Przyjdź, zobacz, poczuj atmosferę. We wtorek drzwi otwarte w szkołach ponadgimnazjalnych

0

Jeśli nadal nie podjąłeś ostatecznej  decyzji, gdzie kontynuować naukę po gimnazjum, już we wtorek niepowtarzalna okazja, by rozważyć wszystkie za i przeciw. Szkoły średnie z terenu Kędzierzyna-Koźla organizują dzień otwartych drzwi.

Oferta szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu jest wyczerpująco przedstawiona w materiałach informacyjnych dla gimnazjalistów, które w każdej chwili można przejrzeć na przykład na komórce lub komputerze – POBIERZ TUTAJ. Żadna prezentacja w pełni nie odda jednak atmosfery panującej w poszczególnych placówkach. Stąd pomysł na organizację dnia otwartych drzwi. Już we wtorek 26 kwietnia szkoły nie będą miały przed gimnazjalistami żadnych tajemnic.

– W czerwcu uczniowie klas trzecich gimnazjów staną przed bardzo trudną decyzja. Warto więc wcześniej odwiedzić placówki, które rozważamy jako miejsce kontynuacji nauki. Dni otwarte na pewno pomogą w dokonaniu trafnego wyboru – zachęca Aurelia Stępień, dyrektor Powiatowego Zarządu Oświaty w Kędzierzynie-Koźlu.

We wtorek w godzinach od 9 do 14 gimnazjalistów w  swoje progi zapraszają Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza, Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich, Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte, a także Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Sławięcicach i Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach.

Skomentuj