Radni PiS i klubu Radnych Niezależnych podczas konferencji skrytykowali remont mostu w Kłodnicy

41

W poniedziałkowej konferencji wzięła udział trójka radnych miejskich Prawa i Sprawiedliwości: Katarzyna-Kukolka Bogocz, Fabian Pszon i Sławomir Wołkowiecki oraz radni niezależni: Jacek Król i Marek Piasecki.

Przebudowa newralgicznego mostu prowadzona jest od czterech miesięcy. Już na finalnym etapie prac wśród części mieszkańców pojawiły się obawy dotyczące szerokości jezdni na moście. Magistrat, na którego zlecenie realizowane są prace zapewnia, że droga ma właściwą szerokość, ale radni opozycyjni wyrażają obawę, że na moście może dochodzić do niebezpiecznych sytuacji. Zapis wideo z konferencji:

41 KOMENTARZE

 1. Należy Szczodrej Władzy podziękować za dodatkowe 2 x 25 cm. Przypomnijmy: ” mogły być 2 pasy po 2,75 m, a są 2 x 3m” ! W imieniu mieszkańców DZIĘKUJEMY! Na drogę jednokierunkową idealnie!

 2. nie martw się , DASZ RADĘ, no chyba że … kamaz w TDI się nie zmieści, wtedy zostaje rower tam masz 3,5 m to już musisz dać radę, w najgorszym razie poczekaj aż z naprzeciwka przejadą … ha ha ha drajwery

 3. No to teraz będzie zadyma w urzędzie bo Pani od mobbingu z ekipą klakierów się wkur….i.Jak oni mogli to wogóle zrobić i publicznie zmasakrować inwestycje miasta możliwości.Masakra.Pewnie urzędnicy przestaną teraz się już stołować u jednego z kolegów ze zdjęcia.No co zrobić .Życie

  • Przecież UM Nowosielskiej zatrudnia samych fachowców więc radni nie powinni wchodzić w ich kompetencje poza tym jak ktoś bierze za to wypłatę to też ponosi odpowiedzialność.

 4. Oj tam, oj tam. Zrobi się ruch wahadłowy i PO krzyku.. i budiet charaszo?

  A światłami wahadła będzie kierował ten kumaty projektant , który to epokowe ustrojstwo zaprojektował. ?
  Albo ten geniuszek co zatwierdził to CUDO ?

 5. Podobno projekt tego mosteczku, jego szybciutka przebudowa, kilometrowe i wielomiesięczne objazdy oraz związane z tym korki na obwodnicy i w całym Matołkowie – będą wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa?

  Również z uwagi na doskonały POmysł ochrony klimatu i piękne zatrucie ….
  eeee ….przepraszam… czyszczenie oczywiście.. powietrzna w Benzencity. ?

  Samochody w korkach prawie NIE zużywały benzynki, nic to nie kosztowało i NIE zanieczyszczało powietrzna. Nic a NIC ?

 6. Za ten BUBEL remontowo-budowlany, powinien odpowiedzieć karnie p.Maruszczak to on jest odpowiedzialny za inwestycje w naszym mieście,Mieście Możliwości.”Stary” most na Kłodnicy spełniał wymogi komunikacyjne MZK,to dlaczego jezdnia tego mostu jest zwężona? Ścieżka dla rowerów i pieszych powinna być na zewnątrz „Starego”chodnika,ale do czytania ze zrozumieniem projektu przebudowy mostu powinien być ktoś bardziej rozgarnięty od p.Maruszczaka.Wniosek:p.Maruszczak do dymisji !!!

  • Przy Ul.Królowej Jadwigi po remoncie autobusy mają utrudnione zawracanie albo nadrabiają drogi i korzystają z placu Orlenu aby zawrócić w kierunku trasy autobusu.Bzdura goni bzdurę.Miasto Niemożliwości spełnia swoje zadanie!!!

