Przegrana Rafała Trzaskowskiego – komentarz Michała Nowaka

43

Rafał Trzaskowski przegrał wyścig o prezydenturę z Andrzejem Dudą. Zarazem kandydat Koalicji Obywatelskiej wygrał na Opolszczyźnie i w samym Kędzierzynie-Koźlu, gdzie osiągnął ponad 60 procent poparcia. Wyniki komentuje Michał Nowak, szef Platformy Obywatelskiej w Kędzierzynie-Koźlu:

43 KOMENTARZE

 1. Przed wyborami oPOzycja używała zakamuflowanego przekleństwa w postaci zestawu ośmiu gwiazdek (***** ***).
  Nie wiem, co oznacza te pierwsze pięć gwiazdek, ale te trzy oznaczają TVN.

 2. Ideologia LGBT i tęczowe sztandary zamiast polskiej flagi, to stanowczo za mało, a tylko to miał do zaproponowania Rafał 20 Groszy.

 3. Bawi mnie ten płacz o skomasowanym ataku w mediach. Chciałbym tylko przypomnieć, że wy macie po swojej stronie tvn, polsat, tvn24, onet, wirtualną polskę, gazetę wyborczą, rzeczpospolitą, newsweek, dziennik, politykę, radio zet, tok fm, fakt, nto, kk24 i lokalną. Mało??????

  • Władysław, ty nawet nie wiesz, że Polsat jest propisowski?! Na całej polityce się tak znasz czy tylko na mediach? Poza tym, niezależne media nie posuwały się do ohydnego szczucia na Dudę, tak jak propisowska tuba TVP na Trzaskowskiego, więc to była nierówna walka.

   • hehe polsat propisowski…Dla was każdy kto choć trochę stara się być obiektywny jest propisowki. tak sobie oglądacie ten tvn i rozpływacie się w lukrze, że już się odzwyczailiście od tego, że ktoś wam może jakieś błędy wytykać.
    sympatycy poko nazywają szczuciem przytaczanie niewygodnych faktów z nieudolnej działalności swoich polityków oraz płaczą z powodu „nierównej” walki mimo, że sami dążyli do zmiany kandydata jak już było wiadomo, że z kidawy nic nie będzie. to jest ta wasza równość i uczciwość

 4. Ani jeden, ani drugi, porządnie sobie koszuli nie potrafią wyprasować! panie redaktorze, panie Nowak zadbajcie o swój wygląd, szczególne karzeł Nowak!

 5. Właściwie to z jakiego kraju kandydował Trzaskowski?😕 Nie było żadnej polskiej flagi bo otoczony był jakimiś biało niebieskimi kolorami. Czyżby chodziło o ……?? Chyba nie o smerfów😉

 6. Jestem absolutnie przekonany że wyborcy Pana Trzaskowskiego w naszym miasteczku nigdy nie skorzystaliby ze świadczeń którymi Jarosław Kaczyński przekupuje wyborców. Ci porządni ludzie z zasadami nigdy nie wzięliby do ręki ” kaczystowskich srebrników” w postaci 500+, trzynastej emerytury, wyprawki 300+ czy darmowych leków dla seniora. To ludzie o przestrzegający żelaznych zasad etycznych w odróżnieniu od przekupnego i zdemoralizowanego elektoratu PIS. Dziękuję za uwagę i serdecznie pozdrawiam.

 7. Na wschodzie wypowiedzi głosujących na Dudę:
  Bo jestem patriotą, bo to obywatelski obowiązek.
  Recepta na to prosta: posadź człowieka przed ekranem, włącz TVP i pozwalaj tylko do kibelka wychodzić.

 8. Panie Nadszyszkowniku Nowak, Panie Nadszyszkowniku Nowak! Coś widzę i słyszę, że opornie to Panu idzie wskazywanie przyczyn porażki pewnego intelektualisty z Natolina. Przyczyny mogą być dwie, albo Pan nie chce srać do własnego gniazda (i tak kloaki pełnego) albo Pan ma jakiś taki głęboki opór, co do refleksji o działaniu ugrupowania, którego jest Pan w składzie. Uwzględniając pierwszą raczej nie wypada Pan przekonywująco, natomiast kierując się drugą, to jesteś Pan dla tego całego KO raczej nieprzydatny. Dlatego ja, żulik, improto zza Buga, ciągnący Rompera za ciężko niezarobione pincet plus napiszę tutaj, co w tej kampanii nie zagrało, zresztą Geograf Bawarski i Kędzierzyński „Krul” Keybordu, też mogliby poczytać. Ano zaczynamy:
  – Obciążeniem, dla naszego „Francuzika” było zaplecze z którego się wywodził. Kojarzysz Pan takie gwiazdy, jak Grabarczyk, Biernat, Kwiatkowski, czy Hankę – tzw. Spółdzielnie. Trzech z wymienionych ma postawione zarzuty, natomiast co się wyprawiało w domu i biurze Hanki to możesz se Pan poczytać ze stenogramów komisji reprywatyzacyjnej. Za kim Rafałem nosił teczki, czyim był adiutantem, to ludzie pamiętają. To że nie ma zarzutów, wynika chyba z faktu, że starsi koledzy w złotych czasach platformy uważali go za zbyt smarkatego, żeby ubijać z nim większe deale.
  – Program i język za pomocą, którego ówny program propagowano. Programu nie było ten śmieszny świstek wrzucony do neta na trzy dni przed wyborami, wyglądał gorzej niż mellina po tygodniowej libacji. Ja Rafała nawet oglądałem, żeby mi to objaśnił, streścił, jak mawiają uczeni trafił do mnie z przekazem prosto z TVN24. Ale w jego mowach słyszałem tylko Duda, PIS, Kaczyński, ta władza, tą władzę, tej władzy, to co on siebie reklamuje, czy konkurencję?
  – Spójność przekazu, mi tutaj poślica Nowacka piaskiem po oczach wygarnia, że PiS powinien się skoncentrować na świadczeniach, a nie na inwestycjach. Natomiast poseł Nojman (oryginalną pisownie se daruję) u następnego dokumentalisty twierdzi, że rozdawnictwo jest złe, a tylko wielkie inwestycje naszą matule Polskę uratują. Ja się pytam, kto mówi prawdę, może na Nojmana postawię bo on raczej słowny chłop i prawdę o swoich wyborcach mówi.
  – Tzw. elity i kółka poparcia, w szczególności lisie małżeństwo, Michnik, Gretkowska, Migalski mówiąc o wyborcach, że tłuszcza, zaprzaństwo i chamstwo Dudełowi kampanię wygrali. Widać, że ich wstępni się na gnoju poczęli, bo prawdziwa inteligencja o adwersarzach mówi wcale, albo ich kupuje.
  – Wina Tuska, że u siebie sporo dobrych ludzi wyciął i zostawił nieprzyjemnego Schetyne i przygłupią Kopacz. I wina tych dwóch, bo równali do dołu i na kierowniczych stanowiskach miernoty i pociotki zostały. Zresztą Pan jest wybitnym przykładem tej prawdy czasu, tego ekranu.
  Nie kalając więcej rodzimego języka, bo po francusku mówić nie potrafię rzeknę tylko, że platforma mocno zapracowałaby „ Kosmpolita” nie wygrał, a Panu no cóż wyrazów szacunku nie składam.

