Radni miejscy PiS oburzeni po wycofaniu uchwały w sprawie obrony imienia Jana Pawła II. WIDEO

29

Apel w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II został wycofany z wczorajszej sesji rady miasta, co oburzyło autorów projektu – radnych klubu Prawa i Sprawiedliwości. Katarzyna Kukolka-Bogocz i Fabian Pszon mówili o tym podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami przy kędzierzyńskim pomniku papieża.

Przypomnijmy, na sesję rady miasta w czwartek trafił projekt uchwały dotyczącej „wyrażenia oświadczenia dotyczącego obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II” w związku z emisją reportażu TVN na temat tuszowania pedofili w kościele. Większość radnych zdecydowała jednak, że nie chce się nim zajmować, zdejmując punkt z porządku obrad – czytaj więcej.

W piątek radni klubu PiS Katarzyna Kukolka-Bogocz i Fabian Pszon spotkali się z dziennikarzami, aby wyrazić swoje oburzenie takim obrotem spraw.

– Projekt był następstwem wydarzeń dotyczących bezprecedensowej nagonki na Jana Pawła II. Chcieliśmy stanąć w jego obronie, niestety zostało nam to uniemożliwione – mówi Katarzyna Kukolka-Bogocz. – Uniemożliwiono nam możliwość dyskusji oraz by każdy głosował w tej sprawie w zgodzie z własnym sumieniem.

– Uważamy, że mieszkańcy naszego miasta zasługują na radnych, którzy rozmawiają, nie boją się dyskusji o trudnych kwestiach. Mieszkańcy mają prawo znać światopogląd radnych. Pytamy więc radnych Sabiny Nowosielskiej – Koalicji Obywatelskiej, dlaczego boicie się rozmawiać? – stwierdza Fabian Pszon.

Relacja wideo:

29 KOMENTARZE

 1. Co radni z totalnej opozycji mają na sumieniu, że boją się stanąć w prawdzie i bronić dobrego imienia, świętego Jana Pawła II, największego z Polaków?

 2. Polacy zapowiadali, że będą do końca świata tkwić przy krzyżu smoleńskim przed pałacem prezydenckim. Zacytuję słowa Pisma, które powinni wcielić widoczni na zdjęciu: idź i czyń podobnie.
  Najnowsze wytyczne z Nowogrodzkiej, które przekazał mi w czasie mej podróży do Brukseli wracający po sepsie Jarosław, słabym głosem: stawiajcie warty przed pomnikami JPII, inaczej nie będzicie na listach.
  No jak ja mam wracać do KK i stać na warcie, a kilometrówka, a € diety !

 3. Dlaczego radni Komitetu Sabiny Nowosielskiej-Koalicji Obywatelskiej, dlaczego boją się rozmawiać i boją się rozmawiać na trudne tematy?! 😕
  To jest bardzo proste i oczywiste 🤭

  W końcu specjalnie w tej sprawie przyjechali do miasteczka NIEmożliwości słynni tchórze i notoryczni kłamcy jak : Donaldu Tusku czy Ciecia osoba w państwie marszałkunio-kopertunio Grodzki.

  I obydwaj oznajmili dowódcom tego komiteta :
  – Tylko spróbujta KURNA PO-zwolić, na taką uchwałę broniącą JPII !
  Tylko spróbujta !! Z jakiej paki ?!

  No i dowódcy tego komiteta PO-słusznie wykonali rozkaz 🥳
  W końcu, rozkaz to rozkaz 😎

 4. zy zwolennicy pisu mają genetycznie uszkodzone mózgi czy koscielnie Proponuje obronę tego pomnika aby radni pis bronili tego pomnika jp2 cała dobę z przerwami tylko na siku
  Panu radnemu proponuję logopede

 5. „Pytamy więc radnych Sabiny Nowosielskiej – Koalicji Obywatelskiej, dlaczego boicie się rozmawiać?”

  To proste panie pisiorski radny. Z kimś, kto popiera jawnie obrońców pedofilii się po prostu nie rozmawia.

  • Kto, Grzegorzu, jawnie bronił pedofilów? JPII? A jak niby bronił? Tak twierdzić mogą tylko urbanowskie, pokomusze pomioty! A legalizacji i to głośno(sic!) m.in. pedo-, nekro- i zoofilii domagają się środowiska lewackie! Nie bulwersują cię takie postulaty Partii na Rzecz Miłości Bliźniego (PNVD) i holenderskich Młodych Demokratów? A warszawski rafalala ci nie przeszkadza?

 6. Apeluję o uchwałę w obronie papierza i jeszcze o zmianę kodeksu karnego tak żeby budowlaniec pedofil za karę był przenoszony na inną budowę

  • A ja jeszcze o to aby odszkodowanie dla ofiary pedofilii, za czyn pracownika budowlańca, płacił właściciel firmy która go zatrudnia.

 7. Słusznie ,bo radę miasta wybraliśmy po to, aby zajmowała się problemami miasta i jego mieszkańców. Ocena postaci historycznych należy do historyków .Kto chce dyskutować na dowolny temat, z pewnością znajdzie wystarczającą liczbę zainteresowanych w gremiach innych niż władze samorządowe.

 8. większość posłów słusznej partii jest po rozwodach poza tym oszukują , kłamią, biorą udział w szabrowaniu majątku narodowego oraz aferach o których nie słyszano u pogan. Nie przekonają mnie że walczą o dobre imię JPII.

 9. A kogo wy chcecie bronić, przecież on już nie żyje, kto go bedzie poważal, to będzie robił to dalej i po co te pochody???

 10. Ten ze zdjęcia jakiś taki mało oburzony, a ta pani ma barwy banderowskiej flagi. Jednoczę się z nimi wbulu.

  • Gdybyście wy, suwereny, rządziły, paliwo byłoby po 30 zł, jak sławetny tuskowy chleb! A spróbowałby który protestować! Tuskoidy wytoczyłyby armatki wodne, gaz, gumowe kule!

  • Pisie mu się marzą. Hehe. Pomyliłeś fora platfiaku a wkurw to masz na drugie tak gwoli ścisłości. Żenujący jesteś pędraku.

 11. Do @LLL. Urbanowskie i PO-komusze PO-mioty zwani też URBANNOIDAMI, zawsze NAJLEPIEJ wiedziały i najlepiej WIEDZĄ, co wolno katolikom, a czego NIE wolno, NIE lzia i NIE nada !!!😕
  Zgodnie z ideologią Lenina, Stalina i pomniejszych bydlaków.😐

  Papież Jan Paweł II zawsze doprowadzał do furii i wściekłości zapiekłą bolszewię. 🧐Chociaż w czasie pielgrzymek JPII do Polski , to
  PO-mniejsze komuchy – na wszelkie sposoby Mu się PO-lizywali – a nawet całowali po rękach 🥴
  Znaczna ich część tylko dla picu, ściemy, a głównie dla własnej promocji – żeby pokazać Polakom – jak to również komuchy kochają polskiego papieża. 🙄

  Podobnie różni przebierańcy udawali katolików, kryjąc się w Solidarności i w różnych partiach (niby) prawicowych 🤨
  Obecnie najlepiej to widać w Platformie Obywatelskiej, nie bez powodu nazywaną Platformą PO-UBecką 😐
  Propagandowe ramię PO – tz TVN odpaliło film , by teraz na MAXA opluć JPII. Zgodnie z regułami Lenina, Stalina czy Gebellsa.😬

  Ale również zgodnie z UB-eckimi regułami i wzorcami – TERAZ Platforma PO-UBecka rozdziera szaty, rżnie głupa i nawołuje – aby papieża nie mieszać do polityki🤨🤫
  Platforma Obywatelska NIESTETY zawsze pielęgnowała UB-eckie i SB-eckie wzorce i komunistyczne tradycje.🧐

  Ku radości swoich wyznawców, a głównie pod dyktando zachwyconych URBANOIDÓW. Również tych zza Odry 😎

  • Ten cały ”peerel” musiał cię dobrze wyszkolić, skoro posługujesz ciągle tymi samymi sloganami. Bez tych Urbanków, UB-beków SB-beków, TVN i innych POTusków nie możesz się obejść. U ciebie wróg czai się na każdym kroku, wewnątrz, na wschodzie i na zachodzie. Rozumowanie i poglądy zbliżone do Pawlika Mrozowa, który też myślał, że jest patriotą.

 12. A gdyby tak się pobrali i przyjęli nazwisko Pszon-Kukolka?
  Jestem oburzony, że wyznawcy IQ 500 Minus nie zbijają się w jeden ród – w kupę.
  Z poważaniem.

 13. PISOWCY!!!!!! oddajcie papieżowi co papieskie, nikt wam nie zabrania ale macie do tego kościoły, tam należy załatwiać te wszystkie sprawy……. nikt nie ujmuje zasług JP ale za krycie kolesi pedofilów, winy nie można ukrywać i kara musi być!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!A WY kościółkowi, dlaczego nie wysłuchacie płaczu gwałcony dzieci? one wam hipokryci, zwisają ??????

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj