli wymagasz od kogoś kultury to zacznij od siebie, a w pierwszym zdaniu piszesz o „POpoprańczch”. Przeczytaj komentarz Pana Aleksandra to zrozumiesz czym są argumenty. Chociaż po pisowsach to się nie spodziewam umiejętności logicznego myślenia.

 9. Pamiętajmy o tym, czym w przeszłości skończyło się centralne sterowanie, centralne kierowanie i centralne rozdawnictwo. Po drodze był jeszcze komitet centralny itd…

   • Polak to masz sklerozę. Wszyscy byli tylko inaczej się to nazywało. PIS nazywało się PC a PO nazywało się AWS. Co najgorsze każdy chce rządzić a wywodzą się z jednego gniazda zwanym Solidarnością. I to czyli Solidarność miała nie powstać. I to było wielkie oszustwo i wykorzystanie społeczeństwa. Stan wojenny walczyli ludzie pracy a teraz właśnie tym ludziom podstawia się kłody pod nogi. Owszem ktoś rządzić musi tym krajem bo inaczej będzie anarchia i chaos a to najczęściej kończy się wojną jak w Iraku. Dlatego skończyć trzeba z kłótniami, wzajemnymi oskarżeniami, nienawiścią i wyzwiskami. Zacząć trzeba racjonalnie myśleć co dalej by nie doszło do wymienionej powyżej sytuacji.

     • Jak widać to ty się jak to nazywasz produkujesz. No cóż brak ci inteligenci i szlag cię trafia że ktoś jest mądrzejszy i może coś ciekawego napisać. No cóż trzeba było kończyć szkoły a nie jak ty po krzakach z kolegami papierochy palić i piwko pić. Nawet porządnie podpisać się nie potrafisz miernoto !

     • Co ci jest głupolu? Mądrzejszy to ty chyba jesteś od słupa. Klaun nie ma się czym zająć i pajacuje, robiąc z siebie błazna. Myśli, że jest zabawny. Chyba cyrk pomyliłeś pierdoło.

     • Zimna Wódka to nazwa miejscowości nie daleko Kędzierzyna-Koźla.
      „No cóż brak ci inteligenci i szlag cię trafia że ktoś jest mądrzejszy i może coś ciekawego napisać.”

     • Jak widać to ty się marnujesz (@Mądrzejszy…,co kolejne wcielenie…) masz wyjątkowy talet. No cóż brak ci inteligenci i szlag cię trafia że ktoś jest mądrzejszy i może coś ciekawego napisać. Trzeba było kończyć szkoły a nie jak ty po krzakach z kolegami narkotyki zażywać. W tych wypocinach widać efekt twej narko-edukacji i w główce się pierdyli. Nawet porządnie podpisać się nie potrafisz miernoto ! Skończ te bździochy wypisywać i zmień podwórko bo tu poważna dyskusja lecz nie dla prymitywnych debili !

     • Do psychola reracza i dodo co doduje. Przestań już rerać i dodować fraglesie, bo nic z tego nie wynika. Najlepiej olać pierdołę sikiem parabolicznym.

     • Brawo Parabola Hildegarda co za spostrzeżenie. Sam wpadłeś na ten genialny pomysł czy ktoś ci podsunął. Nie udawaj debila bo i tak nim jesteś. Sam piszesz te brednie. Aha co to oznacza *rerać* i po jakiemu to jest ? Także fraglesie puszczam na ciebie paraboliczny sik zgodnie z życzeniem.

   • Chodziło mi wyłącznie o to, że centralne sterowanie nie sprawdziło się. Komuna to przerabiała i co. Padła. Ręczne starowanie także wychodzi bokiem.

 10. Szpital, szpitalem, ale radni działajcie tu: będą w niedzielę pić grzańca koło szkoły żeglugi. Szybko róbcie apel i zgłoszenie na policję i prokuraturę.

