Przez cztery dni zagrzewali parkiet do czerwoności. Kolejna edycja Tanecznych Oscarów. ZDJĘCIA

1

To najdłużej trwające święto tańca w kraju w tym roku. Od czwartku do niedzieli w kędzierzyńskiej hali sportowej rywalizowało ze sobą setki par i solistek z całej Polski. Zaprezentowali się tancerze od Szczecina po Rzeszów. Niedzielna Gala Wieczorna przyciągnęła mieszkańców miasta, którzy mieli przyjemność oglądać najlepszych z najlepszych.

Wieczór otworzył wiceprezydent miasta Wojciech Jagiełło, a pary rywalizowały ze sobą do specjalnie przygotowanych aranży muzycznych Dalidy. W tańcach standardowych w kategorii par dorosłych wygrali Maciej Kadłubowski i Karolina Kozów, reprezentujący klub tańca Aksel Rzeszów. Tancerze na co dzień mieszkają i trenują w Warszawie, a dzień wcześniej tańczyli także w Krakowie.

W tańcach latynoamerykańskich z kolei zwycięzcy to Mikołaj Tama i Marta Kuląg, reprezentanci warszawskiego Classic Dancesport. Organizatorem turnieju była Szkoła Tańca Mistral Tarnowskie Góry, a dyrektorem turnieju Aleksandra Krawczyk. Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem prezydenta miasta Kędzierzyna-Koźla. Organizatorzy kłaniają się wszystkim darczyńcom nagród, sponsorom i przyjaciołom, którzy pomagali w sprawnym przebiegu zawodów.

Fotoreportaż: Michał Natyna

1 KOMENTARZ

Skomentuj