Przekroczył prędkość o blisko 100 km/h. Młody kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące

4

Kierowanie samochodem z nadmierną prędkością to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia samego kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego. Kędzierzyńscy funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 24-letniemu kierowcy, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o blisko 100 km/h.

Policyjne statystki pokazują, że niedostosowanie prędkości to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków na naszych drogach. Dlatego też policjanci ruchu drogowego w trakcie swojej służby zwracają szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszają się kierowcy. W swoich działaniach kontrolują prędkość ręcznymi miernikami prędkości oraz w radiowozach wyposażonych w wideorejestratory.

W sobotę, po godzinie 19:00 policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiego ruchu drogowego, zatrzymali w Ciężkowicach audi. Kierujący tym pojazdem 24-letni mieszkaniec województwa śląskiego na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał z prędkością 147 km/h. W związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o 97 km/h policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo kierujący został ukarany mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to wciąż główna przyczyna wypadków drogowych, dlatego apelujemy o rozwagę i stosowanie się do ograniczeń prędkości na drodze.

4 KOMENTARZE

  1. ?Przecież nikt nie umarł, jak mawiał klasyk. Co się czepiacie młodego, przynajmniej jest w wieku produkcyjnym i zarabia na dzieciorobów. A tak- ma teraz problem, i po co?

Skomentuj