Przyjechał z Katowic, żeby kraść. Policjanci zatrzymali złodzieja rowerów

0

Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej komendy zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o włamanie do piwnicy i kradzież dwóch rowerów. 37-letni mieszkaniec Katowic usłyszał już zarzut, do którego się przyznał. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara nawet 10 pozbawienia wolności.

W październiku dwóch mieszkańców Kędzierzyna-Koźla powiadomiło policjantów, że ktoś przeciął skobel zabezpieczający drzwi wejściowe do znajdującego się w piwnicy pomieszczenia i skradł z niego dwa rowery. Pokrzywdzeni oszacowali straty na blisko 3500 złotych.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Policjanci w ciągu kilku dni zebrali informacje, dzięki którym ustalili, że związek z tym włamaniem ma mieszkaniec Katowic.

Podejrzany 37-latek został zatrzymany. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwoli na przedstawienie mu zarzutu kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Teraz grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, niezamknięte drzwi do klatek schodowych oraz piwnic w blokach, to okazja dla złodzieja. Nie ułatwiajmy mu życia i dbajmy o to żeby były zamknięte, nawet w ciągu dnia.

Drzwi wejściowe do klatki schodowej są pierwszą barierą dla włamywacza. Dlatego dbajmy o to żeby były zamknięte i nie wpuszczajmy przypadkowych osób, które używając domofonu próbują dostać się do klatki schodowej.

Zamykajmy także na klucz główne drzwi do pomieszczeń piwnicznych. Dzięki temu dostęp do nich będą mieli tylko lokatorzy,  a nie przypadkowe osoby które mogą mieć różne intencje.

Skomentuj