Radiowóz wyprzedza na podwójnej ciągłej i przed przejściem. Nagranie trafiło do sieci i TVN24 [WIDEO]

28
YouTube/TV Bigos

Niebezpieczną jazdę uwiecznił jeden z kierowców, który podzielił się nagraniem w sieci. Po tym jak wideo trafiło na Youtube, sprawą zajęli się również dziennikarze TVN24, a komenda wszczęła dochodzenie wyjaśniające.

Niebezpieczny przejazd ulicą Miłą miał miejsce 13 sierpnia. Kierowca pojazdu poruszającego się w kierunku Kuźniczek zwolnił przed przejściem i przejazdem, widząc zbliżające się do niego rowerzystki oraz chłopca na hulajnodze. W tym momencie został wyprzedzony przez jadący z dużą prędkością radiowóz, którego kierowca zignorował podwójną linię ciągłą. Co ważne, w tym momencie policjanci nie używali sygnałów dźwiękowych i świetlnych, więc nie byli pojazdem uprzywilejowanym.

Po tym jak nagranie trafiło na jeden z kanałów na Youtube, sprawą zainteresował się TVN24. Komenda podjęła już działania wobec funkcjonariusza.

– Patrol jechał udzielić wsparcia policjantom, którzy zatrzymali osobę poszukiwaną listem gończym. Kierujący tym pojazdem nie użył sygnałów dla pojazdu uprzywilejowanego. W związku z tym, tak jak każdy inny uczestnik ruchu drogowego za popełnione wykroczenie został ukarany możliwie najwyższym mandatem w wysokości 1000 złotych oraz punktami karnymi. Funkcjonariusz musi się dodatkowo liczyć z konsekwencjami służbowymi. W tej sprawie zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne – informuje komisarz Magdalena Nakoneczna z kędzierzyńsko-kozielskiej policji.

Wideo: YouTube/TV Bigos

28 KOMENTARZE

 1. właśnie dlatego w naszym państwie policyjnym trzeba jeździć z kamerą, najlepiej z przodu i z tyłu, jakby niebieski dzieciaka rozjechał to by wtedy włączył koguty i jeszcze by całą sprawę tak wyjaśnili że ścigali tego którego wyprzedzali bo się nie zatrzymał do kontroli… mało to ludzi tak skończyło, raz paralizator, raz przyduszanko, jakie wyszkolenie taka praca

 2. Kłamać to my nie nas. W policji to jak w mafii ręka rękę myje. I sam się o tym przekonałem jak złożyłem w pewnej sprawie skargę na działanie funkcjonariuszy do komendy powiatowej w K-Koźlu. Niestety tam nawet jak popełni policjant przestępstwo lub wykroczenie to zawsze bronią takiego zwalając winę na ofiarę. Taka ich taktyka. To dziadostwo, przychodzą byki żeby się wyżywać na ludziach (Wrocław,Lubin …) i byle szybko na emeryturę.

 3. Czego hadziaj chce od policjanta. Wyprzedzał go ale nogę miał na hamulcu. Dopiero za przejściem rura. Nie widzę problemu. Cwaniaki z kamerami. Żonę sobie nagraj przez kratkę w drzwiach.

 4. I oto następny powód żeby upierdzielić TVN 24. A może w tym radiowozie jechał były muzyk, obecnie poseł i dlatego tak se gnali?

 5. Normalny obywatel straci by już prawo jazdy. Chciał bym żeby ten kierowca dostał mandat taki jaki sam by wlepił, a nawet stracił prawko.

 6. Też miałem okazję zostać wyprzedzony na przejściu dla pieszych przez oznakowany radiowóz bez sygnałów świetlnych i dźwiękowych na obwodnicy przed wiaduktem jadąc w kierunku ronda na kuźniczkach.

