Przy granicy miasta powstanie nowa stacja benzynowa. Budowa właśnie się rozpoczęła

5

Największy dostawca paliw w Polsce PKN Orlen rozpoczął budowę kolejnej stacji benzynowej. Powstanie ona przy granicy Kędzierzyna-Koźla i gminy Reńska Wieś.

Nowa stacja stanie w okolicy ronda na skrzyżowaniu obwodnicy miasta, zjazdu w kierunku Dębowej i Reńskiej Wsi oraz ulicy Głubczyckiej. Maszyny budowlane pojawiły się na miejscu jeszcze w grudniu, dziś od rana trwają prace przygotowawcze, w ramach których robotnicy m.in. wycinają drzewa.

Stacja paliw stanie na terenie gminy Reńska Wieś:– Powstaje w formule Stop Cafe 2.0, co oznacza, że klienci będą mogli skorzystać z pełnej oferty gastronomicznej, która obejmować będzie dania gorące, na przykład burgery, zapiekanki, hot-dogi itp., wyśmienitą kawę, świeżo wyciskane soki oraz szeroką gamę produktów w tym produkty marki własnej Verva – informuje biuro prasowe PKN Orlen S.A.

Kierowcy korzystający ze stacji będą mogli zatankować każdy rodzaj paliwa, dostępne będą też dystrybutory LPG, dodatku Adblue oraz stanowiska do obsługi pojazdów ciężarowych. Planowany termin otwarcia stacji to połowa bieżącego roku, a zatrudnienie na niej ma znaleźć nawet kilkadziesiąt osób.

5 KOMENTARZE

  1. Kiedy miasto wybuduje swoja stacje bezobslugową jak to ma miejsce w innych rejonach Polski i mało że zarobi to paliwo będzie tańsze .

Skomentuj