 7. Brawo PiS, brawo radni, serce rośnie jak głośno i wyraźnie krytykują poczynania magistratu. Podobnie jak ich Przywódca Mentalny, Kierujący państwem bez żadnego trybu spali do za 5 dwunasta. Też bym tak zrobił, nie sztuką jest przecież zapoznanie się z planami budowy przed realizacją. Zgłaszanie uwag na etapie projektu i przetargu, to było by przecież dziecinne.
  Bravo PiS, Bravo Girl pięknie wyglądacie tacy spięci i z marsowymi minami oburzenia, twarze pełne troski o los zakorkowanych mieszkańców od Shell po Orlen. Wstrzymajcie tę inwestycję natychmiast, tak jak wasz rudy wstrzymał Port, Wy wstrzymajcie most. Budujcie barykadę w trosce o kierowców MPK, PKS. Przecież nie po to Polacy się bogacą w czasach PiSowania by przesiadali się na rower i korzystali z szerokiej kładki.
  Dobrze, że czekaliście do tej chwili, gdy kierowcy mają już pod korek ciśnienie, ruch godny mistrza strategii, uważam, że jest po makale.

 8. Odwalta się od urzędu- sabci i kanclerza! Niech nam zyją 100lat! Jakie to szczęscie że wyprowadziłem się do Opola?! A jak chcecie to się wędzcie benzenem. No i rysujcie lakiery w waszych passateri na kłodnickiej kładce możliwości. Przecież głosowaliście? No nie? I nie piszvie ze nikt za mną nie tęsni?

 9. Ktoś ten projekt zatwierdził i to ta osoba powinna być za to odpowiedzialna ciekawe kto się podpisze pod dopuszczeniem tego mostu do ruchu. Chciałbym znać imię i nazwisko tej osoby oraz konsekwencje jakie poniesie dana osoba

  • Wątpię czy bzdetne projekty za którymi stoją decydenci będą poddane lustracji przed wdrożeniem .Miasto Niemożliwości pod prezydentura S.Nowosielskiej potrafi tylko niszczyć co dobre!A najłatwiej niszczy się ciężka ,wieloletnią pracę starszych ludzi którzy chcieliby dożyć ostatnich swoich dni bez stresu i zagrożenia stabilizacji.Lepiej niech grunt leży latami odłogiem niż ma sprawić radość emerytom z użytkowania dzierżawionych gruntów.

 10. Teraz ciekawi naszych radnych inwestycja, a gdzie byliście jak w lipcu było spotkanie w urzędzie miasta z vice prezydentem, było nas raptem 10 osób, walczyliśmy o most zastępczy, o drogę zastępczą, bo nikt o nas mieszkańców wtedy nie walczył. Teraz jak można błysnąć to się zjawiacie.
  Vice prezedent na spotkaniu snuł bajki o terminie zakończenia, o tym, że poślizgu nie będzie, o 10 min dłuższej jazdy tylko, a stoimy w korkach po 40 minut codziennie od 5 mcy. Kto nam zwróci za paliwo i stracony czas, kto za to straci stołek w urzędzie !

  • Hmmm może my wszyscy jesteśmy w błędzie… Moze ta drozka to tylko sciezka rowerowa?…. A prawdziwa drogę to dopiero wybudują? :) – na pięknym wiadukcie po 2 pasy w każdą stronę? …

 11. czy ci państwo są na budowie bez kasków i kamizelek? A ten pan z lewej to jakiś taki nerwowy i agresywny w odróżnieniu od tej pani co w środku stoi.

 12. Pani bufetowo Kukulko, czy tak samo będziecie prężnie protestować w sprawie portu w Koźlu i dostępu do linii kolejowe. Czy starczy Pani odwagi na ten gest

   • Nie czepiam się, bo wydaje mi się, że przynależność partyjna i kolor skóry nie mają znaczenia jeśli chodzi o dobro miasta. A tutaj, pokrzyczeć potupać nóżką, niech nas zobaczą. A nuż się uda i zobaczy nas atrakcyjny Janusz z wawki.

    • Tutaj tupią, ale tylko tupią. Pani prezydent i tak się nie narażą, bo mają swoje interesy. Za to gdzie indziej są grzeczni i mają chody. Załatwili siostrzyczce fajną robotę, a i radnemu co łazi po azotowych deptakach z aparatem też pomogli znaleźć fajne koryto. Natomiast radny strzelnica i pani o czarnych włosach też mają dobre miejsce w fabryce azotowej. Pracownicy mówią, że kolesie z miejskiego pislandu dobrze sobie radzą i o siebie dbają, a innych to dla picu krytykują.