 9. Ponad 10 milionów głosów to niezły kapitał. PiS już ma strach w oczach tyle że ma 3 lata spokoju. Ale nowa PO na czele z Trzaskowskim zrobi z nimi porządek. To samo musi być na dole. Nowak jest młody i dobrze wykształcony więc pasuje do nowej ekipy Trzaska. Odsunąć starych pierdzieli.

  • A kiedy ty przestaniesz pierdzielić? Za 3 lata Senat i Sejm dla PiS ze zdecydowaną przewagą. Pomnisz moje słowa naiwny fanatyku Rafała 20 Groszy.

  • Samo wykształcenie niewiele daje jeśli się nie ma nic sensownego do powiedzenia.
   Ale można sensownie mówić (patrz Paulina Młynarska) nawet bez matury.
   Chociaż wolałabym, aby w dyskusjach publicznych zabierali głos ludzie z klasą i wykształceniem.
   Np tacy jak dr Sławomir Mentzel, czy prof Robert Gwiazdowski.

  • Tak. Świetny kapitał… Z badań wynika, że 70% osób oddało głos na człowieka usterkę nie ze względu na jego program (ten który został wrzucony do internetu na 24h przed pierwszą turą hehe), ale dlatego żeby oddać głos przeciwko Dudzie. Taki macie kapitał…
   A Trzaskowski niech najpierw zrobi porządek w swoim mieście, bo kompletnie sobie z nim nie radzi

 10. PO-KO ma znowu problem z uznaniem wyniku wyborów. Totalna walka do koryta i „za demokrację” !!!! Czyżby III tura wyborów ??? :))

 11. czytając te komentarze, dziękuję Bogu, że idioci i kretyni się rodzą a nie sieje się , wtedy mieli byśby co czytać….. wstyd, ale dajmy im trochę czasu, żmije też zdycha od własnego jadu!!!!!!!

 12. „Kandydat PiS imponujący wynik osiągnął wśród osób z wykształceniem podstawowym. Rafała Trzaskowskiego pokonał wynikiem 77,3 proc. do 22,7 proc. Podobnie wygląda to w grupie wyborców z wykształceniem zasadniczym zawodowym, gdzie Duda wygrał 74,7 proc. do 25,3 proc.

  Obecny prezydent zwyciężył z Trzaskowskim także wśród osób z wykształceniem średnim lub pomaturalnym, choć dosłownie o włos. Na Dudę głosowało 50,3 proc., a na jego rywala 49,7 proc.

  Kandydat Koalicji Obywatelskiej zdecydowanie wygrał wśród Polaków, którzy mają wykształcenie wyższe lub licencjat. W tej grupie otrzymał on 65,9 proc. poparcia, a jego przeciwnik 34,1 proc.”

  Zastanawiam się wobec powyższego, kim są tutejsi piewcy PiS???

 13. Fałszywi POlacy próbowali znowu nabrać naród i, niestety wielu namówili na tzw. „europejczyka”, który z interesem Polski i naszego narodu nie ma nic wspólnego. Kasta antyPOlska w Europie i świecie jest wściekła, bo znowu nie będą mogli nas doić, tak jak to wcześniej się działo. Młodzi wyborcy, nie mają świadomości, jak kiedyś było i żyją w przeświadczenie, że tak jak teraz było zawsze. Oby nie musieli wracać do czasów rządów lewicy i PO, bo to mroczne czasy dla Polaków, choć świetlane dla różnych, samozwańczych kast i organizacji przestępczych.

  • Wytłumacz nam na czym polega to dojenie, które ponoć już zostało ukrócone z tego co PiSzesz?
   Uważasz, że 49% Polaków to Fałszywi POlacy? Za niedługo socjalistom (PiS) skończą się cudze pieniądze, ciekaw jestem jak kupią Twój głos.

   A ponoć Prezydent mówił o łączeniu POlaków i Polaków, ponoć buduje wspólnotę od 5 lat, jak widać po Twojej nienawiści Polaka do Polaka mu to nie wychodzi… Ach ten polakożerca Bismarck miał rację.

Skomentuj