 11. Dobrze napisali, mają rację, pamiętamy jak jeden z drugim chciał szpital przejąć za zrobione notabene przez siebie długi tegoż szpitala. To był jakiś obłęd, no ale wtedy nie mogliśmy o tym podyskutować na forum, bo go nie było. Mają przynajmniej odwagę pisać pod swoim nazwiskiem i imieniem. Chwali się to. Jak tak ich czytam to się zastanawiam, co robi reszta radnych, bo coraz częściej mam wrażenie, że nic dobrego. To może by chociaż za łopaty chwycili i śniegiem się zajęli.

     • MarMolada nie pisze do ciebie tylko do MarJoli. Więc nie wcinaj się między wódkę a zakąskę, bo widelcem zarobisz. Możesz nawet z gołym odwłokiem latać jak ci ciepło. Najmniej mnie to interesuje. Miernotę to masz w miejscu na mózg, bo o mózgu to raczej można zapomnieć, sądząc po wypocinach. Tobie to wiatry hulaja w gaciach jak puszczasz trzmiele.

     • Co ty pierdylisz pędraku? Tak coś skrobiesz aby skrobać, rżąc do tego jeszcze. A uśmiech masz kolczasty z tego co widać.

     • Do : (abc) wow jakiś ty mądry i elokwentny. Te użyte słownictwo widać uczony jesteś. Pewnie kończyłeś uczelnie Rydzyka w Toruniu. Typowy sposób porozumiewania się przez wyznawców PISu. Gratuluje, Brawo ty! Ciekawe czym nas jeszcze zaskoczysz ?

    • MarIanna , MarMolada, MarLena, Zenobia, rzygalski, co kolejne.. i inne wcielenia tego samego utalentowanego autora. Nieznany autorze jesteś w bazgraniu wybitny tych niezrozumiałych prymitywnych „wypowiedzi”. Za te treści radni PIS powinni ci wręczyć dyplom. Do tego jeszcze honorowego ucznia szkoły specjalnej nr. 4. Brawo ty ! Idź gościu tą drogą i na pewno daleko zajdziesz.

     • Tobie to chyba już platfusy wręczyły medale za udawanie mądrego. Niezły z ciebie herbatnik. A ty idź tamtą drogą.

     • Co Mietek dostałeś od pisiorów medal za to że jesteś idiotą ? A przyjacielem twoim nie jestem – herbatnik – towarzysz, przyjaciel – grypsera czyli slang wiezienny. To z ciebie niezły gagatek.

     • Ryś & Zdziś chyba od platfiaków dostałeś po łbie, sądząc po wypocinach. Niezły z ciebie biszkopt.

  • To fakt wtedy żyło się lepiej, teraz te pseudo manager sadelka czy newady ciulaja ciemnych ludzi omamionych tvp a kradna 5 razy tyle co kiedys.

 12. Ciągle żywie się nadzieją, że te pisowskie głupki w końcu się pozjadają wewnątrz koalicji i nastanie taki piękny dzień, że ten koszmar się skończy. Niestety, póki co, próbują nam zaaplikować co raz to bardziej idiotyczne pomysły.

  • Koszmar to był za ryżego ale chyba zahibernowany byłeś wtedy albo z pampersem biegałeś jeszcze. To był dopiero dobrobyt w kraju jaj platFusy zwijały kraj i likwidowali co się da. Tylko zaciskanie pasa było. Ocknij się z letargu, chyba, że głupa rżniesz, to rozumiem.

 13. Jak to wszystko czytam ,to dochodzę do wniosku że obwodnicę którą budują , to też dzięki PO.
  500+ dzięki PO i jeszcze wiele zasług .
  Wy wszystko krytykujecie , lecz po jakimś czasie wychodzi że nie mieliście racji .
  Mieliście już swój czas -10 lat który już nie wróci .

 14. Panie radny Nowak z waszych szeregów już uciekają posłowie do innej partii, a będą następni chętni do rejterady. W K-K macie tylko dwudziestu członków. Jak tak dalej będzie to niedługo się rozwiążecie.

