Przejazd kolejowy między Azotami a Bierawą zamknięty. Kolejarze wymieniają tory

2

Utrudnienia w ruchu na drodze wojewódzkiej nr 408. W czwartek robotnicy rozpoczęli prace na przejeździe kolejowym między Bierawą a Azotami. W najbliższych tygodniach przejazd nie będzie dostępny dla kierowców.

Utrudnienia związane są z trwającymi pracami kolejowymi na linii nr 151. W ramach inwestycji robotnicy wymieniają tory na odcinku z Kędzierzyna-Koźla do Starego Koźla. Jednym z końcowych elementów prac jest przebudowa przejazdu kolejowego na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 408.

– Roboty związane z wymianą torów można wykonać jedynie przy wstrzymanym ruchu samochodów. Prace na przejeździe zaplanowano od 7 do 31 maja 2020. Zmiany w organizacji ruchu zostały uzgodnione z przewoźnikami, zarządcą dróg i policją. Mobilizujemy wykonawcę, by prace zostały zakończone w uzgodnionym terminie – informuje Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP PLK S.A.

Prowadzone przez kolejarzy prace są częścią dużej inwestycji przebudowy linii kolejowej E-59 na odcinku z Kędzierzyna-Koźla do granicy państwa w Chałupkach.

2 KOMENTARZE

  1. Gdzie tu jest sens i logika takich prac droga była zamknięta i remontowana nie moża było wtedy zrobić remont przejazdu

  2. Tak by mogło być gdyby obie inwestycje zbiegły się w jednym czasie. Do tego musiałby się dogadać dwa zarządy: zarządca drogi nr. DW408 (Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu) i zarządca linii kolejowej czyli PKP PLK.

Skomentuj