Puchar Polski: Łatwe mecze Chemika i Większyc, ciężkie zadanie przed Sławięcicami

0
Piłkarze Chemika Kędzierzyn-Koźle swój pierwszy oficjalny mecz rozegrają już 25 sierpnia.

Opolski Związek Piłki Nożnej rozlosował pary dwóch pierwszych rund piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. W pierwszej rundzie nasi czwartoligowcy wylosowali teoretycznie słabszych przeciwników, szczęścia nie miał natomiast KS Sławięcice, któremu los przydzielił mocnego rywala.

Spotkania 1/32 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu zostaną rozegrane 26 sierpnia. Zmierzą się w nich przedstawiciele ligi okręgowej, trzeciej i czwartej ligi oraz zwycięzcy rozgrywek w poszczególnych podokręgach. Wśród nich znajduje się trzech przedstawicieli naszego powiatu.

Zdecydowanie najtrudniejsze zadanie czeka KS Sławięcice. Tegoroczny zwycięzca rozgrywek na szczeblu podokręgu podejmie na własnym boisku Spartę Paczków. Rywal gra dwie klasy rozgrywkowe wyżej i będzie faworytem starcia, choć z pewnością podopieczni Adama Kani są w stanie powalczyć o niespodziankę.

Teoretycznie słabsi przeciwnicy trafili się naszym czwartoligowcom. Po-Ra-Wie Większyce zmierzy się na wyjeździe z ekipą beniaminka ligi okręgowej, LZS-em Ścinawą Nyską. W roli gości zagra też Chemik Kędzierzyn-Koźle, który zawita do spadkowicza ligi okręgowej, Startu Dobrodzień.

W przypadku przejścia przez pierwszą fazę rozgrywek KS Sławięcice zmierzy się z lepszym z pary LZS Kup – Olimpia Lewin Brzeski. Po ewentualnym pokonaniu ekipy ze Ścinawy Nyskiej kolejnym rywalem drużyny z Większyc będzie lepszy z dwójki GKS Widawa Wilków – Czarni Otmuchów. Potencjalnego rywala Chemika w kolejnej rundzie wyłoni pojedynek LZS-u Rudniki i Skalnika Gracze.

Spotkania pierwszej rundy Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim zostaną rozegrane 26 sierpnia o godzinie 17.30.

Skomentuj