Radni klubu PiS chcieli podjąć uchwałę w obronie Jana Pawła II. Większość wycofała ją z obrad

22

W porządku obrad dzisiejszej sesji rady miasta Kędzierzyna-Koźla znalazł się projekt uchwały autorstwa radnych klubu Prawa i Sprawiedliwości w sprawie obrony dobrego imienia papieża św. Jana Pawła II.

To echa głośnego reportażu TVN stawiającego tezy o zaniechaniach Jana Pawła II wobec zjawiska pedofilii w kościele. Radni klubu PiS skierowali na czwartkową sesję rady miasta Kędzierzyna-Koźla projekt uchwały w sprawie „wyrażenia oświadczenia dotyczącego obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II”. Zaczyna się ono od potępienia „medialnej nagonki”.

„Nie pozwolimy zniszczyć wizerunku człowieka, który jest wielkim autorytetem dla Polaków oraz społeczeństw całego świata, dla nas wszystkich. Musimy stanąć po stronie prawdy, nie komunistycznego oszustwa” – piszą radni PiS. Z całym uzasadnieniem wniosku można zapoznać się tutaj.

Projekt nie trafił jednak pod głosowanie. Radny Adam Oczoś, szef klubu radnych Sabiny Nowosielskiej-Koalicji Obywatelskiej, złożył wniosek, aby zdjąć go z porządku obrad. Jak argumentował, wraz z klubem sprzeciwia się, aby całą sprawę, jak i postać Jana Pawła II, wykorzystywać w bieżącej walce politycznej.

– Stanowczy sprzeciw budzi próba instrumentalnego wykorzystania postaci Jana Pawła II do celów kampanii wyborczej jednej z partii politycznych. Nie zgadzamy się na zawłaszczenie pamięci wybitnej postaci kościoła katolickiego przez ludzi, którzy są dalecy od realizowania papieskiego nauczania w praktyce – mówił Adam Oczoś. Całość oświadczenia tutaj.

Sprzeciw wobec zamiaru wycofania projektu wyraził radny Fabian Pszon z klubu PiS.

– Żeby móc wykorzystać postać jakąkolwiek, ktoś musi to zacząć i tu mamy na to odpowiedź. To nie jest tak, że my napisaliśmy oświadczenie i chcemy bronić papieża nie wiadomo przed czym (…) Nasz projekt uchwały jest odpowiedzią na kłamliwy materiał TVN, który został stworzony na podstawie ubeckich materiałów (…) Każdy powinien zagłosować według własnego sumienia (…) Jest to uzasadniony głos w obronie jednego z najwybitniejszych Polaków w historii i jest mi przykro, że państwo idziecie drogą obojętności – stwierdził Fabian Pszon.

Ostatecznie większość radnych (13) zagłosowała za zdjęciem projektu z porządku obrad, 7 było przeciw, 1 się wstrzymał.

Poniżej pełna treść obu oświadczeń:

22 KOMENTARZE

 1. Hmmmmm 🙄 Może dobrze byłoby podać do publicznej wiadomości WSZYSTKIE nazwiska tych radnych z Klubu Radnych Sabiny Nowosielskiej-Koalicji Obywatelskiej .
  Którzy „stanęli po stronie komunistycznego oszustwa”. 😕

  Mieszkańcy miasteczka NIEmożliwości powinni znać bieżące osiągnięcia i zasługi radnych, którym powierzono mandaty radnego🤔

  Chyba to nie jest SUPER tajną tajemnicą? 😎

 2. Cale szczęście, że mamy normalnych radnych. Już raz pisowskie bydło broniło krzyży których nikt nie atakował. Teraz będą bronić kogoś, kto tuszowal pedofilię.

  • Gdyby za komuny były normalne wiadomości a nie tylko propaganda sukcesu jak obecnie,to wszystkie normalne media informowały by o pedofilii która szerzyła się na całym świecie.Dlaczego są kraje w których zostało to wyjaśnione i rozliczone, księża i biskupi siedzą w więzieniu,ofiary dostały zadośćuczynienia?A u nas co? Dalej przestępców przenosi się do innych parafii,w ostateczności zamyka w klasztorach,teczki są chowane a zwierzchnicy grają głupa udając że nic się nie dzieje.

 3. Zero zdziwienia.
  Opolskie zawsze komuną stało.
  Wystarczy popatrzeć na poparcie dla PO.
  Oglądajcie dalej ten tvn założony przez prlowskie służby.
  Brawo!

