Puchary „zbieraczy” dla najlepszych uczestników tegorocznej „Gorączki Złota”. ZDJĘCIA

0

W urzędzie miasta odbyło się podsumowanie corocznej akcji „Gorączka Złota” organizowanej przez Zarząd Rejonowy PCK. W tym roku pieniądze dla potrzebujących pomocy dzieci zbierano w 46 miejscach na terenie miasta.

Jak co roku w akcję zaangażowały się mocno placówki oświatowe z terenu powiatu i jego okolic, które licznie stawiły się na podsumowaniu tegorocznej edycji „Gorączki Złota”.

– Być dobrym i szlachetnym to prawdziwe człowieczeństwo. Włączając się w „Gorączkę złota” wszyscy pokazujecie, jak wielkie są wasze serca i serduszka. Dobro jest ciche i powściągliwe, ale zawsze w pewnym momencie wypływa – mówiła Elwira Bury, prezes zarządu okręgowego PCK w Opolu.

Ze strony magistratu podziękowania uczestnikom akcji złożył sekretarz miasta Zbigniew Romanowicz: – Akcja ta rozwija najważniejsze wartości, jak solidarność, poszanowanie potrzeb innych osób, dobroczynność. W imieniu prezydent miasta dziękuję za determinację i skuteczność w zbieraniu środków, które pomogą wesprzeć innych potrzebujących nie tylko w aspekcie materialnym, ale i tym niematerialnym.

W tym roku w akcję włączyło się 46 podmiotów, w większości były to placówki oświatowe, ale też osoby indywidualne, firmy i instytucje.

W poszczególnych kategoriach najwięcej datków udało się zebrać w Publicznym Przedszkolu nr 17, Publicznej Szkole Podstawowej w Pawłowiczkach, Publicznej Szkole Podstawowej nr 12, Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zalesiu Śląskim, Zespole Szkół Miejskich nr 2, Publicznym Gimnazjum w Cisku, I Liceum Ogólnokształcącym, klubie HDK PCK „Śródmieście” i tygodniku „Nowa Gazeta Lokalna. Wśród osób prywatnych najwięcej zebrał Eugeniusz Hunek, którego wspierali jego sąsiedzi.

Skomentuj