Przedszkolaki zagościły w murach „Dziewiątki”. Po przerwie związanej z pandemią szkoła otwiera się dla przyszłych uczniów

0

Po dwóch latach covidowego zamknięcia w mury „Dziewiątki” wróciły przedszkolaki wraz rodzicami. W pierwszy dzień wiosny szkoła zorganizowała dzień otwarty, aby pokazać przyszłym uczniom, jak wygląda szkoła i co ma do zaoferowania. 

Ponad sto osób uczestniczyło w dniach otwartych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu. Placówka przygotowała dla przedszkolaków wiele atrakcji. Wśród nich zajęcia sensoryczne, sportowe, eksperymenty chemiczne i spacer edukacyjny po szkole.

Jak to normalne w „Dziewiątce”, było kolorowo i różnorodnie. Wisienką na torcie było spotkanie przy wspólnym stole, przy popisowych daniach „dziewiątkowej” kuchni: pysznym żurku i własnej lemoniadzie. Za idealne przygotowanie całości serdecznie dziękuję najlepszej ekipie pod słońcem – jesteście wielcy! – mówi Wojciech Czapla, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9.

Dzień otwarty był również okazją do rozmów dyrektora szkoły z rodzicami przedszkolaków. Szkoła przygotowała dla pierwszoklasistów oddział sportowy – pływacki i ogólny. W klasie czwartej odziały mistrzostwa sportowego w pływaniu oraz ogólne z innowacjami sportową i językową.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj