Ponad sto osób wzięło udział w trzeciej edycji Cross Duathlonu Twierdza. Jego uczestnicy mieli do pokonania około 5 kilometrów trasy biegowej i cztery pętle kolarskie o długości 4,2 kilometrów każda.

Uczestnicy zawodów rozpoczęli ściganie od pokonania dwóch okrążeń biegowych, a następnie rozpoczął się wyścig kolarski. Na zakończenie ponownie mieli do pokonania jedno okrążenie biegu.

Jako pierwsi na mecie zameldowali się uczestnicy zmagań sztafetowych: Łukasz Błach i Adrian Biksa z ekipy Cardio-Sport Scott Mtb Men 2, którzy pokonali trasę w czasie 53 minut i 48 sekund. Po zaciętej rywalizacji kolejne miejsca na podium zajęli: Łukasz Paterak i Michał Paterak z Bryksjusza Gościęcin 2 (54:07) i Piotr Rybiałek z Tomaszem Szulczewskim z Cardio-Sport Scott Mtb Men 1 (54:29).

Indywidualnie zwyciężył Grzegorz Wojtczak z Wrocławia (56:31), drugi był Tomasz Stępień z Wodzisławia Śląskiego (57:47), a trzecią pozycję zajął Kamil Kalamarz z Rybnika (59:07). Najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem naszego powiatu był Adrian Nawrocki, który z czasem 1:04:41 został sklasyfikowany na 15. miejscu.

W rywalizacji pań bezkonkurencyjna była Sandra Adamczyk z Rydułtów (1:04:50), drugie miejsce przypadło w udziale Magdalena Giet z Dziergowic (1:07:51), a podium zamknęła Kinga Kuczyńska z Kędzierzyna-Koźla (1:10:48).

1 KOMENTARZ

Skomentuj