Przychodnia ma nowoczesną pracownię rentgenowską. Sprzęt usprawni pomoc pacjentom

2

Przedstawiciele samorządu województwa, powiatu i gminy oraz dyrektorzy placówek medycznych wzięli dziś udział w uroczystym otwarciu pracowni rentgenodiagnostyki w przychodni przy ulicy Harcerskiej w Kędzierzynie-Koźlu.

Nowa pracownia RTG zlokalizowana została w przychodni przy ulicy Harcerskiej, zaś zakupione urządzenie będzie można zastosować do szeregu specjalistycznych badań. Wartość całej inwestycji wyniosła blisko 1,2 mln złotych, środki pochodziły z dofinansowania Unii Europejskiej.

– Jest to jeden z ostatnich elementów projektu walki z covidem. Chciałbym podziękować wszystkim samorządowcom, za to, że zawsze podchodzą do służby zdrowia, jako oferty dla swoich mieszkańców. Kadra medyczna pracująca w szpitalu i podległych jednostkach jest zadowolona z tych przedsięwzięć. Przed nami nowa perspektywa finansowa i wsparcie dla szybkiej opieki zdrowotnej – mówił marszałek województwa Andrzej Buła.

 To nie jest jedyne wsparcie i myślę, że nie ostatnie. Przed nami nowa perspektywa finansowa, nowe zadania i decyzje, które będą stały przed zarządem szpitala i województwa. Tego typu pracownia i urządzenia, które dzisiaj są do dyspozycji przychodni i dla mieszkańców, są bezcenne – powiedział radny sejmiku województwa Robert Węgrzyn.

– Do przychodni przy ulicy Harcerskiej wstąpiła nowa jakość, jeżeli chodzi o usługi medyczne skierowane do mieszkańców naszego miasta, jak i powiatu. Szeroko pojęta służba zdrowia jest wspólnym dobrem. Stary sprzęt służył już kilkanaście lat – mówi Paweł Masełko, starosta powiatu.

2 KOMENTARZE

  1. ŻAŁOSNE !!!
    partyjniacy, politycy mający gęby pełne frazesów, wystawiają się „na szkło” w sytuacjach w których nic nie zrobili. Nie dość że to na koszt przebrzydłej UE to ledwo w drzwiach się mieszczą… achhh, gdyby te drzwi były szersze, następnym razem należny wpisać we wniosku przebudowę drzwi by więcej was się zmieściło.

    Parafrazując: tak wielu zrobiło tak niewiele dla tak wielu…

    • Dokładnie. Parcie na szkło, z jakiejkolwiek opcji by nie byli, a pan od lesbijek i pedałów (bez urazy, to tylko cytat) jest wszędzie. Większość z nich dopiero na miejscu dowiedziała się po co wlaściwie przyjechali. Co do przychodni na ul. Harcerskiej to proponuję staroście zakup nowych telefonów dla owej przychodni – nie sposób się tam dodzwonic.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj