Punkt szczepień masowych w Kędzierzynie-Koźlu prawie gotowy. Podadzą nawet 6 tysięcy dawek tygodniowo

25

Wszystko zapięte, można powiedzieć, na przedostatni guzik. W przyszłym tygodniu rozpoczną się masowe szczepienia w naszym powiecie.

Masowy punkt szczepień we współpracy z miastem zostanie uruchomimy w szkole podstawowej nr 6 przy ul. Stalmacha 20 w Kędzierzynie-Koźlu.

– Czeka nas jeszcze sporo pracy organizacyjnej, by jak najlepiej przygotować pomieszczenia pod kątem bezpieczeństwa, ale i szybkości wykonywania szczepień! – mówią przedstawiciele samorządu powiatowego.

Według obliczeń i oczywiście w zależności od tego, jak szybko szczepionki będą trafiały do nas od producentów, punkt będzie w stanie zaszczepić około 6 tysięcy mieszkańców tygodniowo. Wkrótce napiszemy, jak będzie można się zapisywać i jak dokładnie będzie wyglądała cała procedura szczepień.

25 KOMENTARZE

 1. Tak szczepcie się, mniej baranów będzie, nic do was nie dociera, nawet do redakcji wy idźcie pierwsi co szerzycie tą propagandę, razem ze swoimi dziećmi idźcie. Nawet moją dawkę weźcie oddaje wam za free

 2. Jeszcze troszkę i bez kodu qr nie zrobi się nic. To taki mały obrazek co ma być wprowadzony od czerwca by promować tych wyszczepionych. Potem trochę czasu minie i tych co nie mają kodu będą zmuszać poprzez różne działania, będą nachodzenia w pracy,obniżanie premii itp. JESTEŚMY ŚWIADKAMI PODZIAŁU SPOŁECZEŃSTWA. Wybrańcy wyszczepieni będą inwigilowani i kontrolowani pod każdym względem, nawet w nocy… Pegasus nie śpi.

  • Dopóki Sputnik nie będzie dopuszczony do obrotu w UE to będzie takie trollowanie a jak będzie już zatwierdzony to SPUTNIK będzie „najlepszy” na świecie!

 3. Zmieniono lokalizacje w Koźlu z przychodni 24Kwietnia 7 gdzie oczekujący mieli możliwość usiąść na przychodnie Roosevelta 2 a tu trzeba czekać w kolejce na zewnątrz. Rejestracja na szczepienie nie funkcjonuje.
  Jednym słowem burdel.

 4. Szkoda ze to faktycznie szczepionka nie na debilizm bo byłoby mniej głupoty na świecie. Pranie mózgów Wam zrobili . Nawet was nie zastanawia to że nie ma choroby bez objawów? Grypy nagle też nie ma , co z anginą,zapaleniem oskrzeli i płuc? Płuca to sobie tymi maskami niszczycie ! Na nic nas nie leczą bo wszystkim covid wychodzi. Dajecie sobie wszczykiwac coś za co producent nie bierze odpowiedzialności? Z czystym sumieniem bierzecie odpowiedzialność za swoje dzieci które tam sami zabieracie ? Zanim mi napiszesz jeden z drugim i setnym o debilizmie to wróć do mojego pierwszego zdania. Pozdrowienia dla powściągliwych.

 5. Ile NFZ płaci za szczepienie COVID? Podstawowy “zabieg” wykonany na miejscu i bez konieczności transportowania pacjenta będzie kosztował NFZ 61,24 zł.
  Przychód 6 000 * 61,24 = 367 440 zł na tydzień.
  Będą szczepić jeden miesiąc pierwszą dawkę (4 * 367 440 = 1 469 760 zł) i po 12 tygodniach drugi miesiąc, drugą dawkę (kolejne 1 469 760 zł).
  Razem za dwa miesiące roboty dostaną 2 939 520 zł.
  Zatrudnią 15 pielęgniarek na dwa miesiące (pensja 5 tys. zł). Razem koszty 150 tys. zł.
  Jakieś koszty materiałów, energii, lekarza – jakieś kolejne 150 tys.
  Do podziału zostanie 2 i pół miliona. Jest co dzielić.

 6. Czy tym razem starościna i dyrektor SP ZOZ wypną piersi po kolejne medale? (panie komendancie WKU proszę szykować już wnioski do ministra), bo im się te medale należą ( jak psu buda) za to, że po kilku tygodniach od rozpoczęcia szczepień zreflektowali się, że można je zorganizować w cywilizowany sposób, a nie w taki jak to ma miejsce w punkcie szczepień przy ul. 24 kwietnia.
  Czy będzie to się odbywać w sposób cywilizowany przekonamy się niebawem.

Skomentuj