Publiczność w Hali Azoty zabrana w magiczny świat Teatru Ocelot. Spektakl na urodziny miasta. ZDJĘCIA

0

To były niezapomniane urodziny Kędzierzyna-Koźla. Publiczność w Hali Azoty została oczarowana teatralno-akrobatyczną interpretacją „Snu nocy letniej” Teatru Ocelot.

Kędzierzyn-Koźle świętuje 43. rocznicę połączenia Kędzierzyna, Koźla, Kłodnicy i Sławięcic. Z tej okazji miasto zaprosiło mieszkańców na spektakl w Hali Azoty. To już czwarte takie wydarzenie. Po raz pierwszy w ten sposób świętowano 40. urodziny Kędzierzyna-Koźla. Wcześniej rocznica przechodziła bez echa.

Publiczność w Hali Azoty powitała prezydent Sabina Nowosielska wraz z przewodniczącym rady miasta Andrzejem Kopciem.

– Trzy lata temu, gdy obchodziliśmy czterdziestolecie miasta, powiedziałam, że życie zaczyna się po czterdziestce. Piękna to była impreza. Wysłuchaliśmy koncertu Filharmonii Zabrzańskiej. Rok później wystąpił Marcin Wyrostek, który tak grał na akordeonie, że aż chciało się tańczyć. W kolejne urodziny podziwialiśmy Filharmonię Dowcipu (…) Chciałabym podziękować, że przychodzicie na urodziny, chcecie być razem i żebyście czuli, że Kędzierzyn-Koźle to wspaniałe miasto – mówiła Sabina Nowosielska.

– Trzy wspaniałe koncerty urodzinowe za nami, dziś czwarty. Każdy z nich był niepowtarzalny. Wyjątkowość takich chwil zapewniają przede wszystkim artyści, ale bardzo ważna jest też publiczność (…) Dzisiaj każdy z państwa, jako część tej publiczności, dodaje cząstkę magii. Dajmy się zaczarować – dodał Andrzej Kopeć.

Hala Azoty wypełniła się niemal do ostatniego miejsca. Każdy akt sztuki był żywiołowo oklaskiwany, a akrobacje z równym przejęciem oglądali mali, jak i starsi.

 

Skomentuj