Przygotowują się do roli ucznia. Przedszkolaki na jasełkach w „Dziewiątce”

0

Uczniowie i nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu postanowili zorganizować dla przedszkolaków jasełka z prawdziwego zdarzenia. Wszystko po to, aby oswoić młodszych kolegów ze społecznością uczniowską.

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się jasełka, w których uczestniczyły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 22, 9 i 8.

Wartością dodaną tego typu spotkań są zawsze ogromne emocje towarzyszące odkrywaniu „nowych światów”. A takim „światem” jest dla przedszkolaków szkoła, ale i spotkanie z rówieśnikami z innych placówek. Czy spotkanie w szkole było wartościowe? Oczywiście. Dla większości z maluchów było ono pierwszym kontaktem ze szkołą. W takim wypadku niezwykle istotne jest zadbanie o to, aby było ono miłe i przyjazne. Stąd nasza inicjatywa – „Oswajamy przestrzeń” – mówi Wojciech Czapla, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9.

Jak podkreśla dyrektor szkoły wycieczki edukacyjne mają ogromne znaczenie, nawet te niewielkie. To z nich dzieci czerpią wiedzę i postawy, przygotowując się do nowej roli.

– Dzięki takim inicjatywom buduje się świadomość u dzieci i współpracę między placówkami – dodaje Patrycja Bednarek dyrektor Publicznego Przedszkola nr 22.

Uczniowie „dziewiątki” w ramach rewanżu, zostali zaproszeni na przedszkolny spektakl przygotowany przez młodszych kolegów z Publicznego Przedszkola nr 8.

 

Skomentuj