Już po raz drugi magistrat docenił mieszkańców, którzy dokładają starań, aby zamienić najbliższe otoczenie w zielone i atrakcyjne miejsce. W urzędzie miasta rozstrzygnięto konkurs na najładniej ukwiecony balkon i ogród na terenie Kędzierzyna-Koźla.

W tym roku konkurs przeprowadzono w trzech kategoriach. Osobne nagrody przyznano w kategorii balkonów w domach jedno i wielorodzinnych, ogrodach przy budynkach jednorodzinnych oraz ogrodach przy budynkach należących do wspólnot oraz szkół i przedszkoli z terenu miasta.

– Nie każdy ma ogród i może spełniać się poprzez realizację w nim dużych projektów. Dla wielu z nas to balkony są namiastkami tych ogrodów – mówiła do zebranych Sabina Nowosielska – Państwo wiecie, że trzeba włożyć serce, aby wszystko wyrosło i ukształtowało się jak należy – dodała.

Autorzy najpiękniej przyozdobionych balkonów i ogrodów otrzymali podziękowania od władz miasta oraz bony na zakup materiałów ogrodniczych. Podsumowanie konkursu było też okazją do wymiany doświadczeń oraz dyskusji na temat zmian zachodzących w estetyce miasta.

Laureaci II edycji konkursu:

Balkony w domach jedno i wielorodzinnych:

I miejsce – Violetta Chyćko

II miejsce – Agata Kosedowska

III miejsce – Urszula Lechowicz

Ogrody przy budynkach jednorodzinnych:

I miejsce – Monika Drost

II miejsce – Krystyna Jona

III miejsce – Gabriela i Marian Bloch

Ogrody przy budynkach wielorodzinnych (wspólnot), szkolnych i przedszkolnych:

Przyznano ex aequo trzy nagrody:

Wspólnota mieszkaniowa J. Gagarina 8

Wspólnota mieszkaniowa J. Matejki 26-28

Publiczne Przedszkole nr 17

Skomentuj