  • Nowak już nie rządzi PO w KK. Chłopak był młody ambitny i miał dobre intencje. Ale góra w postaci „schettino” postanowiła postawić na czele partii starego drucha Węgrzyna. Za chwilę nowy szef PO będzie miał swojego starostę w osobie Masełki który z nim teraz razem robi politykę

 15. Gdy samorząd przy pomocy pracownikow sxpitala, darczyńców i mieszkańcow ozdrowił, wyremontował, wyposażył szpital niszczyciele znów wyciagaja rece, nie ma nic gorszego niz centralizacja wladzy, pamietam dobrze jak rzadzono za PZPR, dzis PiS chce robic to samo!

 16. Pan radny przewodniczacy Nowak z PO pewnie ma teraz ważną misję do wykonania. Zdaje się że chodzić będzie o nowy”spacerek” w intencji likwidacji TVP Info celem walki o wolne niezależne media.
  Walczyć też podobno mają inni o wolne media i likwidacje TVN i TVN24. Możliwe, że się spotkają na miejskim placu i uzgodnią stanowiska, tak aby było wszystkim dobrze i nastał spokój i pokój.

 17. szpital w KK dobrze stoi finansowo i sprzętowo bo dostali ogromne środki (kasę i sprzęt) z racji COVIDA. Wynagrodzenia tez 2x większe. Tylko ze specjalistami gorzej, o czym wiedzą juz nawet babcie 80+i policjanci eskortujący te ostatnie do ościennych szpitali.

  • Właściciel portu kozielskiego nie wykazał chęci i odwagi podania do sądu właściciela torów kolejowych. Twierdził o jakiejś podpisanej umowie z nim w tej sprawie.
   Kiedy radni POKOmowcy miasta możliwości odśnieżą miasto ??? Nawet tego nie potrafią !!!
   Czekają na ocieplenie ???

   • radni pisowscy natomiast z łopatami odśnieżają tereny wokół pomników i krzyżów. Brawo za te inicjatywy.
    My kibice też będziemy rondo odśnieżać przed wejściem z racami w lipcu.

 18. Miej odwagę i chęć i jak chcesz wiedzieć to spytaj się pewnej pani jak to było z portem i za ile poszedł w inne ręce? Mówią, ze niektórzy chcieli się pytać, ale z pytania nic nie wyszło.

  • Więc zapytam ponownie. Dlaczego radni pis nie zareagowali właściwie na udupienie terminala portowego.
   Jeśli nie wiecie, to się nie odzywajcie.
   Odpowiedzi zastępcze, nie są odpowiedziami.

 19. Skoro pisiorskie radni są tacy aktywni to może przekonają pisiorskie zarząd zaksy do zakupu poza rozdziałem po rynkowej cenie 50 tys. Szczepionek dla wszystkich mieszkańców powiatu i tym przekonają do siebie ludzi a nie pluciem jadem.

  • Radni z POKO zadają sobie pytanie, dlaczego Unia Europejska pod przewodem byłą minister obrony RFN zawaliła sprawę dostaw szczepionki dla państw członkowskich ? Zresztą według POKO nie ma czegoś takiego jak KORONA WIRUS.

 20. Te pisowskie matoły nic tylko ujadać potrafią. Każde wybory w tym mieście w dupę. Zostało tylko bluzgać w sieciuni albo pisać durnowate odezwy. Wstyd pajace. Zabierzcie się za robotę.

 21. No i co? Żadnego odzewu radnych czy zaksy w sprawie szczepionek, prościej jest jączyc niż coś załatwić raz do końca.

 22. PiS faszyści staną przed sadem, za lamanie Konstytucji, za nepotyzm okradanie państwa, za komunizm czyli trzynastki, czternastki, 500 plus oraz piórnikowe, zadluzenie panstwa, przekrety np, maseczki, respiratory szpitale tymczasowe itd, itp!

 23. Zapomniałeś jeszcze tego. Staną przed sądem, bo dwukrotnie wygrali wybory do parlamentu RP, a wyborcy za to, bo głosowali na PIS. :)))))

  Oczywiście to kpina na wpis GAP. :)))

 24. Dostałem 1 dzień przepustki z Branic, a tu taki wysyp TUMANÓW spod znaku Prawa i Sprawiedliwości….

Skomentuj