Przedszkolaki z „Dziewiątki” z wizytą na komendzie. Poznali zawód policjanta i świetnie się bawiły

3

Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu odwiedziły stróżów prawa w kędzierzyńsko-kozielskiej komendzie. Policjanci opowiadali maluchom jak wygląda codzienna służba policjanta i przypomnieli zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na zakończenie spotkania, każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu lub motocykla.

Dzieci ze szkół i przedszkoli chętnie odwiedzają policyjne jednostki. Podczas takich odwiedzin policjanci pokazują najmłodszym oznakowane pojazdy policyjne – radiowozy, motocykle i oprowadzają „małych gości” po komendzie. W trakcie zwiedzania policjanci opowiadają czym zajmują się funkcjonariusze poszczególnych wydziałów i jak wygląda ich codzienna służba.

Dzisiaj (25 maja) naszą komendę odwiedziły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu. Przedszkolaki, które przybyły z wizytą do naszej komendy, zapoznały się z pracą kędzierzyńsko-kozielskich policjantów, dowiedziały się kto to jest policjant dyżurny i czym się zajmuje. Wysłuchały też policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa na drodze i najważniejszych zasad z nim związanych.

Największą frajdę sprawiła dzieciom możliwość wcielenia się w rolę funkcjonariusza. Każdy mógł zasiąść za kierownicą policyjnego motocykla, czy radiowozu, co wywołało wśród dzieci najwięcej emocji.

3 KOMENTARZE

  1. Rozumiem że w ramach dodatku z budżetu miasta policja przyjmuje dzieci. I dlatego brak ich w nocy na ulicach wspaniałej rozwijajacej się metropolii.

    • Właśnie tym zajmują się policjanci, ocieplaniem swojego wizerunku 😪 dlatego poza lapaczami mandatów i wyjazdami na zakupy nie uświadczysz policji na mieście.

  2. Ciekawe czy pokazali kryjówki gdzie można pociąć komara na służbie ? Albo jak zniechęcić petenta do skargi by nie pisać papierów. Albo jak złapać frajera na mandat. Lub jak dyskretnie zarobić parę groszy. Współczesna policja…..

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj