Przeładowany transport świń zatrzymany w Reńskiej Wsi. Surowe konsekwencje dla kierowcy [ZDJĘCIA]

7

Przekroczenie zagęszczenia wśród przewożonych świń – to nieprawidłowość stwierdzona podczas kontroli przeprowadzonej 22.06 br. w Reńskiej Wsi, przez inspektorów z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu.

Już wstępne oględziny zatrzymanego do kontroli pojazdu, którym przewożone były zwierzęta sugerowały, że przewożone są one z naruszeniem zasad maksymalnego ich zagęszczenia. Kontrolowany kierowca okazał 3 świadectwa zdrowia, z których wynikało, iż przewożonych jest 39 sztuk świń, natomiast po przeliczeniu ich przez kontrolującego okazało się, że faktycznie na samochodzie znajduje się 46 sztuk.

Na punkt kontrolny został wezwany patroli inspekcji weterynaryjnej, który potwierdził ustalenia inspektorów. Po przedstawieniu dowodów kontrolowany doniósł brakujący dokument. Wobec przewoźnika wszczęto postępowania administracyjne za zaniedbania przy wykonywaniu przewozu zwierząt zagrożone kwotą kary pieniężnej w wysokości 1500 zł. Osobne postępowanie będzie prowadziła również Inspekcja Weterynaryjna. Kontrolę przeprowadzono wraz z inspektorami organizacji prozwierzęcej „Otwarte Klatki”.

7 KOMENTARZE

  1. Te siedem ponadplanowych to były nielegalne imigranty, które wlazły na pakę cichcem, kiedy kierowca zatrzymał się by siku zrobić.

  2. To właśnie trafia do waszych burgerów, prosze państwa, zaszczute i chore zwierzęta.. Kupujcie mięso z głową, a nie jak najtaniej… Dzisiejsza dieta ludzka opuera się głównie na mięsie.. Wiem, że te zwierzęta są już martwe i nic ich nie obchodzi, jak zostaną przetworzone. To od nas zależy czy taki masaż bedzie dalej zabezpieczał nasze sklepy w mięso.. Jeśli nie kupimy mięsa od danego „producenta” to nie utrzyma się podłość co do zwierząt.. Z resztą.. Po co ja sie produkuje.. „nie wierzymy w nic, co nie dotyka nas”….

  3. no proszę, wystarczy założyc stowarzyszenie, kupić sobie bluzę z napisem „Inspektor” i już mamy mafię nowych cwaniaków do „kontrolowania”…. a można z tego nieźle sobie żyć, zwłaszcza na bezprawnym odbieraniu ludziom zwierząt i ich sprzedaży a także realizować ambicje bycia bardzo ważnym inspektorem…
    A tak na marginesie, jest w tym stowarzyszeniu chociaż jeden weterynarz??

  4. Prasowana wieprzowina, armia kupi konserwy i zmagazynuje w jednostce wojskowej pod Krapkowicami, zapas poterminowy do spozycia trzeba wyprzedac na polki sklepowe!!🐷🐷🐷

Skomentuj