Blisko 200 zawodników ukończyło czwartą edycję Biegu po Zdrowie. Bezkonkurencyjny na pięciokilometrowej trasie wyścigu był kędzierzynianin Łukasz Błach, który zwyciężył z czasem 16 minut i 25 sekund.

Trasa wyścigu zorganizowanego wspólnie przed Klub Sportowy Koziołek i Zespół Szkół nr 1 prowadziła częściowo kozielskim parkiem i plantami za domem kultury. Jako pierwsi do rywalizacji ruszyli uczestnicy biegów dla dzieci i młodzieży. Punktualnie w południe wystartowało blisko 200 zawodników ścigających się w głównych zawodach. Chwilę po nich wyruszyli uczestnicy marszu nordic walking.

Zwyciężył Łukasz Błach z Kędzierzyna-Koźla, który pokonał pięciokilometrową trasę z czasem 16 minut i 25 sekund. Drugi był Leszek Paszkiewicz z Kłobucka (17:30), a na najniższym stopniu podium stanął Damian Harnus z Kędzierzyna-Koźla (18:29).

Wśród pań zwyciężyła Czeszka Barbora Sestakova z Bruntalu, która po pasjonującym finiszu była minimalnie lepsza od Eweliny Łebek z Lisowa – obie panie na mecie zameldowały się z czasem 19 minut i 23 sekund. Trzecia była Sabina Wojtaszewska z Raciborza (19:31). Najwyżej sklasyfikowaną reprezentantką naszego miasta była Justyna Czekaj (5. wśród pań z czasem 20:59).

Skomentuj