Punkt nocnej i świątecznej opieki medycznej przenosi się z ulicy Judyma do kozielskiego szpitala

0

Po blisko czteromiesięcznej przerwie punkt nocnej i świątecznej pomocy medycznej wraca do budynku głównego szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.

Przeniesienie punktu było konieczne po tym, jak kozielska lecznica decyzją wojewody opolskiego została przemianowana na szpital jednoimienny dedykowany pacjentom z koronawirusem. Skomplikowało to mocno sytuację mieszkańców powiatu, a władze szpitala musiały w trybie pilnym uruchomić punkt nocnej i świątecznej pomocy medycznej w nowej lokalizacji, którą został budynek szpitala przy ulicy Judyma.

Wraz z poprawą sytuacji epidemicznej podjęto decyzję o przywróceniu dużego zakresu działalności szpitala do sytuacji sprzed jego przemianowania. Od ubiegłego tygodnia szpital wznowił przyjęcia pacjentów i planowane zabiegi. Kolejnym etapem jest uruchomienie punktu nocnej opieki medycznej, który znów znajduje się przy Izbie Przyjęć.

– Nocna i Świąteczna Opieka Medyczna została przeniesiona z ul. Judyma w Kędzierzynie do Koźla, obok izby przyjęć szpitala, w swoje stałe miejsce. Przypominamy, że jest ona przeznaczona dla osób, u których wystąpiło nagłe zachorowanie, w pozostałych przypadkach pomocy udzielają lekarze rodzinni informuje starostwo.

Skomentuj