Przyszła kolej na… kolej. Seminarium w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach

8

Historia kolei, bezpieczeństwo ruchu kolejowego, współpraca z koleją, transport kolejowy, to jedne z tematów poruszanych na seminarium „Kolej na KOLEJ” które odbyło się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach. 

Już po raz jedenasty Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach wspólnie z Regionalnym Zespołem Placówek Wsparcia Edukacji i Starostwem Powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu zorganizował seminarium dotyczące najbardziej potrzebnych na rynku pracy zawodów. Tym razem przyszła kolej na… kolej.

Szkoła od dwóch lat kształci uczniów na kierunku technik transportu kolejowego. To bardzo pożądany na rynku, a jednocześnie wymagający zawód, dający możliwość samorealizacji oraz dużej satysfakcji z wykonanej pracy. To właśnie temu zawodowi poświęcono tegoroczne seminarium.

Powód jest oczywisty. Rozpoczęliśmy kształcenie w zawodzie technik transportu kolejowego i naszą tradycją jest to, że seminaria są poświęcone właśnie tym kierunkom, w których kształcimy. Nasze działania są bardzo powiązane z rynkiem pracy, to odpowiedź na zapotrzebowanie. Nie zaczęlibyśmy kształcić w tym zawodzie, gdyby nie zainteresowanie firm, które bardzo potrzebują pracowników. Jesteśmy wspierani przez firmy, które liczą na nowy narybek – mówi Maria Staliś, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach.

Na seminarium pojawili się przedstawiciele PKP PLK S.A, PolRegio S.A., firm zajmujących się transportem towarowym, przedstawiciele Politechniki Śląskiej, Państwowej Komisji Badań Wypadków Kolejowych, przedstawiciele starostwa powiatowego oraz uczniowie, pasjonaci kolejnictwa, dyrektorzy i uczniowie szkół podstawowych.

Cieszę się, że od trzech lat pracujemy nad kolejnictwem. Współpracujemy z najważniejszymi firmami związanymi z branżą, mamy świetnych nauczycieli i fachowców. To ogromny powód do radości, że jesteśmy tu dziś razem i wspólnie wysłuchamy ciekawych wykładów – mówi Józef Gisman, wicestarosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

 

8 KOMENTARZE

  1. No tak! Jak patrzę z jakim zaciekawieniem młodzież słucha tych wykładów to jestem pewny że mało kto zostanie w zawodzie, no chyba że była to szkolna łapanka bo jak inaczej wytłumaczyć większość dziewczyn.

  2. „(…) wspólnie wysłuchamy ciekowych wykładów” – naprawdę wicestarosta Gisman powiedział coś takiego? A w takim razie o jakie cieki chodzi?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj