„Przyhamuj, życie przed Tobą” młodzież poznawała zagrożenia w ruchu drogowym

0

Już piąty rok z rzędu opolska młodzież uczestniczy w kampanii edukacyjnej „Przyhamuj, życie przed Tobą”. W jej ramach uczniowie biorą udział w spotkaniach ze specjalistami z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wiedza, którą zdobywają może w przyszłości uratować im życie.

W ramach kampanii zapoczątkowanej przez Opolskiego Kuratora Oświaty specjaliści z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym spotykają się z młodzieżą ze wszystkich powiatów województwa. Dziś odwiedzili oni Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Zdzieszowicach.

Spotkanie rozpoczęło się od ciekawych prelekcji. O bezpieczeństwie na drodze opowiadali m.in. funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu oraz Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach, prezes zarządu okręgowego Polskiego Związku Motoryzacyjnego Marek Pańka oraz Dominik Grabowski z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu.

Tematyka poruszana podczas spotkania była bardzo szeroka. Młodzież dowiedziała się dziś, że bardzo znaczny procent kierowców nie potrafi właściwie zapiąć pasów bezpieczeństwa. Temat ten poruszył Marek Pańka z WORD, który wskazywał, że nieumiejętne zapięcie pasów może mieć równie poważne konsekwencje co całkowita z nich rezygnacja.

Uzupełnieniem wiedzy teoretycznej były zajęcia praktyczne z wykorzystaniem symulatora zderzenia i dachowania oraz narkogogli i alkogogli. W spotkaniu wzięli też udział strażacy oraz ratownicy medyczni, którzy opowiedzieli o swojej pracy.

Partnerami realizacji projektu są: Komenda Wojewódzka Policji w Opolu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Opolu, Polski Związek Motorowy w Opolu i Opolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

 

Skomentuj