  • Masz 100 procent racji @stiwen. 😕 Jedynie co się zmieniło, to nazwy komuny – która kiedyś była świetlaną Jutrzenką naszego życia.🥴
   I oczywiście wspaniałą, cudowną i najbardziej postępową z postępowych przyszłości ludzkości 🧐

   Już nie ma „nazw” typu: PPR PZPR, ZSL. UB, SB itd 🙄
   Ale w zamian mamy nie mniej wspaniałą Platformą PO-UBecką z przyległościami – o znacznie sprytniejszych nazwach 😆

   Wtedy mieliśmy „demokrację socjalistyczną”, a teraz nie mniej piękną „opozycję demokratyczną”. 😳
   Różnica jest tylko taka, że obecnie wygląda to bardziej współcześnie i nowocześnie🤭 A szczególnie niekiedy z NIBY bardziej mądrymi pieczątkami i tabliczkami 🥳 😆

   Wróciło nowe – czyli stara komuna, ale za to napompowana, wyedukowana, wyperfumowana , przypudrowana czy wytapetowana grubą warstwą tynku i przeniciwana. 🥳🥰

   Ale coraz częściej tapeta się odkleja, tynk z czerwonych buźek odpada i szwy się rozłażą 😎

 4. Pierwszy w historii Kk przypadek, że trzeba bronić jakiegoś „świętego” – dotychczas to „święci” nas bronili.
  Widocznie taki on „święty”…
  Wiara czyni czuba.

 5. Święty JPII, a bronić go chce nasz banda grzeszników z partii PiS.

  Wojtyła chronił instytucji i dawał szanse nawet pedofilom. Kapłaństwo było dla niego świętością. Obecnie po 2000lat społeczeństwa wyzwalają się spod watykańskiego systemu operacyjnego i buntują się przeciw wypaczeniom.

  Wracając na Ziemię My PiS stajemy za KK murem, razem. To KK pomógł nam w wyborach i my dalej będziemy wspierać go i bić się o szacunek dla tej jedynej wiary. Wspieramy Rydzyka regularnym poparciem jego dzieł w Toruniu. Minister 0 zaostrzy kary za lżenie z wiary w kościele czy salce na katechezę w szkole. Będziemy karać z całą surowością prawa, bardziej niż za plugawe przytulanie dzieci przez księży. Polskie prawo nie może tak o skazać księdza, on przecież podlega sądowi bożemu ewentualnie biskupiemu przeniesieniu.

  My PiS chronimy tysiącletniej bożej historii Polski, której ukoronowaniem był Papa Polacco.
  Sfabrykowane papiery SB na Wojtyłę są ohydną kreacją komunistów. Polacy nie dają wiary perfidnemu i przemyślanemu niszczeniu polskiego kościoła. Ale te same papiery SB wykreowane na Wałęsą są dowodem na jego agenturalną przeszłość, udowodnili to wszyscy badacze z naszych szeregów na czele z Cenckiewiczem.

  Krachem okazał się nasz taniec nad smoleńskimi trumnami, wykopki na cmentarzach, Antoni udowodnił zamach, a odszkodowania poszły jak za katastrofę, nasi stali się milionerami. Teraz Partia musi się oprzeć o kolejny filar, tym razem z fundamentem ostatniej szansy. Trzecia kadencja jest nasza, jest to konieczne by Polska była nasza, polska, partyjna.

  Dobra zmykam do Brukseli podpisać listy, moja emerytura Rycha Cz. będzie wyższa niż Tuska, bo dłużej służe ojczyźnie niż on.

 6. W wymiarze światopoglądowym to (jak mawiał śp Leszek Kołakowski filozof oxfordzki) każdy na swoje zbawienie musi zapracować sam.
  Nie ma co na siłę bronić św. Jana Pawła II.
  Czas ucieka wieczność czeka, panie i panowie radni.

 7. Może niech się radni zajmą tym za co biorą nie małe pieniądze. Są ważniejsze sprawy np. dlaczego tak dużo płacimy chociaż by ogrzewanie skoro jest odpowiednia ustawa o niższych cenach.

 8. Oglądacjcie więcej tvpis i niedługo będzie wyświęcony Lech Kaczyński który ma na koncie 96 osób, a co do Jana Pawła drugiego to był wielką postacią i patriotą co nie oznacza tuszowania pedofili co jest pewnie udokumentowane w zamkniętych archiwach bo gdyby było inaczej kościół otworzyłby dla historyków te archiwa.

 9. Facio z ciepłą posadką w Azotach zajmuje się rzeczami o których nie ma pojęcia. Ośmieszają się. Pani to by sałatkę jakąś naszykowała lepiej.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj