Przedwczesny finał siatkarskiego Pucharu Polski. Zaksa podejmie dziś Skrę Bełchatów

0

Dziś rozegrane zostaną cztery spotkania ćwierćfinałowe siatkarskiego Pucharu Polski, które wyłonią uczestników turnieju finałowego rozgrywek. W najciekawszej parze Zaksa Kędzierzyn-Koźle zmierzy się na własnym parkiecie z PGE Skrą Bełchatów.

Spotkanie dwóch najlepszych zespołów ubiegłego sezonu PlusLigi okrzyknięto przedwczesnym finałem rozgrywek. Stawką dzisiejszego spotkania będzie awans do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany w najbliższy weekend we Wrocławiu. Tam w półfinale na zwycięzcę meczu Zaksa – Skra czekać będzie lepszy z pary: Cerrad Czarni Radom – Aluron Virtu Warta Zawiercie.

Będzie to drugie spotkanie pomiędzy obiema drużynami w tym sezonie. W grudniu Zaksa pokonała na wyjeździe Skrę 3:1. Ekipa z Kędzierzyna-Koźla w tym sezonie nie doznała jeszcze porażki na krajowych parkietach i będzie chciała utrzymać ten stan rzeczy.

Spotkanie w hali Azoty rozpocznie się o godzinie 17.30. Zwycięzca awansuje do pierwszego meczu półfinałowego Final Four Pucharu Polski, który zostanie rozegrany w sobotę o godzinie 14.45. Dzień później o tej samej porze odbędzie się finał rozgrywek.

Skomentuj