Puste krzesła na debacie przedwyborczej w Kędzierzynie-Koźlu

6

Tylko troje spośród 11 zaproszonych kandydatów zjawiło się na debacie zorganizowanej przez Brygidę Kolendę-Łabuś. Oprócz starającej się o reelekcję posłanki PO, w Domu Kultury Chemik zjawili się jeszcze Andrzej Mazur i Grzegorz Sobota.

Do udziału w debacie Kolenda-Łabuś zaprosiła 11 kandydatów z Kędzierzyna-Koźla starających się o mandat poselski. W odpowiedzi na debacie pojawili się tylko startujący z listy Zjednoczonej Lewicy Andrzej Mazur oraz znajdujący się na liście ugrupowania KORWiN, Grzegorz Sobota.

– Z przykrością obserwuję, ile jest kartek i ilu dyskutantów – powiedziała na początku spotkania Kolenda-Łabuś.

Debatę poprowadził dziennikarz Bolesław Bezeg. Wśród zagadnień, które poruszali kandydaci, znalazło się omówienie funkcjonowania strefy demograficznej, sposoby na przyciągnięcie inwestorów, sprawy związane z ochroną środowiska oraz bezpieczeństwo publiczne.

W ostatniej części debaty kandydaci odpowiadali na pytania zadawane przez publiczność.  Tu również frekwencja była skromna. Na widowni zasiadło około 50 osób, w większości ludzie związani z życiem społeczno-politycznym w Kędzierzynie-Koźlu. Pytania były tylko dwa.  Jedno z nich należało do prowadzącego debatę, drugie do przysłuchującego się dyskusji kandydata w wyborach do Senatu komitetu Kukiz’15 Dariusza Urbasia.

– Debata  nie była udana ze względu na małą liczbę kandydatów biorących udział w dyskusji. Poza dwoma osobami, które usprawiedliwiły nieobecność, reszta zlekceważyła wyborców – podsumowuje Kolenda-Łabuś.

6 KOMENTARZE

 1. I jak tu głosować… Gdzie pojawili się Nasi kandydaci…zajęci pewnie byli prowadzeniem swoich interesów, myślą ze wystarczą plakaty na latarniach, bilbordy na ogrodzeniach których pełno w mieście jak np Partii Kukiza. Powodzenia biznesmeni.

 2. „Dobrze że nie przyszli”, „towarzystwo wzajemnej adoracji” i „głosujcie na Korwina”????
  Przecież w debacie wziął udział kandydat partii Korwin, Grzegorz Sobota!

 3. z FB:
  Dariusz Urbaś
  20 październik o 22:48 ·

  Na dzisiejszej debacie w Kędzierzynie -Koźlu pani Kolenda – Łabus nie dopuściła mnie do tego bym w niej uczestniczył. Prawdopodobnie zrobiła tak równieżz innymi kandydatami. Mam nadzieję że buta obecnej władzy zostanie odpowiednio oceniona. Tzw debata nie miała ani widzow ani konkretów ani dynamiki. Poza tym sami kandydaci zawiedli ale może właśnie z powodu tego kto ją zwołał.

Skomentuj