Przerwana jazda bośniackiego kierowcy w Reńskiej Wsi. Zapłacił 12 tysięcy kaucji, ciężarówka trafiła na parking

1

12 tysięcy kaucji musiał wpłacić bośniacki przewoźnik, który okazał do kontroli nieważne zezwolenie na kraje trzecie.

W piątek, 4 listopada, na punkcie kontrolnym w Reńskiej Wsi, inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego Oddziału WITD w Opolu zatrzymali do rutynowej kontroli zespół pojazdów z Bośni i Hercegowiny. Jak wynikało z okazanych przez kierowcę dokumentów, pojazdem wykonywany był międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy z Austrii do Polski. Zgodnie z przepisami, przewoźnik spoza Unii Europejskiej może wykonać taki przewóz wyłącznie pod warunkiem uzyskania właściwego polskiego zezwolenia na wykonywanie przewozu na terytorium RP.

Kierowca okazał do kontroli co prawda takie zezwolenie, jednak nie zostało ono wypełnione. Dla ważności zezwolenia wymagane jest jego wypełnienie jeszcze przed wjazdem na teren Polski, wobec czego okazane do kontroli zezwolenie uznane zostało za nieważne i zatrzymane przez kontrolujących. Przewoźnik, jeszcze w toku kontroli wpłacił 12 000 złotych tytułem kaucji za ewentualną karę pieniężną za wykonywanie przewozu niezgodnie z warunkami określonymi w zezwoleniu, a dodatkowo pojazd został skierowany na parking strzeżony, na którym pozostanie do momentu okazania prawidłowego zezwolenia.

1 KOMENTARZ

  1. Pamiętam, jak na lotnisku po przylocie urzędnik pomógł wypisać kobiecie formularz imigracyjny. Dlaczego żąda się od kierowcy jakichś pieniędzy, jeśli musiał jedynie wypełnić dokument. Miał pozwolenie.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj