Przedszkolaki z Kędzierzyna-Koźla otrzymały niezwykłą bajkę. W jej stworzenie zaangażowali się nauczyciele

11

– W naszej bajce poznacie pewnego zwykłego kota pochodzącego z urokliwej miejscowości Kędzierzyn–Koźle, któremu przydarzyła się całkiem niezwykła przygoda – tak rozpoczyna się historia Fuksa, która powstała z myślą o dzieciach z Publicznego Przedszkola nr 26. W napisanie opowieści dla maluchów zaangażowała się m.in. prezydent Sabina Nowosielska.

Kreatywny projekt napisania bajki był inicjatywą nauczycielek placówki, które stworzyły pierwszą część historii. Jej dokończenia podjęli się prezydent Sabina Nowosielska, zastępca prezydenta Wojciech Jagiełło oraz kierownik Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Bożena Jankowska. Natomiast dzieci przyjęły na siebie odpowiedzialną rolę ilustratorów. W ten sposób opowieść o sympatycznym kotku nabrała kształtów.

Wkrótce każdy będzie mógł poznać przygody Fuksa. Nagrania bajek zostaną niebawem opublikowane w mediach społecznościowych Publicznego Przedszkola nr 26.

11 KOMENTARZE

 1. … pochodzącego z urokliwej miejscowości Kędzierzyn–Koźle … Dodajcie jeszcze … urokliwa pani prezydent …
  Słyszycie, jak to brzmi?

 2. No brawo nic się nie dzieje, nie widać żadnych inwestycji, ludzie w komentarzach piszą o różnych problemach.
  Jest wotum zaufania i absolutorium budżetowe, jest nagroda dla sekretarza miasta. I do tego pisanie bajeczek przez p. Nowosielską. Nic dodać nic ująć to jakieś jaja. I to z nas mieszkańców. III kadencja murowana ewentualnie pisanie bajek dla Trzaskowskiego.

 3. Tak się bawi,
  tak się bawi,
  tak się bawi kto? MAI-strat!
  oczywiście w godzinach pracy czyli jawne okradanie mieszkańców K-Koźla.

 4. Ludzie, więcej OPTYMIZMU , co się z Wami dzieje? Nic Wam się nie podoba! Darujcie, ale nie można tego czytać! Co za kraj mruków i posępnych min,,,:(

  • Sama jesteś niepocieszona, czyli masz posępną minę a innym piszesz, że mruczą. Nie można to parasola w tyłku otworzyć.

Skomentuj