Przygotowują paczki żywnościowe dla Polaków na Kresach. Każdy może się przyłączyć

0

Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla i okolic mogą się włączyć w akcję pomocy żywnościowej dla rodaków mieszkających na Kresach. Wielu z nich żyje w niedostatku, niektórym brakuje pieniędzy nawet na zakup żywności. Wśród nich są m.in. byli żołnierze AK i innych formacji niepodległościowych, czyli osoby bardzo zasłużone dla kraju. Pamięta o nich stowarzyszenie Odra-Niemen, które organizuje akcję pomocy żywnościowej dla rodaków na Kresach.

W akcję mogą się włączyć także mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla, bowiem na miejscu zaangażowali się w nią członkowie stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle.

– Zachęcamy do kontaktu zwykłych mieszkańców także instytucje, firmy i organizacje które zechciałyby zebrać dary w swoich środowiskach lub w jakikolwiek inny sposób włączyć się do akcji – podkreśla Krzysztof Trybuła ze stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle. – Informacja i podziękowanie dla nich zamieszczone zostaną w sprawozdaniach dostępnych w internecie i w lokalnej prasie.

Paczka powinna zawierać podstawowe produkty żywnościowe, takie jak makarony, kasze, cukier, herbata, olej, trochę słodyczy (szczegółowa lista poniżej). Paczki można przygotować samemu i przywieźć osobom zaangażowanym w akcję. W akcję włączyło się już kilka szkół na terenie Kędzierzyna-Koźla, między innymi Publiczne Gimnazjum nr 4, Zespół Szkół nr 3, Zespół Szkół nr 1, Zespół Szkół Miejskich nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.

Chętni mogą kontaktować się z Krzysztofem Trybułą, który jest koordynatorem zbiórki na naszym terenie. Numer telefonu: 669416006. Można się też kontaktować ze stowarzyszeniem Patriotyczny Kędzierzyn-Koźlu poprzez portal społecznościowy Facebook.

Lista artykułów: CUKIER 1 KG – 3 SZTUKI KONSERWY MIĘSNE LUB RYBNE – 300g – 1 SZTUKA RYŻ 1KG – 1 SZTUKA KASZA 400G – 2 SZTUKI HERBATA 100 SZTUK – 1 SZTUKA HERBATA 20-50 SZTUK – 1 SZTUKA HERBATA SYPANA/OWOCOWA – 1 SZTUKA KAKAO 100-200G – 1 SZTUKA SŁODKI DROBIAZG (batony, pojedyncze cukierki garść) – 2 SZTUKI MAKARON 700-1000G – 2 SZTUKI MAKARON 250G – 1 SZTUKA WARZYWA W PUSZCE – 1 SZTUKA OWOCE W PUSZCZE – 1 SZTUKA CZEKOLADA 100G – 5 SZTUK OLEJ DUZY 1 L – 1 SZTUKA SŁODYCZE – duże i małe opakowania ciastek, cukierków – 3 SZTUKI KAWA SYPNA i KAWA ROZPUSZCZALNA po 250G – 2 SZTUKI KARTKA ŚW – KONIECZNIE Z ŻYCZENIAMI!!! – 2 SZTUKI MINIMUM.

Źródło: organizator

Skomentuj