Przewodnik po powiecie kędzierzyńsko-kozielskim teraz w formie darmowego e-booka

2

Gdy w zeszłym roku ukazał się w wersji papierowej, wszystkie egzemplarze rozeszły się niczym świeże bułeczki. Do dziś jest to pozycja poszukiwana przez pasjonatów lokalnej historii i zabytków. Mowa o przewodniku „Szlakami powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego”. Teraz każdy może za darmo pobrać go w wersji elektronicznej.

Przewodnik wydał powiat kędzierzyńsko-kozielski. To nie tylko wskazówki nawigacyjne, ale przede wszystkim wiele informacji na temat historii naszej małej ojczyzny i procesów, które ją kształtowały. Dziesiątki zdjęć, opisów, wskazówek – prawdziwe kompendium wiedzy na długie i krótsze wyprawy dla każdego.

Z pewnością ucieszy też tych, którzy zaglądają do Kędzierzyna-Koźla i powiatu z innych miast. Przewodnik podzielono kolejno na vademecum historyczno-geograficzne, szlaki piesze, trasy rowerowe, szlaki wodne oraz vademecum przyrodnicze. To aż 218 stron stworzonych m.in. przez pasjonatów historii oraz przyrody.

KLIKNIJ, ABY POBRAĆ DARMOWEGO E-BOOKA

2 KOMENTARZE

  1. Wydaje mi się że na załączonej mapce Koźla z pieszym i szlakami jest błąd ponieważ wzgórze zamkowe i wieża ciśnień są źle zaznaczone

  2. Bardzo dobre opracowanie. Gratulacje dla autorów i wydawcy. Przestudiowałem dużą część i kiedyś dokończę. Zajrzałem na koniec do bibliografii, legendy i dodatkowych informacji. W krótkim opisie powiatu nie został wymieniony /chyba przez niedopatrzenie/ wśród wód Kanał Kędzierzyński. To jest zupełnie inny kanał niż Gliwicki, bo jest jego odnogą o długości 4,5 km.
    O przewodniku mogę powiedzieć tak:
    Szkoda, że tak późno. Warto do niego sięgać. Jest w nim opis wielu miejsc i budowli, o których nie wiedziałem a które warto poznać. Na usta ciśnie mi się żartobliwe pytanie: dlaczego o tak ciekawych miejscach powiat „milczał”?
    Jeszcze raz gratulacje dla osób, dzięki którym powstał przewodnik.

Skomentuj