Przez koronawirusa przedwcześnie zakończono tegoroczną kwalifikację wojskową

1
Foto: WKU Kędzierzyn-Koźle.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwo Obrony Narodowej podjęły decyzję o zakończeniu trwającej kwalifikacji wojskowej. Wszystkie wydane wezwania tracą ważność. To reakcja na zagrożenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.
 
W ubiegły piątek zakończyły działanie wszystkie powiatowe komisje lekarskie kwalifikacji wojskowej na terenie kraju. Osoby, które otrzymały wezwania do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w okresie od 16 marca do 30 kwietnia 2020r. nie mają już tego obowiązku. Wezwania tracą ważność. 
Szacuje się, że w okresie od 2 lutego do 12 marca 2020 r. powiatowe komisje lekarskie wydały orzeczenia dla około 35-40 proc. osób zobowiązanych do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w 2020 r. Natomiast pozostałe osoby zostaną wezwane do kwalifikacji wojskowej w 2021 r.

1 KOMENTARZ

  1. Za moich czasów dawali wszystkim A1, chyba, że ktoś miał wujka ortopedę to miał papiery na brak dużego palca u nogi. Tęsknię za tymi czasami, nie było wirusa a na wszystko był biseptol, a tak nam było dobrze.

Skomentuj