 7. Kierowca tego radiowozu zostanie ukarany mandatem i punktów trochę straci no może zabiorą mu prawo jazdy normalna kara jaką ukarli każdego kierowce za taki lub podobny wybryk. Mógł włączyć sygnały dźwiękowe nie byłoby problemu,wiec albo był tak bardzo przejęty tym że trzeba jak najszybciej pomóc w działaniach kolegą i zapomniał albo myślał że jedzie na sygnale bo był tak przejęty, popełnił błąd.Teraz postępowanie dyscyplinarne w pracy to też kara.Policja traci na wizerunku i tak już prawie zerowym. A dlaczego? bo sam byłem świadkiem jak radiowóz jechał łamiąc przepisy oczywiście nie na sygnale.Czerwona kartka dla Policji🟥

  • Dzieci z półkolonii odwiedziły kędzierzyńskich policjantów. To była cenna lekcja bezpieczeństwa
   Przez Redakcja -20 sierpnia 20210- ta sama komenda. Ci sami policjańci. Też tam robisz?

 8. Zaznaczam, nie pochwalam… Jedynym, aczkolwiek dużym błędem kierującego był brak decyzji o włączeniu sygnałów. Na filmie widać, że zwolnił widząc osoby przy przejściu… Cóż, znajdą się „aktywiści”, którzy wyłapują i rozpowszechniają takie sensacje. Można domyślać się, że autor żyje po to, żeby cieszyć się czytaniem tutaj komentarzy, a sam jest niedowartościowanym, zrzędliwym człowiekiem. Można było film przesłać do komendanta, a nie robić sensację na całą Polskę…

  • Jedynym błędem ktory popełnił kierowca PENDZIWOZU było wstąpienie do Policji. Przyniósł ujmę temu mundurowi. Co można powiedzieć o jego zachowaniu, a policjantach którzy codziennie wzorowo wypełniają swoją powinniość by chronić bronić i służyć. Nie wspomnę o tych co oddali życie w służbie. Pewnie pracujesz na tej KP. Lub masz z nią kontakty. Rozumiem twoje lamenty i złość. Ale taka patologię trzeba eliminować. Dla dobra imienia Policji a nie szemranych donosów do jakiegoś komendanta. Prawda kiedyś zwycięży. Prawda?

  • Ty sobie kpisz ? Widać żeś mundurowy i bronisz kolegów. Ten twój komendant najwyżej opierdzieli i karze zapłacić mandat. Albo ukręci i tak jak tu w artykule że rzekomo jechali na pomoc kolegą. Guzik prawda. Wy to już macie wprawę w przekrętach. Artykuł Onet policja drogowa w 2019 roku radiowóz nieoznaczony BMW miał uszkodzoną szybę przez funkcjonariuszy ale żeby nie beknąć za to próbowali wrobić kierowcę ciężarówki, że niby z pod kół kamień wybił szybę. Lecz prokuratura to odkryła bo ktoś doniósł na nich do wewnętrznych.I teraz staną przed sądem 4 funkcjonariuszy w tym szaf działu. A Wrocław jak paralizatorem i biciem na komendzie doprowadzili do śmierci chłopaka. Teraz w Lubinie… Także bandyci i przestępcy w mundurach. Jak możecie strzec prawa skoro sami go łamiecie.

 9. Ja mysle, ze policjant za kierownica „zapomnial” ze sluzbowym autem sunie ignorujac przepisy. Brak sygnalow swietlnych i dzwiekowych, przepisy nie wazne mu byly. Prawdopodobnie w cywilu jezdzi jak na filmiku. Tak sie pomylic. Podwojna ciagla itd…

 10. Policjant to już sądzicie się że powinien stracić prawko a co takiego najlepiej uwalić….ilu z wam drogówka odpuszcza mandaty i punkty żeby wlepić 50 zł….mam nadzieję że teraz wszystkim kierowcom będą sadzić po równo. On dostał maks to teraz każdy kierowca będzie skrupulatnie rozliczany za wszystko a nie pouczany. Co do barana który pisał że policjant jak popełni przestępstwo jest chroniony to radzę się zapoznać z definicją przestępstwa .. prokurator jeszcze nigdy nikogo nie bronił…chorzy ludzie tu piszą.

Skomentuj