     • Pośle jak już tu jesteś, jak tam walka z benzenem, którą miastu obiecałeś !!!

 13. Jak widzę to „dzieło”którego promotorem jest p.Maruszczak,to dedykuję temu panu słowa piosenki Mistrza W.Młynarskiego,co by tu jeszcze spieprzyć Panowie…Czuwaj!

 14. Ludzie opamiętajcie się!!! O czym wy pieprzycie? Już 2 lata temu gdy wyrzucono z budowy inną firmę kogucik było wiadomo że zadanie jest poważne pod względem logistycznym i wykonawczym. Nie bierze się do takiej roboty firmy która nie ma zaplecza technicznego ani ludzkiego bo z góry wiadomo jak to się skończy. Pytam gdzie byli ci geniusze gdy opracowywano projekt i wybierano firmę wykonawczą? Przy obecnych możliwościach technicznych wywiercenie 4 słupów, przerzucenie nad rzeczką dwóch dodatkowych chebów i zbudowanie mostu z prawdziwego zdarzenia dla firmy z poważnym zapleczem technologicznym nie stanowi żadnego problemu i to w dużo krótszym czasie. Jeśli rządzący myślą inaczej to znaczy że do niczego się nie nadają, a bicie piany i durnowate wystąpienia na końcu budowy tylko świadczy o takim samym lansie jak to robi Morawiecki czy Porowska. A najgorsze w tym wszystkim jest to że to mieszkańcy przez następne 30/40 lat będą się męczyć z przejazdem przez wiecznie zakorkowana ul. Wyspiańskiego bo dopuki nikt normalny nie uruchomi drugiej przeprawy przez Kłodnice, w tym przypadku myślę o łączniku między kuzniczkami a zabiencem nic się nie zmieni i będzie coraz gorzej. Inna sprawa że osoba która wybrała wykonawcę już powinna siedzieć aby nie mogła uciec z kraju jak zaczną się wypadki na pseldo mostku. Przy okazji dziękuję za remont chodnika i ulicy Kłodnickiej, tylko szkoda ze nie wzmocnili podbudowy przy wylocie z pod wiaduktu gdzie za rok asfalt znów będzie przypominał fale Dunaju, no ale cóż nie można mieć wszystkiego, gdy 4 miesiące z ograniczonym ruchem niczego nie nauczyło rządzących.

 15. Ludzie czepiacie się jest procedura 1. Projekt 2. Zatwierdzający projekt do realizacji 3. Wykonanie projektu zgodnie z dokumentacją wykonawczą. Najwięcej do powiedzenia ma ten który zatwierdził projekt. I tego trzeba rozliczyć czy to był Pan Kaziu może Pan piekarz myślę że to był ( fachowiec) w swoim temacie tego trzeba rozliczyć . A jak to nie był fachowiec to już inna brożka

 16. Coś się radnym pomieszało, mieli możliwość wyrazić swoje zdanie podczas przyjęcia projektu, ba głosowali na przeznaczeniem na to środków, wielokrotnie mogli to omawiać na sesjach rady miasta…. Co zrobili? Tylko, że oni nie za bardzo wiedzą coś się wokół nich dzieje i nad czym głosowali. No, bo głosowali za o czym zapomnieli jak widzimy. Oczywiście mogli obejrzeć projekt i nanieść uwagi, a nawet go zablokować. Tyle tylko, że wymagało by to od nich pracy, a ci o stoją na zdjęciu to w większość nie za bardzo do pracy, bardziej żeby jakąś burdę zrobić jak już wszyscy wokół wiedzę, że kolejny projekt wyszedł nie teges jak to zazwyczaj w mieście możliwości… Rondo było przerabiane już 3 razy, więc mostek też się przerobi, a na koniec rachunków będzie za dwa mostki. Proste, czego tu nie rozumiecie.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj